°C
BALIK FİYATLARI ARTIŞTA
22.10.2018
299
Bir süre önce ‘Vira bismillah’ diyerek denize açılan balıkçılar ağlarını doldurarak limana gelmişlerdi. Balıkta yaşanan bolluğun ardından uygun fiyata müşteriyle buluşan balık bu günlerde ise fiyat grafiğini yukarıya çekmişe benziyor.

Tekirdağ limanından denize açılan balıkçıların tezgahları şenlendirdiği son günlerde balık fiyatları uygun fiyata sofralara kadar gelmişti. Mevsimsel değişiklik ile hava şartlarında yaşanan olumsuzluklar tezgahları vurdu. Balık fiyatlarının Ekim ayı sonuna kadar artış gösterdikten sonra tekrar düşmesi bekleniyor.

EKİM SONUNA KADAR FİYATLAR BU ŞEKİLDE OLACAK

Yaşar Balıkçılık çalışanı Bora Gül’e göre balık fiyatları ekim ayı sonunda artış göstererek tezgahlara geldi. Kış mevsiminin yaklaşması ile denizde yaşanan balık bolluğunun ekim ayı sonuna kadar sekteye uğrayacağı ifade edilirken, Kasım ayında balık fiyatların düşmesi bekleniyor. Dün itibariyle Çerkezköy’de hamsinin kilogramı 10, çinekop 50, uskumru 30, lüfer 35, barbun 25, mırlan 40, palamut (tane) 15 ila 20, çipura 20, karides ise 30 liradan alıcısıyla buluştu. Palamut’un Ekim ayı sonuna kadar bu fiyat aralığında müşteriyle buluşacağını ifade eden Gül, Kasım ayının favori balığının ise çipura olacağını ifade etti.

Haber/Celal KARAKURT 

 

YORUMLAR
ADINIZ
YORUM

       

ÇERKEZKÖY EKSPRES BASIN YAYIN GAZETECİLİK VE MATBAACILIK TİC. LTD. ŞTİ.
Gazi Osman Paşa Mah. Çelen Sok. NO:7/B ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
TEL : 0282 725 31 33 FAX : 0282 725 31 34
info@cerkezkoyekspres.com