°C
MİNİKLER BAŞKANINI SEÇTİ
10.10.2018
183
Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) yürüttüğü ‘Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri’ projesi kapsamında Çerkezköy Şehit Dinçer Ersoy İlkokulu’nda ‘Okul Meclis Başkanı Seçimi’ yapıldı.

Çerkezköy Şehit Dinçer Ersoy İlkokulu Okul Meclis Başkanı Seçimi yapıldı. Seçimlerde en yüksek oyu alan 4-H sınıfı öğrencisi Aymine Uzunoğlu meclis başkanı oldu.

SEÇİM YAPILDI

Seçimlerde en yüksek oyu alan Aymine Uzunoğlu Çerkezköy Şehit Dinçer Ersoy İlkokulu’nda meclis başkanı oldu. Okul yönetimi tarafından yapılan bilgilendirmede, “Öğrenci meclisi seçimlerinin, öğrencilerimizin demokratik haklarından biri olan oy verme ve kendilerini temsil edecek üyeleri seçme becerilerini geliştirmek ve desteklemek açısından önemli olduğuna inanıyoruz. Bu yüzden okulumuzda bu çalışmaları titizlikle yürütmeye özen gösteriyoruz. Bu kapsamda okulumuzda 2018 - 2019 Eğitim- Öğretim Yılı Öğrenci Meclis Başkanı ve üyeleri seçimi gerçekleştirildi. Demokrasinin okulumuzda birebir örneğini yaşayan, oy veren, sandık kurullarında ve oy sayımında görev alan öğrencilerimize teşekkür ediyor, başkanlık seçim çalışmalarını ciddiyetle yürüten aday öğrencilerimizi, sınıf temsilcilerini kutluyor, verimli bir yıl geçirmelerini diliyoruz” denildi.

YORUMLAR
ADINIZ
YORUM

       

ÇERKEZKÖY EKSPRES BASIN YAYIN GAZETECİLİK VE MATBAACILIK TİC. LTD. ŞTİ.
Gazi Osman Paşa Mah. Çelen Sok. NO:7/B ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
TEL : 0282 725 31 33 FAX : 0282 725 31 34
info@cerkezkoyekspres.com