ERZURUM CAĞ KEBAB
ÖZCAN KARDEŞLER

AKAY’DAN KOZUVA’YA AÇIK DAVET “BEN TEK SİZ HEPİNİZ”

Çerkezköy Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Vahap Akay, Çerkezköy Belediyesi CHP Kontenjan Meclis Üyesi Adayı Hanifi Karataş’ın düzenlediği kahvaltı programına katıldı. Akay, yaptığı konuşmada, Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Süleyman Kozuva’yı Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO)’nda Çerkezköy’ü konuşmaya ve tartışmaya davet etti.  

AKAY’DAN KOZUVA’YA AÇIK DAVET “BEN TEK SİZ HEPİNİZ”
  • 27 Şubat 2019, Çarşamba 18:08

Çerkezköy Belediyesi CHP Kontenjan Meclis Üyesi Adayı Hanifi Karataş’ın düzenlediği kahvaltı programına katılan ve vatandaşlarla bir araya gelen Millet İttifakı Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Vahap Akay, Cumhur İttifakı Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Süleyman Kozuva’yı “Taraflı Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda bütün arkadaşları toparlasınlar, ben yalnız başıma bütün soruları cevaplamaya, Çerkezköy’ün geleceğini konuşmaya geleceğim” diyerek tartışmaya davet etti. Akay’a konuşması sırasında Erzurumlular’dan büyük destek geldi. Alkışlarla zaman zaman konuşması kesilen Akay, Erzurumlulara destekleri için ayrı ayrı teşekkür etti.

“5 YIL BOYUNCA ELİ VİCDANINDA BELEDİYE BAŞKANI OLARAK HİZMET ETTİK”

Çerkezköy'ün yeni bir seçim döneminin arifesine girdiğini hatırlatan Akay, “Seçime yaklaşık 32 gün kaldı. Biz Çerkezköy’ün yeni 5 yılına giden, bu yeni döneminde yeni sürecinde yeni yol arkadaşlarımızla beraber yeniden hizmet etmek için, memleketin 81 ilinden, 7 coğrafyasından bu topraklarda buluşmuş, tüm vatandaşlarımız ve hemşerilerimizle beraber el ele, kol kola, omuz omuza yeni 5 yıla doğru gitmek istiyoruz. Son 5 yılda Çerkezköy’ün altyapısına, üstyapısına, parklarına, bahçelerine, pazar yerlerine, kültür merkezlerine, spor alanlarına, düğün salonlarına, Çerkezköy’ün derelerine ciddi altyapı ve üst yapı yatırımlarıyla geçirdiğimiz bir 5 yılımız var. Tabii ki bu 5 yılda yaptığımız işlerde eksiklerimiz ve hatalarımız olmuştur. Eksiklerin ve hataların kabul göreceği seviyede 5 yıl boyunca eli vicdanında bu topraklarda belediye başkanı olarak hizmet ettik. Şimdi bu topraklara hizmet ederken altyapısına, üst yapısına yatırımlar yaparken aynı zamanda aynı anda aynı 5 yılda belediyemizi vatandaşlarımızla buluşturan iyi günü, mutlu anı, zor zamanını paylaşan, doğumdan ölüme vatandaşın yanında olan, çalışan, çabalayan, bir birlik içerisinde, beraberlik içerisinde bir Çerkezköylülük bilinciyle herkesi kucaklayan bir anlayışla bugüne kadar hizmet etmeye çalıştık. Derdimiz, tasamız bu topraklarda daha fazla dirliği, beraberliği ve kardeşliği pekiştirmek. Ve bugün 166 binden 250 bine doğru gidecek yeni 5 yılda, Çerkezköy’ün yeni geleceğine hep birlikte yol almak istiyoruz.” dedi.  

