°C
“200 TÜRKMEN ÇOCUĞU EĞİTİM GÖRECEK”
10.10.2018
334
Anda Kardeşe Vefa Derneği Tekirdağ İl Temsilcisi Mustafa Tokgöz, “Tenzile Ana Yetim ve Kültür Merkezinde yaklaşık 200 Türkmen çocuğumuz eğitim ve rehabilitasyon hizmeti görecek” dedi.

ANDA Kardeşe Vefa Derneği Tekirdağ İl Temsilcisi Mustafa Tokgöz, dün Ekspres Gazetesi’ni ziyaret ederek, Afrin’de hayata geçirilen Tenzile Ana Yetim ve Kültür Merkezi çalışmaları ile ilgili bilgi verdi. Gazetemiz iş ortaklarından Edip Nurettin Akın ve Yazı İşleri Müdürümüz Savaş Akyıldırım’la bir araya gelen Tokgöz, ‘Hayırlı olsun’ dileklerini de iletti. Yetim ve Kültür Merkezi’nde yaklaşık 200 Türkmen çocuğuna eğitim verileceğini ifade eden Tokgöz, kendilerini destekleyenlere de ayrı ayrı teşekkür etti.

“AMACINDAN SAPMADAN ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ”

Gönüllü olarak başlatılan hareketin çığ gibi büyüdüğünü ve derneğin dünyanın her yerine yardım çalışmalarının devam ettiği bilgisini veren Tokgöz, “ANDA Kardeşe Vefa Derneği olarak 2014 yılında gönüllü olarak başladığımız vefa hareketi kısa bir sürede çığ gibi büyüyerek 2016 yılında dernek statüsünde resmi unvanına kavuştu. Kurulduğumuz ilk gün belirlediğimiz hedeflerden taviz vermeden, Türk ve Müslüman coğrafyasında mazluma uzanan el olma amacından sapmadan faaliyetlerimizi sürdürmenin gururunu yaşıyoruz. ANDA Kardeşe Vefa Derneği olarak; Suriye Başköy Halime Ana Yetim ve Kültür Merkezi’nden sonra, Suriye Afrin Meryemin'de 200 kişilik bir Yetim ve Kültür Merkezi daha inşa ederek gurur ve şeref tabelamıza bir nişan daha eklemiş bulunmaktayız” diye konuştu.

“200 ÇOCUK EĞİTİM GÖRECEK”

Son olarak Suriye’nin Afrin kentinde inşa edilen Tenzile Ana Yetim ve Kültür Merkezi’nin açılışına katıldıklarını ifade eden Tokgöz, “ANDA Kardeşe Vefa Derneği Tekirdağ Temsilciliği olarak bizlerde il yönetimimiz ile Mehmetçiğin terör unsurlarından arındırdığı Afrin'e giderek Türkmen çocuklarımızın huzur ve güven içinde eğitim görmelerini sağlayacak olan Tenzile Ana Yetim ve Kültür Merkezi'nin açılışına katıldık. ANDA Gönüllüleri ve Adalet ve Kalkınma Partisi Ankara İl Başkanlığı'nın maddi desteği ile kurulan Yetim Merkezi'ne Cumhurbaşkanımızın annesi Tenzile Erdoğan’ın ölüm yıldönümü olması sebebiyle Tenzile Ana Yetim ve Kültür Merkezi adı verilmiştir. Yaklaşık 35 gündür bölgede bulunan, harcından boyasına kadar her aşamasına emek veren, Türkmen yetim çocukların amcası Kurucu Genel Başkanımız Sayın Okan Tosun’un özverisi ve gayreti ile bir an önce faaliyete geçen Tenzile Ana Yetim ve Kültür Merkezinde yaklaşık 200 Türkmen çocuğumuz eğitim ve rehabilitasyon hizmeti görecek” ifadelerine yer verdi.

“VEFALI TÜRK’ ETİKETİNİ ALNIMIZIN AKIYLA TAŞIYORUZ”

ANDA Sağlık TIRI ile savaş mağdurlarının da yanında olduklarını belirten Tokgöz, “ANDA Kardeşe Vefa Derneği olarak bugüne kadar milletimizin desteği ile tüm mazlum coğrafyalarda gerçekleştirdiğimiz gıda, giyim, eşya, kırtasiye, kurban, zekat, fitre vb. yardımlarla ihtiyaç sahiplerinin, 6 pansuman 1 ameliyat odası bulunan tam donanımlı ANDA Sağlık TIRI ile savaş mağdurlarının, ANDA Arama Kurtarma ekipleri ile afetzedelerin yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Tüm siyasi parti, STK ve topluluklara eşit mesafede durarak amacımızın sadece yardımları gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak olduğunu biliyor, ’Vefalı Türk’ etiketini alnımızın akıyla taşıyoruz” dedi.

TEŞEKKÜR ETTİ

Kendilerine süreç boyunca destek olan gönüllülere de teşekkür eden Tokgöz, “ANDA Kardeşe Vefa Derneği Tekirdağ Temsilciliği olarak; başta bu güne kadar ki faaliyetlerle birlikte Tenzile Ana Yetim ve Kültür Merkezinin temel taşı ve mimarı olan Kurucu Genel Başkanımız Sayın Okan Tosun’a, tüm ANDA İl Temsilciliklerini ANDA Genel Merkezimizde misafir ederek Afrin ziyaretimizin organizasyonunu yapan Genel Başkanımız Sayın Muhammed Dilmen’e ve Genel Başkan Yardımcımız İsmet Baturak’a, Tenzile Ana Yetim ve Kültür Merkezimize verdikleri maddi destekden dolayı AK Parti Ankara İl Başkanı Sayın Hakan Han Özcan, AK Parti Ankara İl Başkan Yardımcısı Sayın Ahmet Özbek ve tüm İl Yönetimine, Suriye'de bizleri karşılayarak misafir eden ANDA Arama Kurtarma Koordinatörü Sayın Gökhan İgdaş’a, Halime Ana Yetim ve Kültür Merkezi Müdürü Sayın Muharrem Gözübüyük’e, Mehmetçiğimiz başta olmak üzere güvenliğimizi sağlayan tüm Türkmen Birliklerine, ayrıca açılışımıza katılarak bizleri onurlandıran Suriye Türkmen Meclisi Başkanı Sayın Muhammed Vecih Cuma’ya, Suriye Türkmen Öğrenci Topluluğu Başkanı Sayın Velid Sefer’e, Hamza Tümeni Genel Komutanı Sayın Seyf Ebubekir'e, Muntasır Billah Genel Komutanı Firas Paşa'ya, Sultan Mehmet Tugay Komutanı Sayın Doğan Süleyman’a, Sultan Murat Tümeni Askeri Komutanı Sayın Ebu İyad’a, Fırat Derneği Yönetimine, TRT Haber ailesine, şiir ve gösterileriyle açılışa renk katan Yetim Merkezimizin öğrencilerine ve öğretmenlerine, ANDA İl Başkanlarına, ANDA Arama Kurtarma Ekiplerine ve tüm ANDA gönüllülerine teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR
ADINIZ
YORUM

       

ÇERKEZKÖY EKSPRES BASIN YAYIN GAZETECİLİK VE MATBAACILIK TİC. LTD. ŞTİ.
Gazi Osman Paşa Mah. Çelen Sok. NO:7/B ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
TEL : 0282 725 31 33 FAX : 0282 725 31 34
info@cerkezkoyekspres.com