°C
ANILARINI EKSPRES’LE PAYLAŞTI
22.10.2018
285
15 Temmuz darbe girişimi gecesi gazi olan TRT çalışanı Enes Babacan o gece yaşadıklarını Ekspres okuyucularıyla paylaştı.

FETÖ Terör Örgütü tarafından 15 Temmuz 2016 gecesinde düzenlenen kanlı darbe girişiminin püskürtülmesinde gizli kahramanlardan olan TRT Muhabiri Enes Babacan, yaşadıklarını Ekspres Gazetesi okuyucularıyla paylaştı.

“DARBECİLERE KARŞI DİRENDİK”

15 Temmuz gecesi vatan savunmasını yapmak üzere meydanlara inen gizli kahramanlardan biri olan TRT Muhabiri Enes Babacan yaşadıklarını anlattı. Babacan, darbe girişimi haberini alır almaz binlerce vatandaşla birlikte sokağa çıktıklarını ifade ederek, “Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın geleceğini duyunca Atatürk Havalimanı’nda 40-45 kişilik gruplarla darbecilere karşı direndik. Orada yanımda bulunan bir arkadaşım şehit düştü. Yaşları 16-17-18 olan çocuklarla birlikte vatanını savunmak için mücadelemizi verdik. Üzerimize kurşun yağıyordu. Önce yanımdaki arkadaşım vuruldu, sonra ben” ifadelerine yer verdi.

“GÖZLERİMİ HASTANEDE AÇTIM”

Vurulduğu andan sonrasını hatırlamadığını belirten Babacan, “Gözlerimi hastanede açtım. İlk sorduğum soru ise ‘Cumhurbaşkanımız yaşıyor mu?’ oldu” ifadelerine yer verdi. Yine olsa aynı şekilde darbeye karşı duracağını ifade eden Babacan, “Vatanını kaybettikten sonra canın pek kıymeti yok” diye konuştu.

HABER/Şennur GÜÇBİLMEZ

 

YORUMLAR
ADINIZ
YORUM

       

ÇERKEZKÖY EKSPRES BASIN YAYIN GAZETECİLİK VE MATBAACILIK TİC. LTD. ŞTİ.
Gazi Osman Paşa Mah. Çelen Sok. NO:7/B ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
TEL : 0282 725 31 33 FAX : 0282 725 31 34
info@cerkezkoyekspres.com