“MÜCADELEMİZ YENİ 5 YILDA SÜRECEK”

Çerkezköy’ün yeni 5 yılına dair hedeflerinin olduğunu kaydeden Akay, “Bugüne kadar yaptıklarımızın yanında, bundan sonra Çerkezköy yeni trafik çözümlerini, yeni meydan altı otoparkını, altıyol kavşağının yeni trafik çözümünü, yeni üst geçidi, Bağlık Mahalle Viyadüğü gibi onlarca yeni hedeflerle, yeni projelerle üzerine koyacağımız yeni yatırımlarla bizler yeniden Çerkezköy’ün sokaklarında mahallelerinde, evlerinde kapı kapı buluştuğumuz herkese Çerkezköy’ün yeni 5 yılını anlatmaya çalışıyoruz.  Çerkezköy’ün 2024’e giden yeni yolunda bu seçimde inşallah daha mutlu çocukların, daha mutlu annelerin, daha mutlu vatandaşların buluştuğu bir Çerkezköy olması ümidini taşıyoruz. Biz bu 5 yılda Çerkezköy’ün daha sosyal bir Çerkezköy'ü yapmak için parklarında bahçelerinde mutlu annelerin çocuklarıyla buluşturmak için mücadele ettik. Bu mücadelemiz yeni 5 yılda sürecek. Büyüyen Çerkezköy’ün yeni trafik çözümlerini anlatıyoruz. Altı Yol Kavşağının yeni geçişinden bahsediyoruz. Eksik yapılan Atatürk Viyadüğünün yaya genişletme projesinden bahsediyoruz. Bağlık Mahallesi’nin iki yakasını bir araya getireceğimiz, ancak uzun bürokratik engellemelerle bugün temel atmamızın önüne geçilmesinden, ancak bu mücadeleden vazgeçmeden inşallah 2019 yılında temelini atacağımız Bağlık Mahallesi Viyadüğünden bahsediyoruz.” ifadelerini kullandı.  

GEÇMİŞE DEĞİL İLERİYE BAKTIK

Hizmet ettiği 5 yılda Çerkezköy’de sayfaları geriye çevirerek değil, dünden aldığı eksik işleri, bazı eksik yatırımları nasıl daha fazla ileriye götürebileceğini, nasıl daha fazla ileriye adım atabileceğine baktığını dile getiren Akay, “Geriye dönüp geçmişteki eksikleri, yanlışları konuşup paylaşıp, bunları bir sorun olarak paylaşmak yerine bugünlere, ileriye baktık. Bugünden sonra Çerkezköy’ün yeni 5 yılına dair bir yolda yürüyoruz. Siyasetin kızışmaya başladığı bugünlerde şunu ifade ediyorum; ben 5 yıldır, Çerkezköy’de Belediye Başkanlığı görevini yapıyorum. 5 yıl evvel göreve geldiğimde 8 Nisan 2014 günü Belediye’nin önünde yakamdaki parti rozetimi çıkarıyorum, ben herkesin belediye başkanı olacağım şeklinde bir söz vermiştim. Hangi siyasi görüşten olursa olsun, dünyaya hangi pencereden bakarsa baksın herkese eşit mesafede davranan, herkese ve herkese sadece bu topraklarda yaşayan vatandaşın bu topraklarda buluşmuş hemşerim gözüyle bakarak o derdi nasıl çözeriz, Çerkezköy’e nasıl faydalı oluruz şeklinde sadece sadece bunu düşündük. Başka hiçbir şey düşünmedik.” diye konuştu.  

“ARKADAŞ BEN BEKA SORUNU MUYUM?”

