AKAY ELEŞTİRİLERE BİR BİR CEVAP VERDİ: “SEN DAHA YAŞADIĞIN ŞEHRİ TANIMIYORSUN”

Çerkezköy Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Vahap Akay; “Asansörüm varmış. Konuştuklarına bak konuştuklarına Siz orada 10 yıl oturdunuz teslim ettiğinizde altta bir karış lağım olan bir pislik tuvalet darmadağın su basmış bir belediye vardı. Bin o asansöre in eksi 1’e; Nikah salonu, konferans salonu, çok amaçlı salon, meclis salonu grup odaları ile modern bir alan oldu var mı haberin? Aslan yattığı yerden belli olur. Makam odası ve belediye binasına 10 yıl çivi çakmadınız çay içmeye geldin gördün ne durumda olduğunu. Nisandan sonra yine gel hem çay ısmarlayayım hem de gezdireyim seni” dedi.

AKAY ELEŞTİRİLERE BİR BİR CEVAP VERDİ: “SEN DAHA YAŞADIĞIN ŞEHRİ TANIMIYORSUN”
  • 17 Şubat 2019, Pazar 17:28

Çerkezköy Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Vahap Akay’ın seçim ofisi Köşem Mevkii Eski Hayrabolulular Derneği’nde açıldı. Açılışta konuşan Akay, Cumhur İttifakı Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Süleyman Kozuva ile AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Ümit Kök’ün kendisi hakkında yaptığı eleştirilere cevap verdi. Kozuva’nın bütçenin doğru kullanılmadığına yönelik eleştirilerine cevap veren Akay, Kozuva’ya matematik kursuna yazılma önerisinde bulundu. Akay açıklamasında; “Çerkezköy Belediye bütçesi 166 milyon her yıl 120 milyonda Büyükşehirden para geliyor yılda 300 milyon. Bu nasıl bir atmaktır. Büyükşehirden para gelmez ilçeden büyükşehirlere yüzde 40 para kesilir. 166 milyon bütçede maaşlar var, giderler var, temizlik var, hepsi yatırım harcaması mı? Bu belediyenin 573 çalışanı var. Sen 5 yıl evvel 50 milyon kamu borcunun ödeyemedin bıraktın ben ödedim var mı haberin? Şimdi hesap yapmayı bilmeyenlere matematik kursuna gitmeyi öneriyorum” dedi

“VAHAP AKAY İLE GURUR DUYUYORUZ”

Açılışta konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen CHP İlçe Başkanı Engin Camcı, Akay’ın sonuna kadar arkasında olduklarını dile getirerek; “Hepinizin bildiği gibi yerel seçimlere 43 gün kaldı. ‘Sevdamız Çerkezköy’ diyerek çıktığımız bu yolda 30 Mart 2014’te sizlerin desteğiyle kazandığımız yerel seçimlerde Çerkezköy’ü yönetme görevi çok değerli Belediye Başkanımız Vahap Akay ve belediye meclis üyelerine verdiniz. Yapılan hizmetler ve kazandırılan eserler ile Çerkezköy’e değer katan belediye başkanımıza ve belediye meclis üyelerimize ilçemiz ve parti örgütüm adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Böylesine soğuk bir havada bu meydanlarda bizleri yalnız bırakmayarak destek verdiniz, güç verdiniz. İşte bu güçle zafer bizim olacak diyoruz. Ve 31 Mart 2019’da yine yeniden siz değerli hemşerilerimizin desteği ile kazanacağımıza inanıyoruz. Parti örgütü olarak her zaman yanlarında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Belediye Başkanımız Vahap Akay ile gurur duyuyoruz” ifadelerine yer verdi.

“AKAY, BİZİ DE ÇERKEZKÖYLÜ YAPTI”

Sonrasında Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak da alanda toplanan vatandaşları göstererek; “Bu kalabalık, bu coşku bana 30 Mart 2014’ü hatırlattı. Bu kalabalık bana Çerkezköy destanını hatırlattı. Değerli katılımcılar sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Ben siyasi olarak sahaya inmedim. Ama 19 Şubat tarihinde sahaya ineceğiz. Ben onlara diyorum ki ‘Artık 24 saat sahadayım’ hadi bakalım. Hodri meydan. Çerkezköy’e sadece Büyükşehir olarak 180 milyon liralık yatırım yapıldı. Çerkezköy’ü çok seven bir belediye başkanı ve adayı var. Gençlerle çalışmak hem kolay hem de zor. Öyle bir belediye başkanınız var ki 5 sene boyunca Çerkezköy’le yattı, Çerkezköy’le kalktı, bizi de Çerkezköy’lü yaptı” diye konuştu.

“BANA VE GENÇ BAŞKANIMIZA GÜVENMEYE DEVAM EDİN”

“Ben Tekirdağ’ın Kadir abisiyim diyen Albayrak; “Biz halkımızdan aldığımız gücün, 5 sene sonunda halkın karşısına çıkıp hesap veririz. Ben Tekirdağ’ın Kadir abisiyim. İstanbul’un Kadir abisi çekti gitti. Tekirdağ’ın Kadir abisi geldi, hesap veriyor. 19 Şubat’ta sahaya indiğimizde projelerimizi açıklayacağız. Çok güzel, çok yeni, Çerkezköy’e çağ atlatacak projelerimiz var. 2019 seçimleri Çerkezköy’e ve Tekirdağ’a hayırlı olsun. Bana ve genç başkanımıza güvenmeye devam edin, onun sıkıntıya düştüğü anda Kadir abisi her zaman arkasında duracak, bunu da bilin”

“ALLAH SENDEN RAZI OLSUN KADİR AĞABEY”

5 yıl boyunca Çerkezköy’e en iyi hizmeti vermek için kolları sıvadıklarını söyleyen Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Vahap Akay da; “Kıymetli hemşehrilerim, insan biriktirmenin ne demek olduğunu bana yeniden gösterdiniz. Bu soğuk havada burada olan, gönlü aklı burada olan ama gelemeyen tüm hemşerilerime sevgi ve saygılarımı sunuyorum. 5 yıl önce olduğu gibi yeniden, “Bir memleket sevdası”, “Bir Çerkezköy sevdası”, “Bir Türkiye sevdası” diyerek yeni bir yola çıktık. Allah’ın izni milletin oyları ile geldiğimiz bu onurlu görevde şimdi yeniden Çerkezköy’ümüzün yeni 5 yılı için sizlerin karşısındayız. 5 yıllık dönemde Çerkezköy’ün 10 mahallesinde Kadir Başkan ile kol kola, omuz omuza, adım adım, kapı kapı hizmet ettik. Son 5 yılda Çorlu Deresi ön açma çalışmaları ile dere taşkını yaşamamak için mücadele ettik. Yıldırım Beyazıt Mahallesi dere ıslahları, 90 km Altyapı Kanalizasyon çalışmaları, ani su baskınlarının önüne geçen, yüzlerce evi işyerini kurtaran yağmur suyu çalışmaları; Ambardare’de alt yapı çalışmaları, arıtma tesisine taşınan hatlar ile dereleri kurtulan Çerkezköy. Alt yapıda tarih yazılan bir 5 yıl. Allah senden razı olsun Kadir Ağabey” ifadelerine yer verdi.

“ÇERKEZKÖY SİZLERİ HAK ETMİYOR, SİZLERİ”

Geçtiğimiz günlerde yaşanan yağış nedeniyle 23 Nisan Çocuk Parkı’nda yaşananlarla ilgili kendisini eleştirenlere de cevap veren Akay; “Bizler Çerkezköy’de yaşanılan altyapı sıkıntılarının ne olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu topraklarda yaşayan metrekareye 8 kilogram yağmur yağdığında sel felaketleri gördü. Zodyaklarla Altyol Kavşağı’ndan Ambardere’ye gitti. Bunları unutanlar, o günlerde ortadan kaybolanlar Çerkezköy’ün kaderini değiştiren yatırımların ardından, 2 tane su birikintisinin fotoğrafını çekip ‘Çerkezköy bunları hak etmiyor’ demişler. Çerkezköy sizleri hak etmiyor, sizleri” diye konuştu.

ÇALIŞMALARINI ANLATTI

Çerkezköy’de 5 yıl boyunca yaptığı çalışmalar hakkında bilgi veren Akay; “Yeni Veliköy Düğün Salonu, Veliköy spor alanı, aydınlattığımız Kızılpınar Çerkezköy yolu, 250 sokak 17 ana cadde beton - asfalt yol ve kaldırım ile üst yapısı biten Kızılpınar, Gazi Mustafa Kemal Ortaokulu, Kızılpınar Kapalı Pazar alanı, Fetöcülere verdikleri bizim mahalle evi, genç ve kadınlarımıza tahsis ettiğimiz Kızılpınar Kültür Merkezi. Ay sonu açılacak yeni Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi. İstasyonda atıl bırakılan spor sahaları, güreş salonu, açık saha, 1000 kişi tribünlü futbol sahası ile 29 Ekim Spor Kompleksi, Yeni Çerkezköy Pazar yeri; unutulduktan sonra yeniden alınan Tepe Piknik Alanı; yürüyüş yolları, piknik alanları, bisiklet yolları ile spor alanları, oturma grupları, aydınlatması ile Kartaltepe piknik alanı, Trakya’nın en büyük çocuk oyun parkı, temeli atılan yarı olimpik yüzme havuzu, Fatih Mahallesi asfalt çalışması, Bağlık Mahalle Evi Taziye Evi, açılışını yapacağımız Kentpark, pınarca deresi kenarı düzenleme çalışması, Çerkezköy’de 118 noktada yapılan park bahçe yeşil alan çalışması ile parklarında oynayan çocuklar, mutlu anneler; Türkan Saylan Eğitim Kültür Merkezi, örnek sokaklar şehitliklerimiz, vatan size minnettar anıtımız” açıklamalarında bulundu.

“SİZLER BU MİLLETE TEPEDEN BAKARKEN BİZ HEP YANINDA OLDUK”

İyi günde kötü günde doğumdan ölüme vatandaşın yanında olmaya çalışan bir belediyecilik ortaya koymaya özen gösterdiklerini söyleyen Akay; “Hoş geldin bebek paketi, hoş geldin ziyaretleri, ramazan ayında her mahallede on binlerle iftarın maneviyatını yaşamışız, konu komşuda aynı sofrada buluşmuşuz, 13 bin vatandaşımızı Edirne İstanbul camilerine taşımışız, 13 bin vatandaşı Çanakkale’ye taşımışız, taziye anında taziye çadırı, taziye ikramları ile zor paylaşmışız, yalnız başına yaşayan yaşlı ve engelliye 10 ay boyunca sefer tası ile yemek taşıdık, çorba çeşmesinden her sabah 1 bardak çorba ikram ettik, yaz okullarında binlerce çocuğumuzu misafir ettik, her yıl okula başlayan tüm öğrencilerimize kırtasiye yardımında bulunduk. Mezarlıklarda çiçekle karşıladık. Yaşlısını, çocuğunu, gencini, öğretmenlerini, avukatını, esnafını, unutmadık her daim hatırladık. Sizler, millete tepeden bakarken, biz bu milletin her daim yanında olduk, yakınlarında olduk” diye konuştu.

