°C
TARİHÇİ YAZAR KİTAPLARINI İMZALADI
9.08.2018
446
Tarihçi Yazar Enes Demir Kapaklı İlçe Halk Kütüphanesi’ni ziyaret ederek, kitaplarını imzaladı.

Aslen Tekirdağlı olan ve son yıllarda çıkardığı yakın çağ tarihi ve güncel askeri operasyon bölgelerinin tarihteki kimliklerine yönelik çalışmalarıyla adından söz ettiren Tarihçi Yazar Enes Demir Kapaklı İlçe Kütüphanesi’ni ziyaret ederek kitaplarını imzaladı.

DEMİR’E İLGİ YOĞUN

Kapaklı İlçe Halk Kütüphanesi’ni ziyaret eden Tarihçi Yazar Enes Demir’e vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi. Aslen Tekirdağ’lı olan Tarihçi Yazar Demir, Kapaklı’da olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu dile getirerek, kendisine gösterilen ilgiden dolayı teşekkür etti.

ENES DEMİR KİMDİR?

İstanbul Üniversitesi’nin Tarih, Sosyoloji ve Bilgi Belge Yönetimi bölümleri ile Uluslararası İlişkiler bölümü mezunudur. Müellif aynı zamanda; İstanbul Üniversitesinde Tarih branşında Pedagojik Formasyon eğitimini tamamlamıştır. Tarih alanında Yüksek Lisansını ise Marmara Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü Türk Tarihi Anabilim dalı, Yeniçağ Tarihi Bilim dalında yapmıştır. Yine Yeniçağ Tarihi alanında Doktora derslerini tamamlamıştır. İngilizce, Arapça ve Rusça dil eğitimi alan Tarihçi Demir, halen Başbakanlık Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğünde görev yapmaktadır. Askeri tarih, diplomasi, dış politika ve uluslararası ilişkiler gibi alanlarla ilgilenmekte olan yazar, Osmanlı Coğrafi mirası ile Osmanlı ve Türkiye idari, askeri, siyasi ve diplomasi tarihi üzerine çalışmalar gerçekleştirmektedir.

YORUMLAR
ADINIZ
YORUM

       

ÇERKEZKÖY EKSPRES BASIN YAYIN GAZETECİLİK VE MATBAACILIK TİC. LTD. ŞTİ.
Gazi Osman Paşa Mah. Çelen Sok. NO:7/B ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
TEL : 0282 725 31 33 FAX : 0282 725 31 34
info@cerkezkoyekspres.com