Sokaklarda daha sosyal bir Çerkezköy’ün varlığını gören adayların konuşacak bir şey bulamayınca, başka başka söylemlerle, ayrıştırıcı, kutuplaştırıcı söylemlerle, meseleyi başka bir yöne doğru çekme ihtiyacı içine girdiğini savunan Akay, “Bir slogan var; ‘Cumhur İttifakı Milletin Bekası’ diye. Her slogana saygımız sonsuz; ancak siz, bir diğer adayı, yani bizi bir beka sorunu olarak göstermeye çalışırsanız ben de sorarım; arkadaş ben beka sorunu muyum? Benim beka sorunu olabileceğime dair herhangi bir söylem, eylem, bu 5 yılda anlatın, ben de anlayayım. Şunu söylüyorum, ben 5 yıl boyunca belediye başkanlığı görevini yapan birisi olarak bu topraklarda ay yıldızlı Türk Bayrağı altında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, geçmişine sahip çıkan, geleceğini kucaklayan, herkesi sarıp sarmalayan bir belediye başkanı olmaya çalıştım. Ne yaptığını bilen, ne ettiğini bilen bir belediye başkanı olmaya çalıştım. Buradan ilerleyemeyenler, yapılanları karalamaya çalışmayı deneyenler sonuç vermeyince sokaktaki vatandaş, evdeki anne, parktaki çocuk buna müsaade etmeyince başka zeminlerde siyaset aramaya çalışan arkadaşlarımı Çerkezköy’ün geleceğini konuşmaya davet ediyorum.” dedi.

KOZUVA'YI TARTIŞMAYA DAVET ETTİ: “YALNIZ BAŞIMA GELECEĞİM”

Her platformda, her zeminde, istedikleri yerde Çerkezköy’ün sokaklarında yalnız başına dolaşabilen, bir belediye başkanı olarak hepsiyle beraber bütün ittifak arkadaşlarıyla beraber, bütün kurguladığı arkadaşlarıyla beraber yalnız başına gidip tartışabilecek bir Vahap Akay olduğunu dile getiren Akay, “Bütün arkadaşlara söylüyorum; hatta tarafsız bir yerde yapmayalım, taraflı bir odada yapalım; Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası’nın konferans salonunda yapalım. Odaları, bütün odaları, siyasi parti bürosuna çeviren noktalarda yapalım. Ben razıyım. Geleceğim, yalnız başıma geleceğim. İttifak oluşturan tüm arkadaşlar yan yana gelsinler. İstedikleri soruları hazırlasınlar. Ben yalnız başıma geleceğim. Taraflı Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda bütün arkadaşları toparlasınlar, ben yalnız başıma bütün soruları cevaplamaya, Çerkezköy’ün geleceğini konuşmaya, bu şehrin tüm sokaklarını, tüm caddelerini, mahallelerini, tanıyan bir belediye başkanı olarak; Kızılpınar Hacı Yakup Caddesi neresi, Bağlık Mahallesi Söğütlü Sokak nereye varır, Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın caddeleri-sokakları nerelerdedir, Veliköy Vatan Caddesi nereye kadar uzanır, bunların hepsini tanıyan birisi olarak yalnız başıma geleceğim.” diyerek Kozuva’ya meydan okudu.  

“SİYASET YENİ YENİ ISINIYOR”

Akay, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Demişler ki, ‘Vahap Akay kibirlidir, şudur, budur’ diye. Kendi kalemlerine satılık, kiralık arkadaşlarına yazılar yazdırmaya çalışıyorlar. Burada tekrarlıyorum, ben 5 yıldır bu şehirde belediye başkanlığı görevini yapıyorum. Eksiklerim, hatalarım olmuştur. Yetiştiremediğimiz yerler olmuştur. Bunların hepsi boynumun borcu. Ancak bu şehirde, yalnız başına gezip, vatandaşıyla dertlenen, konuşmaya çalışan, paylaşmaya çalışan bir belediye başkanı olarak şunu söyledim;  ben 5 yıldır bu sokaklarda gezip dolaşıyorum. Arkadaş ben 5 yıllık belediye başkanıyım, sen de 6 yıllık Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı’sın. Seçime 50 gün kalmış yolda selam vermediklerine selam vermeye başlamışsın, öpmediklerine sarılmaya başlamışsın ve şimdi öpmediklerine sarılmaya başladığın bir dönemde bunu millete yedirebileceğini düşünüyorsun. Yemezler arkadaşlar yemezler. Daha çok konuşacağız, daha çok anlatacağız. Siyaset yeni yeni ısınıyor.”  

Fırat Yakut
Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık