°C
“TERMİK SANTRALLE İLGİLİ ÖNERGE VERECEĞİZ”
13.09.2018
427
İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan, “Halkın sağlığını ciddi tehlikeye sokacak olan bir termik santrale karşı mecliste de gereken çalışmaları yapacağız. Ekim ayında yapılacak olan mecliste termik santralle ilgili bir önerge vereceğiz” dedi.

İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan dün Çerkezköy’de esnaf ziyaretinin ardından İlçe Teşkilatı’na da bir ziyaret gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen ziyarette bölge ve Türkiye gündemi ile ilgili açıklamalarda bulunan İYİ Partili Milletvekili Kaplan, termik santrale karşı da meclise bir önerge vereceklerini söyledi.

“HALKIN SAĞLIĞI BİZİM İÇİN ÖNEMLİ”

İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan Çerkezköy ve Kapaklı arasında yapılması planlanan kömürlü termik santralle ilgili meclise önerge vereceğini söyledi. Çerkezköy ve Kapaklı’nın yoğun nüfuslu ilçeler olması dolayısıyla burada yapılacak olan bir termik santralin insan sağlığını doğrudan etkileyeceğini söyleyen İYİ Partili Milletvekili Enez Kaplan, “Ülkemizde yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelmeliyiz. Çerkezköy ve Kapaklı gibi nüfusu yoğun olan yerlerde termik santral yapılmasına karşıyız. Buradaki halkın sağlığını ciddi tehlikeye sokacak olan bir termik santrale karşı mecliste de gereken çalışmaları yapacağız. Ekim ayında yapılacak olan mecliste termik santralle ilgili bir önerge vereceğiz. Teşkilatımızın ve buradaki insanların görüşü bizim için önemli” ifadelerine yer verdi.

 

YORUMLAR
ADINIZ
YORUM

       

ÇERKEZKÖY EKSPRES BASIN YAYIN GAZETECİLİK VE MATBAACILIK TİC. LTD. ŞTİ.
Gazi Osman Paşa Mah. Çelen Sok. NO:7/B ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
TEL : 0282 725 31 33 FAX : 0282 725 31 34
info@cerkezkoyekspres.com