DARUL ERKAN YURDU

AKAY: “ABUK SUBUK SÖYLEMLERLE SEÇİM KAMPANYALARI YÜRÜTÜLDÜ”

​​​​​​​Çerkezköy Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Başkan Adayı Vahap Akay: “Bu seçim döneminde üzülerek söylüyorum. Bir sürü abuk subuk söylemlerle bir seçim kampanyası yürütüldü. Siyaset kin gütmek değil, siyasetin seviyesini bu kadar aşağı düşürmeye gerek olmadan bir siyasi yarış içerisinde olmamızı temenni etmiştik. Yalnız böyle olmadı. Ben sadece Çerkezköy’ün dertlerini anlatarak bir seçim kampanyasıyla bu günlere kadar geldim. Son mitingimi de yapıp yarın Çerkezköy’de vatandaşlarımızla yürüyeceğiz” dedi.

AKAY: “ABUK SUBUK SÖYLEMLERLE SEÇİM KAMPANYALARI YÜRÜTÜLDÜ”
  • 29 Mart 2019, Cuma 18:23

Çerkezköy Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Başkan Adayı Vahap Akay, Çerkezköy Erzurumlular Derneği’nde vatandaşlarla bir araya geldi. Burada 5 yıllık görev süresi boyunca yaptığı çalışmaları anlatan Başkan Akay: “5 yıllık görev süremizde biz gönül birlikteliği oluşturduk. Meydanlar gönül birlikteliğiyle doldu” dedi.

MÜTHİŞ BİR SEVGİYLE KARŞILANDI

Başkan Akay, Erzurumlular Dernek Binası’nda Çerkezköy’de yaşayan Erzurumlularla bir araya geldi. Burada Erzurumluların müthiş sevgisiyle karşılanan Akay’a “Hoş geldin” diyen Dernek Başkanı Edip Nurettin Akın: “Kıymetli hemşerilerim bugün derneğimizin misafirleri kıymetli Belediye Başkanımız Vahap Akay ve meclis üyesi adayları. Kendisi bugün bize projelerini anlatacak ve 5 yıllık görev için yetki isteyecekler. Hepiniz hoş geldiniz” ifadelerine yer verdi.

“DERDİMİZ ÇERKEZKÖY”

3 buçuk aydır her sokak ve kahvehanede vatandaşlarla buluştuğunu Çerkezköy için yapmayı düşündüğü ve yaptığı projeler hakkında bilgi verdiğini söyleyen Akay: “3 buçuk aydır her gece kahvelerde, evlerde, sokaklarda, çarşıda derdimizi anlatıyoruz. Derdimiz Çerkezköy. Bir 5 yıllık mücadeleyi paylaşıyoruz. Ve bu 5 yıllık mücadeleyi buluştuğumuz tüm hemşerilerimizle paylaşmaya çalışıyoruz. Çerkezköy’ün bu 5 yıllık değişim sürecinde artan nüfusuna hizmet vermek üzerine yapacağımız çalışmaları anlattık. Yeni 5 yıla dair hedeflerimizi anlattık ve bu günlere kadar geldik. Aşağı yukarı 48 saatimiz kaldı. 48 saat biz konuşacağız, sonra vatandaş konuşacak. Bunu çok net ifade ediyorum. Meydanlarımız güzel bir şekilde seçim maratonu geçiriyor. Demokrasi Çerkezköy’de yerine gelsin, vatandaşımız önümüzdeki 5 yıla dair kararını sandığa yansıtsın ve sandıktan çıkan sonuç herkesin başının üstüne olsun istiyoruz” dedi.

“ÇERKEZKÖY’ÜN DERDİNE DERMAN OLACAK PROJELERİN KONUŞULMASINI TEMENNİ ETMİŞTİM”

5 yılda Çerkezköy’de bir değişim yaşandığını söyleyen Akay: “Bu 5 yılda yaptıklarımızı, yapacaklarımızı anlattık. Bu 5 yılda Çerkezköy’ün değişiminin ötesinde amacımız insanları bir araya getirmek, ortamları paylaşmak üzerine oldu. İnsanlarımızla bir araya olma çabasına girdik. Bu bir araya gelme amacımız, Türkiye’nin 81 ilinden gelen her vatandaşımız arasında birlik ve beraberliği arttırmak ve bunları geleceğimize aktarmak için çaba gösterdik. Büyüyen Çerkezköy’ümüzü biraz daha güzelliklerle buluşturmamız lazım. Buna dair tabii ki hedeflerimiz var. Bu seçim döneminin 3 buçuk ayını çok verimli geçirdiğimi düşünüyorum. Seçim döneminde vatandaşlarımızla paylaşımlarımızı daha da arttırdık. Gittiğimiz her evde, buluştuğumuz her kahvehanede vatandaşlarımızın her türlü sorununu yazdık, yeni sorunları öğrendik. Dolaştığımız yollarda vatandaşlarımızla paylaşımımızın bir kat daha arttığını gördük. Çerkezköy’ün derdine derman olacak projelerin konuşulmasını istediğim, bu seviyede kalmasını istediğim bir seçim dönemi temenni etmiştim. Maalesef böyle olmadı. Bir çamur atma siyasetiyle bir seçim dönemi geçirdiler” diye konuştu.

“BENİM BAŞIM DİK ALNIM AK”

Seçim döneminde siyasi parti ayrımı gözetmeden tüm hemşerileriyle buluştuğunun altını çizen ve her mitingine Türk bayraklarıyla geldiğini belirten Akay: “Yapılan hatalardan ders çıkararak Çerkezköy’ün geleceğini oluşturmak amacıyla belediyecilik yapmaya çalıştık. 5 yıllık Belediye Başkanlığı dönemimin son günü. Yani saat 17:00’den sonra Pazar günkü seçimi ve sonucunu bekleyeceğiz. Ben bu 5 yıllık dönemde sizlerden aldığım yetkiyle söylüyorum. Bu topraklarda yaşayan 167 bin vatandaşımıza nasıl daha iyi hizmet edebiliriz, insanlarımızı ayrıştırmadan MHP’lisi, CHP’lisi, İYİ Partilisi, Saadetlisi, Büyük Birlik Partilisi, kim olursa olsun hepsine nasıl daha iyi hizmet ederiz diye düşündük. 10 mahallemizde vatandaşlarımızla bir araya geldik. 9 mahallede tur attık. 10’uncu mitingimizi de Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi’nde gerçekleştireceğiz. Şunu diyorum: Bu çalışmalarda, mitinglerde sadece insana yatırım yapmanın karşılığını gördük. Soğuk havalarda, yağmurlu havalarda binlerce insan bir araya geldi. Kadın, erkek, genç, yaşlı birçok insan mitinglerde bir araya geldi. Sadece Türk Bayraklarıyla bir parti seçimi olmadan o meydanlara giriyorum ki her partiye gönül veren vatandaş geliyor. Bunu bilen bir belediye başkanı olarak CHP’nin belediye başkan adayı olarak, tüm vatandaşlarımızı ayırmadan, görev yapmış bir belediye başkanı olarak, sadece Türk bayraklarıyla hemşerilerimle buluşuyorum. İnsanlarla, gençlerle, çocuklarla bir dönüşümü yaşadığımı gördüm. Bu duygularla yaşıyorum. Bir şekilde vatandaşlarımla buluşmuşum, seçim kazanılır kaybedilir benim için dert değil. Ben 5 yıl boyunca ne yaptığını bilen bir belediye başkanı olarak alnım ak başım dik.”

“SİYASET KİN GÜTMEK DEĞİL”

Seçim döneminde diğer parti adayların karalama kampanyasıyla seçim çalışması yürüttüğünü belirten Akay: “Bu seçim döneminde üzülerek söylüyorum. Bir sürü abuk subuk söylemlerle bir seçim kampanyası yürütüldü. Siyaset kin gütmek değil, siyasetin seviyesini bu kadar aşağı düşürmeye gerek olmadan bir siyasi yarış içerisinde olmamızı temenni etmiştik. Yalnız böyle olmadı. Ben sadece Çerkezköy’ün dertlerini anlatarak bir seçim kampanyasıyla bu günlere kadar geldim. Son mitingimi de yapıp yarın Çerkezköy’de vatandaşlarımızla yürüyeceğiz. Zaman zaman derneğimizde bir araya geldik, zaman zaman diğer derneklerimizde bir araya geldik. Beni yalnız bırakmayan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Seçimin hayırlısı olmasını diliyorum. Hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum. Bu seçim döneminde Necat arkadaşımızla, Hanifi abimizle dertlerinize derman olacak, Çerkezköy’ü daha güzel günlere getirecek bir ekip oluşturduk” açıklamalarında bulundu.

“HERKESİN BAŞKANI VAHAP AKAY”

Sonrasında konuşma yapan Erzurumlular Dernek Başkanı Edip Nurettin Akın, dernekteki programa katılanlara teşekkür ederek, Çerkezköy Belediye Başkanı ve Adayı Vahap Akay’ın her zaman yanında olduklarını söyledi. Akın: “Kıymetli hemşerilerim bir tarafta cenazemizde ağlayan düğünümüzde oynayan her zaman yanımızda olan Hanifi abimiz var, diğer tarafta seçimden seçime yanımıza gelen çok koyu görünen hemşericiler var. Bir tarafta hemşerilerine sorularak, teklif üzerine listeye girenler var, diğer tarafta paraşütle tepeden inme partililer var. Bir tarafta işi için, aşı için Çerkezköy’e gelmiş, yaptığı dev projelerle bizleri onurlandıran, Çerkezköy’e katma değer sağlayan hemşerimiz Necat İlhan var, diğer tarafta hemşerilerimizin sırtına binmiş sülük gibi sizlerin üzerine yapışanlar var. En önemlisi Çerkezköy’ün mimarı Vahap Akay var. Sevgi anlamsız değildir, sebepsiz de sevilir deyip gönlünü millete açmış herkesin arkadaşı Vahap Akay var, diğer tarafta kendi koltuk bekalarını ülke bekasıymış gibi bizlere yutturmaya çalışanlar, bizleri ayrıştıran, kendilerine oy vermeyenleri vatan hainleri ilan edenler var. Her derdin bir dermanı var, martın sonu bahar. Karar sizin, oy sizin. Hepinize teşekkür ediyorum” dedi. Sonrasında konuşma yapan Millet İttifakı Çerkezköy Belediye Meclis Üyesi Adayı Hanifi Karataş: “Hepinize sevgi ve selamlarımı sunuyorum. Başkanımız gerekenleri anlattı. Karar sizin” ifadelerine yer verdi. Millet İttifakı Meclis üyesi Adayı Necat İlhan da herkese teşekkür ederek: “Bizlere destekte bulunanlara, yanımızda olanlara teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun” dedi.

“BU YAPTIĞINIZ NE TEVAZUNUN T’SİNE NE DE MÜSLÜMANLIĞIN M’SİNE SIĞAR”

Ardından konuşmalarına devam eden Belediye Başkanı ve Adayı Vahap Akay: “Şimdi Cumhuriyet Mahallesi’nde dedim ki “Bu işler çorap dağıtmakla olmaz” 2014’te de aynı çoraplardan dağıtmışlardı, olmadı. Ya çorapların markasını değiştirin, ya da çorap dağıtmaktan vazgeçin dedim. Kızılpınar’da dedim ki: “Hemşerilerim çoraplar dağıtılıyor, çorapları giyin” dedim ama kafanıza geçirilmesine müsaade etmeyin dedim. Çoraplar, erzaklar, yani vatandaşın oyunu bunlarla alabileceğini düşünen bir siyasetle karşılaşıyoruz. Bizim bir birimimiz var belediyede. Hem maddi hem de erzak yardımında bulunan bir birimimiz var. Ben seçime 45 gün kala bu yardımları durdurdum. Yani vatandaş kendisine oy karşılığında bunlar veriliyor diye düşünmesin diye bu yardımları durdurdum. Nisan’da devam edeceğimizi söyledim. Diğer taraftan çıkacaksın meydanlara söyleyeceksin ‘Sağ elin verdiğini sol el görmezmiş’ diyeceksin sonra kalkıp kapı kapı erzak dağıtacaksın. Bu yaptığın ne samimiyetin ‘S’sine, ne tevazu’nun ‘T’sine ne de Müslümanlığın ‘M’sine sığar ben size söyleyeyim. Bunlar çok hoş değil ama maalesef yaşıyoruz, yapacak bir şey yok. Biz sadece vatandaşlarımızın yanında bir seçim kampanyası yürütülsün istiyoruz” dedi.

Hüseyin GÖKÇELİ
Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


Ağası Ağası 30.03.2019

Sen belediye imkanlarını ve çalışanlarını kullanarak seçim kampanyası yaptın. Buna ne diyeceksin

yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık