ÖZCAN KARDEŞLER

AKAY HAYRANLARI YAĞMUR ÇAMUR DİNLEMEDİ

Çerkezköy Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Vahap Akay, mahalle mitingleri kapsamında Bağlık Mahallesi’nde yaptığı mitingde yağmur altında binlerce vatandaşa hitap etti.

AKAY HAYRANLARI YAĞMUR ÇAMUR DİNLEMEDİ
  • 13 Mart 2019, Çarşamba 19:28

İlkini Gazi Osman Paşa Mahallesi’nde yaptığı mahalle mitingine yağışlı ve soğuk havaya rağmen Bağlık Mahallesi’nde devam eden Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Vahap Akay’a Millet İttifakı Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kadir Albayrak da eşlik etti. Binlerce vatandaş yağmurlu havaya rağmen Akay’ı dinlerken, Akay’ın konuşması bitene kadar yağmur altında İYİ Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Yasemin Altın Erseçkin’in de beklemesi dikkatlerden kaçmadı. 
“MART’IN SONU BAHAR DİYECEĞİZ”
Seçimlere dolu dolu 15 gün kaldığını kaydeden Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kadir Albayrak, “Hiç uyumayacağız, çok çalışacağız, Mart’ın sonu bahar diyeceğiz. 31 Mart 2019’dan sonraki gün Çerkezköy’de Vahap Bey, Tekirdağ’da Kadir Albayrak tekrar iş başında olduğunda yapacağımız ilk iş Bağlık Viyadüğünü ihaleye çıkarmak olacak. Ne söylediysek hepsi yerine gelecek. Bu 5 yılda yaptıklarımız, bundan sonra yapacaklarımızın teminatıdır.” dedi. 
“5 YILDA FAZLASIYLA VERDİK”
Yeni bir Çerkezköy ve yeni bir Tekirdağ için gece gündüz demeden mücadele ettiklerini dile getiren Albayrak, “17 yıldır iktidarda olan partinin ve 2 dönemdir burada belediye yönetimini almış bir AK Parti iktidarının Çerkezköy’ü veremediğini biz bu 5 yılda fazlasıyla verdik. Şimdi ikinci dönem 31 Mart’tan sonra Çerkezköy yeni yatırımlarla mükemmel bir hale getirmeye söz veriyoruz. Bu yolda Büyükşehir Belediye Başkanı olarak Sayın Vahap Akay’ın sonuna kadar destekçisi olacağımın da sözünü veriyorum.” ifadelerini kullandı. 
“KENDİMİ İNATÇI BİLİRDİM, BENDEN DAHA İNATÇI ÇIKTINIZ”
Kendini inatçı bildiğini ama Çerkezköy mücadelesine ortak olan hemşerilerinin kendisinden daha inatçı çıktığını belirten Millet İttifakı Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Vahap Akay, “Bu yağmurlu ve çamurlu günlerde Çerkezköy’ün yeni 5 yılına sizlerle beraber, el ele, kol kola Çerkezköy için mücadele ettik. Bu soğuk hava şartlarında, Bağlık’ın bu güzel meydanında bizlerle buluşan tüm hemşerilerime bir kere daha sevgilerimi, saygılarımı ve muhabbetlerimi gönderiyorum.” dedi.  
BAĞLIK MAHALLESİ’NE YENİ OKUL
Bağlık’ta bir okul sorunu olduğunu ifade eden Akay, “Şu gördüğünüz boş alan 10 bin metre karelik bir okul alanı. Ancak Bağlık’ın bu yakasında okulumuz yok. Öğrenci kardeşlerimiz, velilerimiz taşımalı sistemle, servis paraları ödeyerek maalesef Bağlık’ın diğer yakasına okula gitmek zorunda kalıyor. Peki burada okul neden yapılmıyor? Okul yapılmamasında belediyenin sorumluluğu, görevi ne? Bakın oradaki okul alanı, 1994-1999 döneminde yapılan yanlış uygulamalarla, vicdansız 12. Madde uygulamalarıyla 10 bin metrekarelik okul alanı 191 ortaklı sıkıntılı bir alan olarak bırakıldı maalesef. Bu sebeple sorumluluk sahasının sahibi Milli Eğitim Bakanlığı orada kamulaştırma da yapamadığı için biz son iki senedir Bağlık’ın bu yakasında okul yapacak alan arıyoruz. Bakın 2016 yılına kadar burada yapılması gereken okul alanını, belediyenin kapısını çalmayanlar, belediyeye o tarihe kadar muhatap almak istemeyenler yüzünden Çerkezköy’ün çocukları, 65 kişilik sınıflarda okumak zorunda kaldı. 2016’dan önce bu arkadaşlarımız, Milli Eğitim Müdürü olan arkadaşlarımız, bu işlerle görevli olan arkadaşlarımız ne işler yaptı; ‘o okul müdürü hangi okula atansın, bu öğretmen nereye gitsin, onları nereye gönderelim, bunları nereye atalım’ diye bu sorunlara ve dertlere kulak asmadılar. Allah’tan o tarihten sonra bu küçük hesap siyasetçilerinin durumu değişti. Yeni Kaymakam Allah razı olsun geldi, bu topraklara hizmet etmek için belediyeyi de muhatap aldı, belediyeyle topyekun bir mücadeleyle Çerkezköy’de tekli eğitimin önü açıldı. Bunun tek sıkıntısı Bağlık Mahalle’mizin bu yakasına inşallah bir çözüm getirerek bu dönem içerisinde, 2019 dönemi içerisinde temel atma seviyesine kadar getireceğiz. Hayırseverlerle, belediye ve Büyükşehir Belediyesi ile el ele Milli Eğitim’imizle de beraber Bağlık’ın bu yakasına bu okulu bu yıl içerisinde kazandıracağız. Sizlerle beraber yapacağız.” ifadelerini kullandı. 
BAĞLIK MAHALLESİ’NE YENİ SAĞLIK OCAĞI 
Bağlık Mahallesi’nde bir sorun daha olduğunu hatırlatan Akay, “Hem Bağlık Mahallesi’nden Devlet Hastanesi’ne tek vesaitle gidişi sağlayacağız hem de bütün mahallelerin ulaşımlarını daha yakından sağlamaları için bu hatları yeniden revize edeceğiz. Bu mahalledeki bir sorunumuz daha; Sağlık Ocağı sıkıntımız var. İl Sağlık Müdürlüğü ve İlçe Sağlık Müdürlüğü’nün bu bölgede maalesef Sağlık Ocağı yok. Hatta ve hatta bu mahalleye yeni taşınan hemşerilerimi Bağlık Sağlık Ocağı’na değil, Fevzipaşa Sağlık Ocağı’na dahi gönderir durumdalar. 4 bin hasta sınırının üstüne çıktığı için, maalesef İlçe Sağlık Müdürlüğü yeni doktor da atayamadığı için tıpkı Devlet Hastanesi’nde yaşadığımız; saat 15.30 yaşadığımız kuyruklar, 2 ay sonra verilen ameliyat günleri gibi aile hekimlerimizde de sıkıntılar var. Belediye üzerine düşen görevi yapar. Hemen bir ay sonra yer de teslim eder. Bağlık Mahallesi’nin bu yakasında kiralık dükkanlar da var. Aile hekimliğinin yapılmasına engel yok. Ancak doktor ataması yapması gereken kuruma, biz elimizden gelen baskıyı sizlerle beraber yapacağız, bu bölgeye Sağlık Ocağı kazandırmak için mücadeleyi sizlerle beraber vereceğiz.” dedi. 


BAĞLIK VİYADÜĞÜ PROJESİ SÖZÜ 
En büyük meselelerinin 2014’te de sözünü verdikleri Bağlık Viyadüğü Projesi olduğunu hatırlatan Akay, “Büyükşehir Belediye Başkanımızla sizlere bir söz verdik. Dedik ki, Bağlık’ın bu yakasında Karayolları geldi geçti ve bu kambur köprüyü kaldıracağız dedik. Verdiğimiz sözü biliyoruz. O kambur köprüyü kaldırma mücadelesi Karayollarında sonuçsuz kalınca bir yeni projenin temelini attık. Bağlık Muhtarı Tahsin Ağabeyimle sağa doğru dönüyoruz, camiinin üzerinden ayaklarını koya koya Karayollarının üzerinden geçiyoruz. Hemen bu yolun tam karşısına konan bir Bağlık Viyadüğü’nün bütün altyapı çalışmalarını Büyükşehir Belediye Başkanımız Allah razı olsun yaptı. Ve 2017’nin 1 Mart’ından 2019 Mart’ına kadar geçen 2 senede bizim önümüze bürokratik engelleri koya koya, seçim öncesi Bağlık Viyadüğü temelini attırtmamak için bürokratik engelleri bizim önümüze koydular. Cezayı bize vermediniz, cezayı Bağlık’ta yaşayan hemşerilerime verdiniz. Sadece geciktirdiniz, ancak 2019 yılında o Bağlık Viyadüğü’nün temelini atacağız, 2020 yılında da buradan karşı yakaya geçeceğiz. Viyadük projesi bittikten sonra o kambur köprüyü kaldırıp ışıklı kavşak haline getireceğiz.” diye konuştu. 
“ALLAH AKIL FİKİR VERSİN”
Çerkezköy’ün bir değişim yaşadığını dile getiren Akay, “Hiç kimse kusura bakmasın, bunu görmeyenler, gözlerini kapatanlara Allah akıl fikir versin diyorum. Allah herkese göz vermiş, Allah herkese kulak vermiş. Dolayısıyla bizler 5 yılda bu Çerkezköy toprakları için, Çerkezköy’ün daha güzel günlerde yaşaması için bir mücadele ortaya koyarken, bu mücadeleyi görmezden gelenler, bu mücadeleyi küçümsemeye çalışanlara ben asla pabuç bırakmayacağım, bunu herkes böyle bilsin.”şeklinde  konuştu.  
“MÜCADELEMİZ SANDIKLARI SEÇİM KURULU’NA GÖTÜRENE KADAR DEVAM EDECEK”
Çerkezköy’de hizmet etmenin onur ve gururunu 5 yıl boyunca yaşadığını belirten Akay, “Bunu bize sizler yaşattınız. İnşallah sizlerle beraber 31 Mart 2019 sabahı sandıklarımızın yanına gideceğiz. Ellerimizi vicdanımıza koyacağız ve oylarımızı inşallah öyle kullanacağız. Oylarımızı kullandıktan sonra, sandıklar 17.00’da kapandıktan sonra o sandıkları sağ salim Seçim Kurulu’na götürene kadar mücadelemiz devam edecek, bunu herkes böyle bilsin. O yüzden bu soğuk havada içimizi ısıtan Bağlık Mahallesi hemşerilerime teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Fırat Yakut
Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık