ÖZCAN KARDEŞLER

AKAY: “ÇERKEZKÖY’ÜN BAŞINA BİR KARABELA MUSALLAT OLDU”

​​​​​​​Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Çerkezköy’ün mahalle muhtarları ve azalarıyla yılsonu yemeğinde bir araya geldi. Akay, yaptığı konuşmada “Ekim 2016 tarihinde Çerkezköy’ün başına bir karabela musallat oldu. Bu kara belanın adı termik santraldi. Çerkezköy’de bazı kapılar, bazı alanlar termik santrale kale yapıldı.” dedi.

AKAY: “ÇERKEZKÖY’ÜN BAŞINA BİR KARABELA MUSALLAT OLDU”
  • 28 Aralık 2018, Cuma 11:11

Seçildiği günlerden bugüne 170 bin nüfusa gelen, büyüyen bir Çerkezköy’de görev yaptıklarını hatırlatan Akay, “Dolayısıyla yaptığımız görevin sorumluluğu ve ağırlığı beş yıldan bugüne katlanarak büyüyerek bugünlere geldi. Tabii ki hepimizin derdi Çerkezköy. Daha güzel bir Çerkezköy’de daha mutlu bir Çerkezköy’de hizmet etmek üzere görevler aldık. Ve bu görevi milletten alarak bugünlere geldik.” diye konuştu.  

İYİ NİYETLE GÖREV YAPTIK

Şimdi yeni bir seçim arifesine doğru yaklaştıklarını hatırlatan Akay, “Umut ediyorum bu herkese de, Çerkezköy’e de hayırlı uğurlu olur. Bugüne kadar iyi niyetle, bir birimizle paylaşarak, konuşarak Çerkezköy’e hizmet etmeye çalıştık, çabaladık. Dolayısıyla muhtarlarımızla yan yana olduk. Eksiklerimiz olmuştur. Zaman zaman vatandaş muhtarı bulmuştur, zaman zaman azamızı bulmuştur, meclis üyemizi bulmuştur ve zaman zaman beni bulmuştur ve bu buluşmalarda hepimizin derdi Çerkezköy’deki vatandaşımızın derdini dinleyip buna çözüm getirebilmekti. İyi niyetle görev yaptık. Dolayısıyla bu görevleri vatandaştan çözüme giden yolda adım adım yollar aldık. Eksik kaldığımız alanlar olmuştur. Ancak biz bu dönem içerisinde, son beş yıllık dönemde muhtarımızla iyi bir iletişim kurarak vatandaşa hizmet etmeye çalıştığımızı gördüm, gözlemledim. İlişkilerimizi hep sıcak tuttuk, her an birbirimizi dinlemeye çalıştık. Ve bugünlere kadar geldik.” ifadelerini kullandı.  

EL ELE HİZMET ETTİK

Beş yıllık süreçte Çerkezköy’ün altyapısına, üst yapısına kadar çok ciddi yatırımlar yaptıklarını, bunları da hep beraber yaptıklarını vurgulayan Akay, “Bunu her defasında altını çizerek söylüyorum; biz vatandaşlarımızdan gelen isteklerin, taleplerin, ihtiyaçların birinci başlangıç noktaları muhtarlıklarımız, sonra tabii ki meclisimiz ve belediyemiz çerçevesinde ilerleterek bunları yapmaya çalıştık. Ciddi altyapı sıkıntıları olan bir Çerkezköy vardı. Ani su baskınları yaşayan, dere taşkınları yaşayan ve derelerle ilgili ciddi ıslah çalışmalarına ihtiyacı olan bir Çerkezköy vardı. 2014 yılından itibaren Büyükşehir Belediyemizle, muhtarlıklarımızla, meclis üyelerimizle el ele hizmet ettik ve bugünlere kadar geldik.” şeklinde konuştu.  

SPORA YATIRIM YAPTIK

Beş yıl evvel Çerkezköy derelerine akan kanalizasyon sularının bugün arıtma tesisine gittiğini kaydeden Başkan Akay, “Çerkezköy, 60-70 kilogramları görmesine rağmen su baskınları yaşamıyor. Çorlu deresinde yapılan çalışmalar ve düzenlemeler sayesinde dere taşkınlarıyla mahallelerimiz anılmıyor durumda. Dolayısıyla biz bunların hepsini vatandaşlarımızdan aldığımız geri dönüşlerle yaptık. Bütün kurumların, belediyenin sorumlu olmadığı alanlar dahil, milli eğitim alanı, diyanet alanı, kara yolları alanı, ‘onların bölgesi’ demedik bu işin içerisine girdik. Sadece ve sadece vatandaşlarımızdan aldığımız ihtiyaçları karşılamak üzere bunları yaptık. Her mahallemizi spor alanlarına kavuşturduk. Spora yatırım yaptık. Bu ciddi çalışmaları beraber yaptık.” dedi.  

TRAFİK SİRKÜLASYONUYLA İLGİLİ CİDDİ KARARLAR ALDIK

Alınan kararların zaman zaman eleştirildiğini hatırlatan Akay, “Vatandaş sizi buldu eleştirdi, bizi buldu eleştirdi. Ancak alınan kararların temelinde Çerkezköy’ün önündeki 10 yılın, 20 yılın, 30 yılın, 40 yılın, 50 yılın büyüyecek Çerkezköy’ün ilerleyen nüfus artış hızına göre bazı kararlar almak zorunda kaldık. Trafik sirkülasyonuyla ilgili ciddi kararlar aldık. Bu aldığımız önemli kararlardan bir tanesiydi bu dönem içerisinde. Çerkezköy’ün yapılan yatırımlarında aldığımız önemli kararlarında sadece bugünü değil çok uzun yılları görüyor, gözlemliyor ve Çerkezköy’ün büyümesini o plana göre yapıyor olmamız lazım.” ifadelerini kullandı.  

EDİRNE’DEN İSTANBUL’A CAMİLERE GÖNDERDİK

Bütün bunları paylaşarak yaptıklarını aktaran Başkan Akay, “İnşallah bundan sonraki süreç de paylaşarak ilerler. Birlikte ilerler. Çerkezköy’ü birlikte yönetme anlayışının her defasında altını çizdik. Vatandaşlarımızdan aldığımız karşılıkları, geri dönüşleri muhtarlarımızla paylaştık. Herkesle paylaştık. Ona göre kararlar verdik. Ona göre yatırımlar yaptık. Biraz da gönüllerimizi bir araya getiren işler yaptık. Gönüllere dokunmaya çalıştık. Dünyaya yeni gelen bebekleri ziyaret ettik. Çerkezköy Belediyesi 330 noktaya sıcak yemek götürüyor olduk. Zor günlerinde, taziyelerinde vatandaşlarımızın yanlarında olduk. Binlerce insanımızı, Edirne’den İstanbul’a camilere gönderdik. Çanakkale’ye şehitliğe gönderdik. Düğünde, dernekte, nişanda, mutlu günde hep beraber vatandaşlarımızın yanında olduk, olmaya çalıştık. Ve okula yeni başlayan kardeşlerimizin yanında olduk. Hep beraber gittik tespit ettik, zor durumda bulunan ailelerimize onların çocuklarına destek olduk yardım ettik. Çerkezköy’ün güzelliğini paylaşarak yaşamaya çalıştık. Muhtarlarımızın her söylediğini kıymetli kabul ettik. Bu çerçevede bugüne kadar bu paylaşımda bulunan muhtarlarıma azalarıma ben teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

KARABELA MUSALLAT OLDU

Güzel bir birliktelik yaşadıklarını kaydeden Akay, muhtarlara vatandaşların gönüllerine beraber dokunduklarını söyledi. Bir noktanın altını çizeceğini belirten Akay,  “Bakın biz hepimiz, bu sofrada bulunan tüm seçilmişler gücünü milletten aldı. Ekim 2016 tarihinde Çerkezköy’ün başına bir karabela musallat oldu. Bu kara belanın adı termik santraldi. Ve biz hepimiz Çerkezköy’ün tüm muhtarları el ele, gönül gönüle vatandaşlarından aldığı bu topraklara termik santraller yapılsın istemiyoruz. Haykırışımızı korkmadan, sıkılmadan, sinmeden her türlü baskıya rağmen yüksek sesle getirdik. Biz Çerkezköy’ün muhtarları olarak, biz Çerkezköy’ün seçilmişleri olarak hiçbir yönlendirmeye, hiçbir yanlış bilgiye kulak asmadan Çerkezköy’e termik santral yapılmasını istemiyoruz. Benim sokağımdaki vatandaş, benim mahallemdeki vatandaş bu topraklara termik santral istemiyor diyebilen tüm muhtarlarıma ayrıca teşekkür ediyorum. Bana inanın, bugüne kadar beş yıllık görevim boyunca, şu dönemde, şu iki yılda Çerkezköy’de termik santral yapılmasını savunanlar, Çerkezköy’de termik santral yapılmasına sesiz kalanlar, kapılarını, odalarını termik santrale kale edenler oldu. Bunları üzülerek söylüyorum. Çerkezköy’de bazı kapılar, bazı alanlar termik santrale kale yapıldı. Bunları gördük, gözlemledik. Vatandaşın haykırışını, vatandaşın ben bu topraklarda burnumun dibine termik santral yapılmasını istemiyorum. Ancak gücünü milletten alan, gücünü sandıktan alarak görev yapan muhtarlarım bu haykırışa ses verdi, yanımızda oldu. Bugün Bakanlık bir açıklama yaptıysa, ‘Termik santral yapılması teknik nedenlerden iptal edilmiş’ dediyse, burada bulunan tüm muhtarlarımın bunda çok ciddi katkısı vardır. Unutulacak bir iş değildir. Yaptığımız, bana göre bütün hizmetlerin çok daha önünde, çok daha yukarısındadır. İnşallah 2019 yılı mahallemize, Çerkezköy’ümüze, Tekirdağ’ımıza, ülkemize hayırlı uğurlu olur diyorum, herkesin yeni yılını kutluyor, sevgi ve saygıyla selamlıyorum.” diyerek sözlerini noktaladı.  

Fırat Yakut
Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık