°C
ALTYAPIYI DA ÜSTYAPIYI DA TESKİ YAPACAK
13.09.2018
388
Süleymanpaşa’nın doğa ve coğrafyası ile güzel mahallelerinden biri olan Kazandere Mahallesi’nin kanalizasyon sorunu çözülüyor.

TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa, Süleymanpaşa’nın Kazandere Mahallesi’ndeki altyapı çalışmalarını inceledi. Süleymanpaşa İlçe Şube Müdürü Kenan Ragıp Sağol, Kontrol Mühendisi Emre Bozkurt ve firma yetkililerinden bilgi alan Genel Müdür Başa, doğal görünümü ile Süleymanpaşa’nın en güzel mahallelerinden biri olan Kazandere Mahallesi’nde de altyapı çalışmalarında sona gelindiği bilgisini verdi.

SON 560 METRE

Alınan bilgilerde; mahalle genelinde toplam 5 bin 100 metre yapılması planlanan atıksu hattının 4 bin 450 metresinin tamamlandığı, son 650 metresinin devam ettiği, şebeke hattı yapımı tamamlanan yerlerde parsel bağlantılarının da yapıldığı ifade edildi. Ayrıca mahallenin atıksuyunu biriktirmek için proje kapsamında 1 adet 100 metreküplük fosseptik yapısı inşa edilecek.

ÜSTYAPI ÇALIŞMALARI DA TESKİ TARAFINDAN YAPILACAK

Şebeke hattı imalatı sırasından bozulan üst yapıların onarılması için malzeme temin süreci devam ediyor. TESKİ’den yapılan açıklamada altyapı çalışması nedeniyle bozulan yolların yine TESKİ tarafından yapılacağı bilgisi verilirken, “Kazandere Mahallesi sağlam ve sağlıklı bir şekilde çalışan altyapı sistemine sahip olmuş olacaktır” denildi.

MAHALLE MUHTARI VE KÖY HALKI TEŞEKKÜR ETTİ

Çalışmaları inceleyen Genel Müdür Başa, Mahalle Muhtarı Ayhan Ergen eşliğinde mahalle halkıyla kahvehanede sohbet etti. Mahalle Muhtarı Ergen, yapılan çalışmalardan mahalle halkının oldukça memnun olduğunu dile getirdi. Ergen açıklamasında, “Yıllardır bu yatırımı bekliyorduk, TESKİ yaptı. Süleymanpaşa’nın en güzel köylerindeniz. Çalışmalardan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Albayrak ve TESKİ Genel Müdürü Dr.Şafak Başa’ya teşekkür ederim” dedi.

YORUMLAR
ADINIZ
YORUM

       

ÇERKEZKÖY EKSPRES BASIN YAYIN GAZETECİLİK VE MATBAACILIK TİC. LTD. ŞTİ.
Gazi Osman Paşa Mah. Çelen Sok. NO:7/B ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
TEL : 0282 725 31 33 FAX : 0282 725 31 34
info@cerkezkoyekspres.com