°C
DOLAR VE AVRO’DAN ETKİLENMEYEN TEK GIDA MADDESİ
13.09.2018
418
Balık avı yasağının 1 Eylül’de kalkarak, sezonun açılmasıyla birlikte tezgahlar şenlendi. Çerkezköylü balıkçılar bu yıl vatandaşın hem bol hem de ucuz balık yiyeceğini söyledi.

Çerkezköy Modern Kapalı Pazar Yeri’nde her gün tezgah açan balıkçılar, bu yıl balığın bol olduğunu ve vatandaşların hem bol hem de ucuz balık yiyeceğini söyledi. Tezgahlarda hamsi fiyatları 7 liradan alıcı bulurken, palamut da 10 liraya satılıyor.

HAMSİ KİLOSU 7 LİRA

Çerkezköy Halk Pazarı’nda tezgah açan Çorlu Balıkçılık’tan İsmail Çelik, “Bu yıl balık bolluğu var. Vatandaşlarımız hem ucuz balık yemenin keyfini yaşayacak hem de bedensel ve zihinsel gelişimine katkıda bulunacak. Fiyatlarımız yılın ilk ürünleri olmasına rağmen gayet uygun hamsinin kilosu 7 liradan palamutun kilosu 10 liradan başlıyor. Talep var. Vatandaşlarımız balığı özlemiş. İnşallah ilerleyen günlerde daha da ucuz fiyattan balık satışı gerçekleştiririz ve her sofrada balık bulunur” ifadelerine yer verdi.

GEÇTİĞİMİZ SENE 15 LİRAYDI

Öte yandan Yaşar Balıkçılık’tan Dursun Akkurt ve Balıkçı Bekir’den Mustafa Ay da bu sene ürün bolluğundan dolayı fiyatların oldukça makul seviyelerde olduğunu belirterek, “Geçtiğimiz sene hamsinin kilosu 15 liraya kadar yükselmişti. Bu yıl sezonun ilk ürünlerinde fiyatlar 7’den başlıyor 12 liraya kadar çıkıyor. Tezgahımız her gün açık. Vatandaşlarımızı bekliyoruz” diye konuştu.

DOLAR’DAN ETKİLENMEYEN TEK GIDA MADDESİ

Karadeniz Balıkçılık’tan Cenk Diş de “Sağlıklı gıda maddesi, insanlarımızın tüketmesini istiyoruz. Dolar ve Avro fiyatlarından etkilenmeyen tek gıda maddesi balık. Balığa bu yıl zam yok. Allah’ın insanlara bir lütfu. Her eve balık girmesini istiyoruz. Taze balıklarımız her gün tezgahlarda yerini alıyor. Tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz” dedi.

 

YORUMLAR
ADINIZ
YORUM

       

ÇERKEZKÖY EKSPRES BASIN YAYIN GAZETECİLİK VE MATBAACILIK TİC. LTD. ŞTİ.
Gazi Osman Paşa Mah. Çelen Sok. NO:7/B ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
TEL : 0282 725 31 33 FAX : 0282 725 31 34
info@cerkezkoyekspres.com