°C
KARDEŞ OKUL’DAN ÇOSB’YE ZİYARET
13.09.2018
356
Makedonya’da Türkçe eğitim veren Üsküp merkezli Tefeyyüz İlköğretim Okulu yetkilileri Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti.

Makedonya’da Türkçe eğitim veren ve 1884 yılında Osmanlı döneminde Üsküp’te kurulan, Tefeyyüz İlköğretim Okulu yetkilileri Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ‘Kardeş Okul’ çalışmaları projesi kapsamında ziyaret etti. 

ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Ziyarete, Proje Koordinatörü ve aynı zamanda okulun Elektronik Öğretmeni Ercan Lama ile Matematik Öğretmeni Ceyda Lama katıldı. Ziyaret çerçevesinde Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi (ÇOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler ve ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan ziyaret edilerek, çalışmalar hakkında bilgi verildi.

OKUL İNCELENDİ

Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Caner Baysal’ın da hazır bulunduğu ziyarette Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi de gezilerek okul incelendi. Bundan sonra iki okulun ortak olarak yapacağı projelerin de masaya yatırıldığı ziyarette, birçok işbirliği konusu masaya yatırılarak üzerinde konuşuldu. Günün anısına karşılıklı plaketler takdim edildi.

ÇOSB FİRMALARI GEZİLDİ

Çalışmalar kapsamında ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarıyla ÇOSB firmaları da gezildi. Kapaklı Kaymakamlığı ve Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün yanı sıra, ÇOSB firmalarından Henateks, Bross ve Özen Mensucat gezildi.

YORUMLAR
ADINIZ
YORUM

       

ÇERKEZKÖY EKSPRES BASIN YAYIN GAZETECİLİK VE MATBAACILIK TİC. LTD. ŞTİ.
Gazi Osman Paşa Mah. Çelen Sok. NO:7/B ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
TEL : 0282 725 31 33 FAX : 0282 725 31 34
info@cerkezkoyekspres.com