“SEN BEN DEMEDİM, SENDEN BENDEN DEMEDİM”

Seçimi kazandıklarında parti rozetini çıkartıp herkesin başkanı olduklarını söyleyen Akay; “8 Nisan 2014’e verdiğimiz söz gibi yakamdaki parti rozetini çıkarttık herkesin belediye başkanı olduk. Bu memleketin milli bayramlarını 23 Nisanları, 19 Mayıslarını, 30 Ağustoslarını, 29 Ekimlerini on binlerle Ay yıldızlı Türk Bayrakları ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün izinde bir belediye başkanı olarak on binlerle meydanlarda buluşmuşuz. Sen demedim, sen ben demedim. Hepimiz kardeşiz dedim. Kimseyi ayırmadım, ayrıştırmadım. Allah hepinizden razı olsun” şeklinde konuştu.

“ÇATLAKLARI YAPIŞTIRMAYA GELDİK”

Yaşadığı bir anıyı anlatan Akay; “30 Mart’ta seçimi kazandık. Çerkezköy Belediye Meydanı’nda on binlerle buluştuğumuzda vatandaşlarımız ‘Kıskananlar çatlasın’ diye tezahürat yaptığında biz kıskananları çatlatmaya değil, çatlakları yapıştırmaya geldik dedim. Şimdi bugün burada çatlakları yapıştırmak için bir araya geldik. Anlatmadığım daha birçok hizmetten sonra yeni beş yıl için yeni hedeflerle şimdi geleceğe yürüyoruz” şeklinde konuştu.

MATEMATİK KURSU ÖNERİSİ

AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Ümit Kök ve Cumhur İttifakı Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Süleyman Kozuva’nın kendisine yönelik eleştirilerine alandan cevap veren Akay; “Çerkezköy’ün son beş yılında Kadir Başkanımla kol kola yaptığımız çalışmalardan sonra bir değişimi Çerkezköy’de yaşadıktan sonra İlk açıklama Vahap Akay hiçbir şey yapmadı dedi, bende çıktım ‘’teker teker anlatırım, mahcup olurlar dedim.’’ Çark ettiler. Bütçeye uygun bir şey yapmadılar demek istedim dedi. Sonra çıktılar; Çerkezköy Belediye bütçesi 166 milyon her yıl 120 milyonda Büyükşehirden para geliyor yılda 300 milyon. Bu nasıl bir atmaktır. Büyükşehirden para gelmez ilçeden büyükşehirlere yüzde 40 para kesilir. 166 milyon bütçede maaşlar var, giderler var, temizlik var, hepsi yatırım harcaması mı? Bu belediyenin 573 çalışanı var. Sen 5 yıl evvel 50 milyon kamu borcunun ödeyemedin bıraktın ben ödedim var mı haberin? Şimdi hesap yapmayı bilmeyenlere matematik kursuna gitmeyi öneriyorum” dedi.

“DÜNYADAN HABERİNİZ YOK”

Kendisine yönelik yapılan eleştirilere tek tek cevap veren Akay; “Takmışlar personel A.Ş ‘ye… 3 yönetim kurulu atamışım. Belediye başkanı benim size mi soracaktım? Asansörüm varmış. Konuştuklarına bak konuştuklarına Siz orada 10 yıl oturdunuz teslim ettiğinizde altta bir karış lağım olan bir pislik tuvalet darmadağın su basmış bir belediye vardı. Bin o asansöre in eksi 1’e; Nikah salonu, konferans salonu, çok amaçlı salon, meclis salonu grup odaları ile modern bir alan oldu var mı haberin?  Aslan yattığı yerden belli olur. Makam odası ve belediye binasına 10 yıl çivi çakmadınız çay içmeye geldin gördün ne durumda olduğunu. Nisandan sonra yine gel hem çay ısmarlayayım hem de gezdireyim seni. Demişsin ki parklarda özel güvenlik olacak eşi çocuğu ile herkes parklara girebilecek.  Anlıyorum ki parklara gitmemişin, görmemişsin 5 yıl önce 3-5 kişiye verdiğiniz keşmekeş, zifiri karanlık bıraktığınız olanlarda herkes çoluk çocuk oynuyor oynuyor. Vatandaşın biri sana çocuklarımız için yüzme havuz istiyoruz demiş. Abartma abi demişsin! Söz vermeyeyim düşünelim demişsin. Bak biz abarttık onunda temelini attık. İnşaat devam ediyor yeniden ihale edilecek. 2019 sonunda Çerkezköy, Büyükşehir Belediyesi yüzme havuzuna kavuşacak hey gidi hey haberiniz yok dünyadan” şeklinde konuştu.

“BİZİ İZLEMEYE DEVAM EDİN”

Kozuva’nın kendi açıkladığı projelerden kopya çektiğini söyleyen Akay, “Bizi izlemeye devam edin” diyerek konuşmasına şu sözlerle devam etti; “Çerkezköy meydan altı otoparkına kavuşacak. Yeni trafik çözümlerine kavuşacak. Çerkezköy aydınlık yarınlara yine yeniden birlikte yürüyecek. Şimdi 6 Aralık’ta demişiz ki: “İnce hesaplar yapan siyaset lobilerinin değil, küçük hesaplar yapan siyaset bezirgânlarının değil, sadece ve sadece milletin başkanı olacağız” demiştim. Siyaset bezirganları çalışmaya başladı transferler var, oy bölme hesapları var, bu hesaplara Kapaklı’dan destek olanlar var, Şehrini tanımayan profesyonel paralı danışmanlarınız var. Fotoğrafını çektiğiniz park Kızılpınar’da değil İstasyonda. Taşeronlarınız var. Satın alıp konuşturmaya çalıştığınız bedava dağıttığınız kağıt parçalarınız var. Zoraki ittifaklarınız var, para baronlarınız var.  Karşısında hiç kimseyle hiçbir pazarlık yapmadan sırtını sadece ve sadece milletine dayamış gücünü milletten alan bir Vahap Akay ve arkadaşları var. Bu seçim zenginliğine ve parasına güvenenlerin karşısında milletine ve yüreğine güvenenlerin seçimi olacak” dedi.

“ONLAR KALKAN ETTİ, BİZ SAHADA MÜCADELE ETTİK”

Termik santral sahasının hala tarım arazisi olarak işaretlenmediğine dikkat çeken Akay; “Birileri termik santrale kapılarını kalkan ederken, biz sokaklarda termik santrale karşı çıktık. Birileri siyasi ve ticari menfaatleri için termik santrale ellerini ovuştururken bizler ‘Yapılmasın’ diye mücadele ettik. Termik santral sahası bugün hala, altını çizerek söylüyorum: Termik santralin yapılacağı alan hala işaretli. O alan yeniden tarım arazisi olarak işaretlenene kadar mücadelemiz devam edecek. Kadir Albayrak burada, Vahap Akay burada. Biz bu topraklara 5 yıl boyunca hizmet ettik, bugünlere kadar geldik. İnşallah 31 Mart’ta bu topraklarda hizmet ettiğimiz hemşerilerimizle birlikte hizmetlerimize devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

“SEVDAMIZ ÇERKEZKÖY DİYE HAYKIRMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

“Herkesin başkanı olarak sevdamız Çerkezköy demeye devam edeceğiz” diyen Akay, konuşmasına şu sözlerle devam etti; “Ak Partiye Chp’ye, Mhp ye Hdp ye İyi partiye gönül veren hemşerim sizlerle birlikte herkesin başkanı olarak yeni 5 yıla hep birlikte gitmeye var mısınız? Bizler Çerkezköy’ün yeni 5 yılında yeni projelerimizle hep birlikte yine yeniden herkesin başkanı olarak çok çalışmaya çocuklarımıza geleceğimize hep birlikte sahip çıkmaya Sevdamız Çerkezköy diye haykırmaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi. Açıklamalarının ardından Akay, vatandaşlarla birlikte seçim ofisinin açılış yerine doğru yürüdü.

 

Hüseyin GÖKÇELİ
Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık