°C
BU İTTİFAK BİZE YARAMAZ!
16.3.2018
2129
Büyük Birlik Partisi BBP Çerkezköy İlçe Başkanı Murat Yürük, AK Parti, MHP ve BBP arasında Kasım 2019 seçimleri için oluşturulan, ‘Cumhur İttifakı’ hakkında ilk kez konuştu.

Büyük Birlik Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Murat Yürük, Çerkezköy Ekspres’e ‘Cumhur İttifakı’ hakkındaki düşüncelerini aktardı.

“SONUNA KADAR DESTEKLİYORUM”

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Suriye’nin Afrin kentinde başlatılan operasyonu sonuna kadar desteklediğini söyleyen Büyük Birlik Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Murat Yürük, “Sözlerime başlamadan önce FETÖ, YPG, PKK, PYD, KCK yapılanmalarının hepsini terör örgütü kabul eden, kınayan bir düşünceye sahibim. Afrin operasyonunu sonuna kadar destekliyorum. Bu bir savaş değildir ve sınırlarımızda terörist gruplara Türk Silahlı kuvvetleri'miz tarafından yapılan bir operasyondur. Hiçbir siyasi parti bu yapılan operasyondan nemalanma adına siyasi şova döndürmeye kalkmasın. Kalkışırsa da o partinin benim gözümde değeri kalmaz. Millete hainlik etmiş olurlar” diye konuştu.

“OPERASYON DOĞRU BİR KARARDIR”

Yürük sözlerini şu şekilde sürdürdü, “Geçen sene genel başkanımız Sayın Mustafa Destici ‘Sınırımızda 50 bin kişilik terör unsurları konuşlanıyor’ derken Genel Başkanımıza ‘Fitne çıkarmayın’ diye söylemde bulunanlar, başkanlık seçimlerine yaklaşılırken OHAL’le beraber KHK’larla ülkeyi yönetiyorlar ve ‘ülkemizin bekasına saldırı var’ denilerek, geç kalınmış bir operasyonu gerçekleştirmişlerdir. Operasyon, yapılması gereken, doğru bir karardır ve sonuna kadar da sınır güvenliğimiz için destekliyorum” ifadelerini kullandı.

“HER PARTİNİN KENDİ İDEALLERİ VARDIR”

Her partinin kendi idealleri ve görüşlerin olduğunu ve Büyük Birlik Partisi’nin de kendi idealleri doğrultusunda hareket ettiğini söyleyen Başkan Yürük, “16 yıldan beri bir iktidar partisinin yanlış karar ve hareketlerinden kaynaklanan başarısızlığın, ülkenin beka sorunu gibi gösterilmesi insanları ayrıştırıp, kutuplaştırma çabalarına kalkması, kendilerinden olanları ‘Vatan sevdalısı’ karşılarında olanları ise ‘vatan hainleri’ ile ortak hareket ediyor düşüncesi içerisinde hareket etmesi acınası bir durumdur. Her partinin kendi idealleri ve görüş açısı vardır. Buna şöyle bir örnek verebiliriz. Düşünün 18 kişilik bir süper ligde takımlar şampiyon olmak için mücadele ediyor ve şampiyon olmak için de hiçbir takım ile birleşme çabasına girmiyorlar. Bizler terörü savunan partilerle hiçbir zaman ortak hareket etmeyiz. Kendine güvenenler ittifak mücadelelerine girilmeden seçim barajını komple kaldırsalar, bunun üzerinde bir çalışma yapmaya kalksalardı seçmenlerine daha inandırıcı olurlardı” dedi.

“YÜZDE 50 ARTI 1 OY ALAMAYACAĞI KORKUSUDUR”

Yeni sistem hakkında da açıklamalarda bulunan Başkan Yürük, “Birinci turda yüzde 50 artı 1 oy alan çıkmazsa 2. Turda kesin yüzde 50 artı bir oy alacak kişi Başkan olacaktır. Kendilerinin çalışmalarından o kadar olumlu olduğuna inanan İktidar Partisi neden çekiniyor. Cumhur İttifakı’nı ilk turda yapmak istiyor. Söylenecek çok kelimeler ve sözler var ama bu ittifak arayışları çıkardıkları sistemi kaybedeceklerini anladıkları için İktidar Partisi'nin yüzde 50 artı bir alamayacağı korkusudur” açıklamalarında bulundu.

“ŞEHİT LİDERİMİZİN EMANETİNE SAHİP ÇIKACAĞIZ”

Dün ülkücülüğe, milliyetçiliğe hakaretler savururken, Bugün ne değişti. Bu değişimi ‘Başkan seçilmeme telaşı’ diye adlandırabiliriz. Büyük Birlik Partisi Çerkezköy İlçe Teşkilatı’nı Kasım 2019 Başkanlık seçimlerinde tam anlamıyla netleşmese de, Büyük Birlik Partisi'nin AKP ile ittifak içinde olması bizleri son derece rahatsız ediyor. Bizler Genel Başkanımız Mustafa Destici'nin talimatları doğrultusunda hareket etmeye özen gösteriyoruz. Bizlere, Muhsin Yazıcıoğlu sevdasını, kalbimize ruhumuza ne Ali’si ne de Veli’si yerleştirmiştir. Bizler Şehit Lider’imizin Alperenleri olarak sonuna kadar bizlere bıraktığı hilal ve gülüne, emanetine sahip çıkacağız. ‘Ben de bir insanım. Ben de yanlış yapabilirim, benim vermiş olduğum yanlış karardan döndürecek, vazgeçirecek siz Alperenlersiniz’ diyen Şehit Lider’imiz Muhsin Yazıcıoğlu bize dik durmayı, eğilmeden namerde muhtaç olmadan yaşamasını aşıladı. Genel Merkezimizin almış olduğu ‘Genel Seçimlerde ittifak’ kararını Çerkezköy İlçe Teşkilatı olarak tasvip etmiyoruz” dedi.

“TEPKİ GÖRÜYORUZ”

Gerçekleştirdiği ziyarette Cumhur İttifakı’ndan dolayı tepkiler aldığını ve yerelde de Büyük Birlik Partisi’ne oy kaybettireceğini söyleyen Yürük, “Gerçekleştirdiğimiz hemşeri dernekleri ziyaretlerinde tepkiler görüyoruz. Büyük Birlik Partisi'nin genel seçimlerde AKP ile ittifak da yer almasının partiye zarar vereceğini ve yerel seçimlerde de bunun zararını göreceğini belirtmek isteriz. Bunlar, ziyaretlerimizde sık sık karşılaştığımız konulardır. Biz teşkilatımızın bizlere vermiş olduğu disiplin ve saygıdan dolayı genel başkanımızın Genel seçimlerde AKP MHP ittifakı destekleme kararına Genel Başkanımıza bağlılığımızdan dolayı saygı gösteririz. Lakin Cumhur ittifakını uygun görmediğimizi de belirtmek isterim” diye konuştu.

“PARTİMİZ ADINA OLUMLU DEĞİLDİR”

Çerkezköylü seçmenlerin Büyük Birlik Partisi’ne karşı bakış açısının değiştiğini söyleyen Başkan Yürük, “Rahmetli Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu'nun 2007 yılında dediği gibi ‘BOB eş başkanıyım diyen bir kişiden Türkiye Cumhuriyeti Başkanı olmaz’ sözünü hatırlatırım. Şimdi Bizler meclise girmek için AKP ile ittifak yapıp onların oyunu yükseltmeyi içime sindiremiyorum. Yerel seçimlerde de ittifak olmayacağı halde seçmenin bize bakış açısı değişmiştir. Ben gün içinde kahve toplantılarında halkın içindeyim ve onlardan aldığımız tepkiler partimiz adına olumlu değildir. Genel merkezimizin aldığı kararı hiyerarşiye uyarak parti içi disiplin ve saygımızı bilerek hareket ediyoruz. Büyük Birlik Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı olarak ittifak konusunda şahsım ve yönetimimin düşünceleri sizlere anlattığım gibidir” şeklinde konuştu.

“KİMSENİN AKLIYLA, FİKRİYLE DALGA GEÇİLMESİN”

BBP İlçe Başkanı Murat Yürük son olarak, “İstiklal Marşı'nın bestecisinin güftesini söz konusu yapılırken, İslam'ın güncelleştirmesinden bahsedenlerin, hendekler kazılırken görmemezlikten gelenlerin, AK Parti kongrelerinde Diyarbakır’da Barzani alkışlanırken, Ankara ve İstanbul'da Barzani'nin paçavrası bayrak direklerine asılırken, Habur Sınır Kapılarında teröristler karşılanırken, savcılar dağda çadır mahkemelerine gönderilirken, teröristlerin ayağına, her seferinde aldatılan kandırılan birinin tek başına bu ülkeyi yönetmesi için onun değirmenine su taşımak içime sindiremediğim bir olaydır. İnsanlar fikirlerini söylerken de ‘işte siz şu falancı ağzıyla konuşuyorsunuz’ denmesi de ne kadar içler acısı bir durumdur. Herkesin bir beyni ve içinde aklı vardır. Kimsenin aklıyla fikri ile düşüncesi ile dalga geçilmesin. Söylenecek çok şey var. Başkanlık kazanmadan bunlar yapılıyorsa; kazanıldığı zaman Allah Aziz Türk Milleti'nin yar ve yardımcısı olsun” diyerek sözlerini tamamladı.

YORUMLAR
ADINIZ
YORUM

       

ÇERKEZKÖY EKSPRES BASIN YAYIN GAZETECİLİK VE MATBAACILIK TİC. LTD. ŞTİ.
Gazi Osman Paşa Mah. Çelen Sok. NO:7/B
ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
TEL : 0282 725 31 33 FAX : 0282 725 31 34