°C
SON TOPLANTISINI YAPTI
20.3.2018
2301
Çerkezköy’de saygınlığı ve dik duruşu ile bilinen ve halkın da çok büyük beğenisini kazanan Büyük Birlik Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Murat Yürük BBP Genel Merkezi tarafından alınan kararla görevden alındı. Yürük, önceki akşam yönetimi ile birlikte yaptığı toplantı sonrası, görevinin son bulduğunu kamuoyuna bildirdi.

Çerkezköylü vatandaşlar tarafından yaptığı çalışmalarla birlikte takdirle karşılanan Büyük Birlik Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Murat Yürük görevden alınmasının ardından önceki akşam yönetim kurulu arkadaşları ile birlikte son kez bir araya geldi. Saygınlığı ve dik duruşu nedeniyle vatandaşlar tarafından ‘Deli Yürek’ lakabı ile bilinen Murat Yürük, toplantının ardından görevinin son bulduğunu kamuoyuna bildirdi.

“BİTMEMİŞTİR, BİTMEYECEKTİR”

BBP İlçe Başkanı Murat Yürük Genel Merkez tarafından alınan kararla görevden alındığını belirterek, “Büyük Birlik Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Murat Yürük olarak 17.03.2018 tarihinde Çerkezköy Ekspres Gazetesi’ne vermiş olduğum ‘Bu İttifak Bize Yaramaz’ başlığı altında yayınlanan haberden dolayı, Büyük Birlik Partisi Genel Merkezi tarafından görevimden alındım. 19.03.2018 tarihinde yönetimim ile birlikte yaptığımız toplantıda Büyük Birlik Partisi İlçe Başkanlığı görevimizin son bulduğunun kamuoyunun bilgisine sunarım. Kamuoyu bilsin ki benim Muhsin Yazıcıoğlu’na olan sevdam, Genel Merkez’in beni görevden almasıyla bitmemiştir, bitmeyecektir. Genel Merkez’in aldığı kararı saygı ile karşılıyorum. Yeni gelecek yönetime şimdiden başarılar diliyorum” dedi.

BÜYÜK ÜZÜNTÜ İLE KARŞILANDI

İlçe halkı tarafından oldukça beğenilen BBP İlçe Başkanı Murat Yürük, acısı tatlısı ile vatandaşların tüm etkinliklerinde yer alması parti yönetimi tarafından da takdirle karşılandı. Vatandaşlar, cenaze, düğün ve mevlid gibi etkinliklerde yer alan Yürük’ü takdirle karşıladıklarını belirttiler. Katıldığı her etkinlikte vatandaşların yanında olmayı Şehit Lider Muhsin Yazıcıoğlu’ndan öğrendiğini söyleyen Murat Yürük, bölge halkı tarafından da ‘Deli Yürek’ lakabı ile anılmaya başlamıştı. İlçe Başkanlığı görevinden alınması vatandaşlar tarafından büyük üzüntü ile karşılanırken sosyal medya üzerinden de Yürük’e destek mesajları yağmaya başladı.

SOSYAL MEDYADAN DESTEK MESAJLARI YAĞDI

BBP İlçe Başkanı Murat Yürük’ün görevden alınması bir anda Çerkezköy gündemine damga vururken, haberi öğrenen vatandaşlar da Yürük’e destek mesajları attılar. Vatandaşlar mesajlarında, “Dostum dert etme kendine, senin anlın açık. Doğruları söyledin. Sen gönüllerin başkasının. Aslan yürekli kardeşim. Allah’ım her zaman seninle olsun. Hep yolun açık olsun” ifadelerini kullandılar.

YORUMLAR
ADINIZ
YORUM

       

ÇERKEZKÖY EKSPRES BASIN YAYIN GAZETECİLİK VE MATBAACILIK TİC. LTD. ŞTİ.
Gazi Osman Paşa Mah. Çelen Sok. NO:7/B
ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
TEL : 0282 725 31 33 FAX : 0282 725 31 34