DARUL ERKAN YURDU

AKAY’DAN GÖRKEMLİ ADAYLIK AÇIKLAMASI

​​​​​​​Mart 2019 seçimlerinde yeniden CHP’den aday gösterilen Belediye Başkanı Vahap Akay, dün ilçe teşkilat binası önünde adaylık açıklamasında bulundu.

AKAY’DAN GÖRKEMLİ ADAYLIK AÇIKLAMASI
  • 10 Aralık 2018, Pazartesi 11:16

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Mart 2019 seçimlerinde CHP’den yeniden aday gösterilecek olmasının ardından ilçe teşkilat binası önünde adaylık açıklaması yaptı. 4 buçuk yıllık görev süresi boyunca yaptığı çalışmaları anlatan Akay, “Sizlerden aldığımız güç ile ‘Sevdamız Çerkezköy, Sevdamız Tekirdağ, Sevdamız Türkiye’ demeye devam edeceğim” dedi.

“İYİ Kİ VAHAP AKAY’I ADAY GÖSTERMİŞİZ”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Engin Camcı; “2013 Ağustos ayında Vahap Akay’ı aday gösterdik. Şimdi iyi ki de aday göstermişiz diyorum. Çünkü 4 buçuk yılda yapılanlar ortada. Kendisi birazdan sahnede olacak ve yaptıklarını anlatacak” dedi.

“BİZ ANKARA’DA ONLAR YERELDE SİZİN TEMSİLCİNİZ”

Engin Camcı’nın konuşmasının ardından kürsüye davet edilen CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, “Doğal afet dediğimiz yağmur yağdığında her zaman televizyonlarda Çerkezköy çıkıyor muydu? Buraları sel almıyor muydu? Şimdi var mı? Acaba neden yok. Çünkü Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Çerkezköy Belediye Başkanımız var artık. Siz bizi izlemeye devam edin. Biz Ankara’da, onlar yerelde sizin temsilciniz. Sevgili başkanımı sizlere emanet ediyorum. Mart 2019’da Tekirdağ’da yine 12-0 yapmaya hazır mıyız?” dedi.

AK PARTİLİLERE SESLENDİ

Ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak da AK Partililere seslenerek, ‘Hodri meydan’ dedi. Albayrak konuşmasında; “12-0’a doğru adım adım gittiğimiz bu heyecanlı günde sizleri gururla heyecanla selamlıyorum. Değerli arkadaşlar, değerli Çerkezköylüler tam bin 710 gündür birlikte çalışıyoruz. Emin olun burada yapılan çalışmaların tamamı Çerkezköy’ü daha ileriye götürmek için heyecanla geçen bir süre. Ne zaman başladı süremiz? Göreve başladığımız ilk 1 hafta içinde yağmur yağdı. Buraları sel bastı. Belediye Başkanımız sayın Vahap Akay ayağında çizmelerle sokaklardaydı. Bu süreç içerisinde genel seçimler oldu, yerel seçimler oldu. AK Partililer siyaseti hep yerel yönetimler üzerinden yaptılar. Hiç sesimizi çıkarmadık. Şimdi hodri meydan. Meydan burada. Şimdi biz çıktık ortaya, seçim süreci başlamıştır. Hadi gelin konuşun. Biz yaptıklarımızla konuşacağız, siz bugüne kadar yapmadıklarınızla konuşacaksınız” açıklamalarında bulundu.

“ÇERKEZKÖY TAMAM”

Konuşmasına şu sözlerle devam eden Albayrak Tekirdağ’da yine 12-0 olacağını iddia ederek; “Çerkezköy’de ve Tekirdağ’ın 11 ilçesinde kahve toplantılarının mitinglere dönüştüğü durumu gözlemledikten sonra ben ‘Tamam’ demiştim. Ve Tekirdağ’da 12-0’ı yaşadık. Mart 2019’da seçim heyecanı 2’ye katlanıyor. Çerkezköy tamam. Bu hizmetlerin tamamı Çerkezköy’e helal olsun. Emin olun 2019-2024 daha da güzel olacak. Size söz veriyorum. Sayın Başkanımız Vahap Akay’ın sonuna kadar arkasındayız” şeklinde konuştu.

