°C
KIŞ MEYVELERİ TEZGAHLARDA
13.09.2018
544
Havaların soğumasıyla birlikte Çerkezköy Modern Kapalı Pazar Yeri’nde kış meyveleri tezgahlarda yerini almaya başladı.

Kış mevsiminin vazgeçilmez meyvelerinden olan mandalina, portakal ve narenciye grubu ürünler Çerkezköy Modern Kapalı Pazar Yeri’nde tezgahlardaki yerini aldı. Vatandaş tarafından oldukça ilgi gören kış meyveleri içerisinde bulundurduğu C Vitaminiyle hastalıklara da şifa görevi görüyor.

“İLK HAFTADAN YOĞUN TALEP VAR”

Kışlık meyvelerin C vitamini olduğunu söyleyen 25 senelik pazarcı Enver Yener, “Yaz mevsiminin sona ermesiyle birlikte kışlık ürünler tezgahlardaki yerini aldı. Soğuğa karşı bağışıklık sistemini güçlendirilmesine fayda sağlayan C vitaminli ürünlerimizin satışına başladık. İlk haftadan yoğun talep var. Vatandaşlarımız mandalina, portakal ve elmayı özlemiş. Oldukça ilgi görüyoruz. Fiyatlarımız da ilk hafta olması sebebiyle 3 liradan başladı, ürünlerin kalitesine göre 6 liraya kadar yükseliyor” ifadelerine yer verdi.

“TEZGAHLARIMIZ KIŞ ÜRÜNLERİ İLE ŞENLENDİ”

Mandalinanın oldukça rağbet gördüğünü söyleyen 30 senelik pazarcı Alican Onur da “Havaların soğumasıyla birlikte tezgahlarımız kış ürünleri ile şenlendi. Kış ürünleri özellikle C vitamini barındırdığı için vatandaşlar tarafından oldukça talep görüyor. Önümüzdeki haftalarda greyfurt, nar, ayva gibi ürünler de tezgahlarda yerini alacak. Şu anda mandalina, armut, elma gibi bazı ürünler tezgahlarda satışa sunuldu” diye konuştu.

MAZOTTAKİ ARTIŞ ETİKETE YANSIDI

Bu yıl meyve fiyatlarında geçen seneye göre artış olduğunu söyleyen 10 yıllık pazarcı Bilal Yalap da, “Meyvelerdeki artışın en büyük sebebi mazota gelen zamlardır. 200 liraya gittiğimiz Hal’e 300 liraya gidiyoruz. Hal böyle olunca fiyatlar önce bize sonra da vatandaşa yansıdı. Geçtiğimiz yıla göre bu yıl mazot fiyatlarındaki artış nedeniyle meyve ürünlerinde artış var” şeklinde bilgi verdi.

YORUMLAR
ADINIZ
YORUM

       

ÇERKEZKÖY EKSPRES BASIN YAYIN GAZETECİLİK VE MATBAACILIK TİC. LTD. ŞTİ.
Gazi Osman Paşa Mah. Çelen Sok. NO:7/B ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
TEL : 0282 725 31 33 FAX : 0282 725 31 34
info@cerkezkoyekspres.com