“HERKESİN BELEDİYE BAŞKANI OLACAĞIM’ DEDİM”

Son olarak adaylık açıklamasını yapmak üzere kürsüye davet edilen Belediye Başkanı Vahap Akay; “2013 yılı Ağustos ayıydı. Hemen arkamızda bulunan Özcan Sokak’ta adaylık açıklamamı yaparken bir cümle kurmuştum. ‘Bir memleket sevdası, bir Çerkezköy sevdası ile yola çıkıyorum’ demiştim. O güzel cümle ile başlayan serüven Çerkezköy’ün tüm sokaklarına kapı kapı yayıldı. Çerkezköy için değişim diye haykırdığımız o günlerde, hangi siyasi düşünceye sahip olursa olsun vatandaşlarımız oylarını değişimden yana kullandı. Ve biz vatandaşlarımızdan aldığımız yetkiyle, Çerkezköy Belediyesi’nin kapısından öne geçerek bir söz verdim. Yakamdaki parti rozetimi çıkardım ve ben bugünden sonra ‘Herkesin belediye başkanı olacağım’ dedim. O günden sonra beraber olduğumuz tüm vatandaşlara sadece ihtiyaçları nedir? Çözümü nedir? Diyerek eşit ve adil davrandım. Bugün elimden vicdan terazisini hiç bırakmadan yine yeniden burada, bu meydanda sizlerin karşısındayım” açıklamalarında bulundu.

ÇALIŞMALARINI ANLATTI

‘O gün sıkıntılı, dertli, vatandaştan uzak bir belediye teslim aldık’ diyen Akay konuşmasına şu sözlerle devam etti; “Kapısı açık, güven veren, birlikte yönetme anlayışıyla barışık, dertlere derman olmaya çalışan, güleryüzlü bir Çerkezköy Belediyesi’ni ortaya çıkardık. Sayın Başkanımız Kadir Albayrak’ın bu topraklara çok hizmetleri var. Belediye meclis üyelerimizle; zaman kaybı yaşayan Çerkezköy’de, hep birlikte topyekün, çalışmalara başladık. Bataklığa dönen, spor alanları yok olmuş verdiği sözleri unutmuş bir anlayıştan sonra Büyükşehir Belediyemizin altyapı çalışmaları ile şehrimizi bataklık olmadan kurtardık. Kızılpınar’da asfalt beton yol hizmeti ile sıfırdan bir çalışma yaptık. 10 yıl boyunca unutulmuş, harabeye dönmüş yeri açık kapalı spor salonları ile 29 Ekim Spor Salonu’na dönüştürdük. Hayalimiz olan Kültür Merkezi’ne kavuşuyoruz. Yeni Pazar yerimize kavuştuk. Çerkezköy’ün her yerine yeni park alanlarını vatandaşların kullanımına kazandırdık. Çerkezköylü çocuklarımızı, kadınlarımızı, ailelerimizi buluşturan Kartaltepe Piknik Alanı’ndaki çalışmamızla binlerce vatandaşlarımız için açtığımız yeni bir yaşam alanı oluşturduk” dedi.

“RADİKAL KARARLAR ALDIK”

Çerkezköy’de radikal kararlar alındığını söyleyen Akay; “Verdiği sözü unutmayan ve Veliköy’e modern bir düğün salonu kazandıran, ‘Benim işim değil’ demeyip Devlet Su İşleri’nin yapması gereken kanalizasyonları yapan bir büyük Çerkezköy olduk. ‘Benim işim değil’ demeyip Çerkezköy’ün kalabalık sınıflarında okuyan çocuklarımız için eğitim yuvaları açtık. Çerkezköy’de radikal bir kararla tek yöne geçtik. Güvenli bir kent oluşturduk” diye konuştu.

“BİNLERCE VATANDAŞIMIZI ZİYARET ETTİK”

Akay çalışmalarını şu sözlerle aktarmaya devam etti; “Hoş geldin bebek’ projesi ile binlerce vatandaşımızı ziyaret ettik. Vatandaşlarımızın hüzünlerinde, sevinçlerinde yanlarında olduk. Kandillerimizi kutladık. Ramazan’da iftar çadırları oluşturduk. Mezarlıkta vatandaşlarımızı çiçeklerle karşıladık. Yaz Spor Okulları’nda binlerce çocuğumuzu bir araya getirdik. 23 Nisan’ları, 19 Mayıs’ları, 30 Ağustos’ları, 29 Ekim’leri unutmayan bir belediyecilik anlayışı ortaya koyduk” şeklinde konuştu.

“ÇERKEZKÖY’ÜN SOKAKLARINDA HİZMETLERİMİZİ ANLATACAĞIZ”

Yeniden belediye başkanlığına aday olduğunu açıklayan Akay; “Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak’la yeniden karşınıza çıkmaya hazırlanıyoruz. Şimdi Çerkezköy’ün her sokağında ne hizmetler yaptık onu anlatacağız. Yeni 5 yılda Çerkezköy’e ne yatırımlar yapacağız, onları anlatacağız. Doğu’dan, Batı’dan, Kuzey’den, Güney’den bu topraklarda buluşan binlerce hemşerimizi daha mutlu bir Çerkezköy’de nasıl yaşatacağız bunları anlatacağız. ‘Sen ben’ demeden ‘Senden benden’ demeden herkesi yeniden kucaklayarak, bu topraklara nasıl hizmet ederiz? Bunları anlatacağız. Kadir Albayrak başkanım ile alnımız ak, başımız dik, söz nasıl verilir, nasıl yerine getirilir bunları anlatacağız. Siyasetin sırça köşklerden değil, kapalı kapılar ardından değil, evde, sokakta meydanda olduğunu anlatacağız. Birilerinin 3 kuruş fazla para kazanacağım diye burnumuzun dibine yapılacak çevre felaketine, siyasi ve ticari ikballeri için sessiz kalanları anlatacağız” ifadelerine yer verdi.

“ALNI AK BAŞI DİK 2 BELEDİYE BAŞKANI OLDUĞUMUZU ANLATACAĞIZ”

Konuşmasına şu sözlerle devam eden Akay; “Bu topraklarda, ülkenin tüm coğrafyasından gelerek buluşan herkesin kardeşliğini anlatacağız. İnce hesaplar yapan siyaset lobilerinin değil, sadece ve sadece milletin belediye başkanı olduğumuzu anlatacağız. Siyasi ve ticari menfaatleri için, vatan haini alçakların siyasi ve ticari tezgahlarına hayatının hiçbir anında düşmeyerek, alnı ak, başı dik iki belediye başkanı olduğumuzu anlatacağız. Korkmadan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, onun açtığı yolda, gösterdiği hedefe durmadan yürüyen iki belediye başkanı olduğumuzu anlatacağız” açıklamalarında bulundu.

“SEVDAMIZ ÇERKEZKÖY’ DEMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Akay konuşmasına şu sözlerle son verdi; Diyor ki Cahit Sıtkı Tarancı, “Memleket isterim gök mavi, dal yeşil tarla sarı olsun; Kuşların çiçeklerin diyarı olsun. Ne başta dert, ne gönülde hasret olsun; Kardeş kavgasına bir nihayet olsun. Ne zengin fakir, ne sen ben farkı olsun; Yaşamak, sevmek gibi gönülden olsun” işte böyle bir Çerkezköy hayal ediyoruz. Böyle bir Tekirdağ, böyle bir Türkiye olsun istiyoruz. Ve ben bugün burada, yine yeniden, sizlerden aldığımız güç ile ‘Sevdamız Çerkezköy, Sevdamız Tekirdağ, Sevdamız Türkiye’ demeye devam edeceğim. Beni böylesine güzel bir günde yalnız bırakmayan çok değerli hemşerilerime, kucak dolusu sevgilerimi saygılarımı gönderiyorum. En yakın zamanda siyasetin sokakta kapı kapı dolaşarak yapılacağını, siyasetin meydanlarda buluşarak yapılacağını, insana yapılan yatırımın ne demek olduğunu bilen bir belediye başkanı olarak yeniden, herkesle beraber meydanlarda buluşmak üzere, hepinizi sevgiyle selamlıyorum” diyerek konuşmasını tamamladı. Akay, daha sonra tebrikleri kabul etti.

Hüseyin GÖKÇELİ
Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık