ÖZCAN KARDEŞLER

AKAY’DAN KOZUVA’YA: GAZA GELEREK BELEDİYE BAŞKANI OLUNMUYOR

Millet İttifakı Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Vahap Akay, Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi’nin açılışında yaptığı konuşmada, Cumhur İttifakı Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Süleyman Kozuva’nın kendisine yönelik “Bir gazla Belediye Başkanı oldu” sözlerine cevap verdi. Akay, “gaza gelerek Belediye Başkanı olunmuyor. Belediye başkanı da yapan milletin ta kendisidir. O yüzden sen de millete saygılı olacaksın.” dedi.

AKAY’DAN KOZUVA’YA: GAZA GELEREK BELEDİYE BAŞKANI OLUNMUYOR
  • 14 Mart 2019, Perşembe 18:55

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Çerkezköy’de yapılan Atatürk Kültür Merkezi, yapılan görkemli açılışla hizmete açıldı. 
Çok sayıda vatandaşın katılım sağladığı açılışa, CHP Sözcüsü Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun ve Candan Yüceer, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Kadir Albayrak, Çerkezköy Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Vahap Akay, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Engin Camcı, İYİ Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Yasemin Altın Erseçkin, sivil toplum kuruluşları ve muhtarlar katılım sağladı. 
Coşkulu bir kalabalığa hitap eden Çerkezköy Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Vahap Akay, “Bugün büyük bir coşku ve heyecan, bugün büyük bir mutluluğu büyük bir onur büyük bir gururla 5 yıl evvel bu topraklara hizmet etme sevdası, hizmet etme aşkı ile seçildiğimiz, göreve geldiğimiz günden bu yana yeni bir mutluluğu ve yeni bir gururu Çerkezköy’de hemşerileri ile paylaşıyor olmanın coşkusunu ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. Allah hepinizden razı olsun. Bu coşkuya, heyecana ortak oldunuz” dedi.
“BUNUN SONUNDA YALANLARI VE İFTİRALARA GÖRMEK VAR”
Bu mutlulukları, bu heyecanları yaşamak için verilen mücadeleler, emekler olduğuna dikkat çeken Akay, “Bu yola omuz koyanlarla engellemek için çaba gösterenlerin mücadelesi var. Bunun sonunda yalanları ve iftiralara görmek var. Eserlerimizin ortaya çıktığı anlarda bile bir sürü sıfatları olan insanların senin ismini telaffuz edememesi, seni görmezden gelmesi çalışmalarına şahit olmak var” ifadelerini kullandı.
“BERDUŞLARIN CİRİT ATTIĞI KENT MEYDANI, BİNLERCE ÇOCUĞUN BULUŞTUĞU KENT MEYDANI OLDU”
Birilerinin Belediye Başkanlığı görevi için kafalarında başka başka hesaplar yaparken, “Biz bir toprak alanda, çocuklarımızın taştan kale yaparak top oynadığı yere bir hayal kurarız” diyen Akay, “Daha sonra o alanlara sunni çimli bir saha, bir basketbol, bir voleybol sahası yaparız. Sonra geçer karşısına çocuklarımızı izleriz. Daha önce zifiri karanlık olan alanlarda bugün binlerce çocuğumuzu birlikte oynarken görürüz. Onları seyrederiz, onların gözündeki mutluluğu tarifsiz yaşarız. Sonra köhne bir Pazar Yeri’nde Pazar yaptığımız günler aklımıza gelir. Sonra o alan modern bir Pazar Yeri’ne dönüşür o alan. O modern alanda kendimizi seçim çalışması yaparken buluruz. Sonra bataklık bir alana gidersin, çamur içiresinde, bataklık içerisindedir. Snora uğraşırsın, didinirsin, mücadele edersin o alanı modern bir spor kompleksi haline getirirsin. Sonra bir maç seyrederken, çekirdek çıtlatırken o spor yapan gençlerin güzelliğini görmekten mutluluk duyarsın. Sonra bir mahalle kokudan dökülür. Ortaya koca yürekli bir Büyükşehir Belediye Başkanı çıkar, derenin kıyısında yürür, o bölgedeki bataklık kenarındaki çocukları görür, mahallelinin dertlerini, sıkıntılarını görür ve zifiri karanlık, berduşların cirit attığı, kap karanlık bir alan bir Kent Meydanı, binlerce çocuğun buluştuğu Kent Meydanı ortaya çıkar. İşte böyle koca yürekli bir Belediye Başkanı ile çalışıyor olmanın mutluluğunu yaşarsın” dedi.
“Kimin ne derdi vardır, kimlerin Belediye Başkanlığı için ne hesabı vardır ben bilmem” diyerek konuşmasını sürdüren Akay, “Kadir Başkanımın da, benim de Belediye Başkanlığımdan anladığı hizmet anlayışı tam da budur” diye konuştu.
“ALBAYRAK’TAN ALLAH BİN KERE RAZI OLSUN”
1984 yılında ilkokula giden Vahap Akay’ın tiyatro seyretmeye Çerkezköy Halk Eğitim Merkezi’ne gittiğini, 35 sene sonra Belediye Başkanı olduğunu yine tiyatro izlemeye Halk Eğitim Merkezi’ne gitmek zorunda kaldığını belirten Akay, “Sonra Allah kısmet eder, millet te müsaade eder 35 sene sonra o öğrenci Vahap Akay Belediye Başkanı olur. Ve yine bu defa tiyatrolar getirmeye başlar ve Halk Eğitim Merkezi’ne gitmek zorunda kalır. Çerkezköy’ün 35 yıllık kaderini değiştiren Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’tan Allah bin kere razı olsun” açıklamasında bulundu.
Kültür Merkezi’nin 2017 yılının 6. ayında temelinin atıldığını ifade eden Akay, Çerkezköy’e Kültür Merkezi’nin daha önceki stratejik planlarda sürekli olduğunu belirterek, “2009 yılında bu topraklarda dolaşırken bazı sözler verilmiş. Bir çok hikayesi var, çok detaya girmeyeceğim. Temel atma da demiştim ki ‘Birileri söz verdi ama temel böyle atılır’ demiştim. Şimdi diyorum ki o söz nasıl verilir, nasıl yerine getirilir sizlerin takdirine bırakıyorum. Allah herkese tutabileceği sözleri vermeyi ve yerine getirmeyi nasip etsin” dedi.
“EMİN ADIMLARLA YÜRÜYORUZ”
“Bizler bu mücadeleyi verirken birileri bizleri yok saymaya, karalamaya, küçümsemeye çalışırken, yapılanları görmezden gelmeye çalışırken bunlar tutmayınca bunlarla iftira atmaya, karalamaya çalışırken biz hiç birine aldırmadan başımız dik, alnımız ak bu milletin karşısına çıktık ve gerekeni de yaptık” diyen Akay, “Bu sözleri söyleyenlerin dediklerine gülüp geçen, sadece işi ile görevi ile ilgilenen, verdiği sözleri yerine getirmekle mücadele eden bir 5 yıl geçirdik. Bu sebeple bizler dünü unutmadan, bugünü hatırlayarak, değişimi Çerkezköylü hemşerilerimle paylaşarak, yaşayarak geleceğe sizlerle beraber gururla, mutlulukla, emin adımlarla yürüyoruz. Hedefimiz kısır tartışmaların, kısır çatışmaların uzağında, siyasette her şeyi kucaklayarak, ben demeden, sen demeden, benden demeden, ayırmadan, ayrıştırmadan, kutuplaştırmadan, bu topraklara gelen memleketimin 7 coğrafyasından gelen tüm hemşerilerimle gururla, mutlulukla, huzurla buluşan, her anı paylaşan, iyi günü paylaşan, zor zamanı paylaşan, her zaman her yerde kucaklaşmaya çalışan, paylaşmaya çalışan bir anlayışla, hangi siyasi partilisin demeden herkese eşit mesafede duran, görev anlayışını bilen, yapacaklarını bilen, herkesi sarıp sarmalayan, kucaklayan bir anlayışla 5 yıl boyunca hizmet ettik. Sizlerden aldığımız güçle de yeni döneme Büyükşehir Belediye Başkanımızla birlikte emin adımlarla yürüyoruz.” ifadelerini kullandı. 
“GAZA GELEREK BELEDİYE BAŞKANI DA OLUNMUYOR”
Siyasette Belediye Başkanlığı ve Meclis Üyeliklerine getirilme tarihlerinin belirli olduğunu belirten Akay, “Bizi bu göreve bu millet getirdi. Birilerinin dediği gibi gaza gelinerek Belediye Başkanı olunmuyor arkadaş. Bizleri bu göreve getiren bu millete, bu insanlara bir defa saygılı olmayı öğreneceksin. Görevi veren milletine güveneceksin. O yüzden çıkıp kendini bu millete doğru anlat. Doğru anlatabilirsen ne ala. Ben 5 yıl boyunca vatandaştan, milletimden aldığım bu vazifenin sorumluluğunu bilen, bununla yaşayan bir Belediye Başkanıyım. Dolayısı ile bu işler gaza gelme ile olunmuyor, gaza gelerek Belediye Başkanı da olunmuyor. Belediye başkanı da yapan milletin ta kendisidir. O yüzden sen de millete saygılı olacaksın. Bunun başka bir çaresi yok” diye konuştu.
“KENT PARK SENİN ‘İKİ SALINCAK’ DEMENLE DEĞERİNİ KAYBETMEZ”
Hiç kimsenin mikrofonu eline alıp, atıp tutması ile meydanları boş bırakacak biri olmadığını belirten Akay, “Şimdi dün demişler ki ’Adını Salıncak Belediyesi’ koyacaklarmış. Millete park yapmışız, bahçe yapmışız adını Salıncak Belediyesi koyacaklarmış. Yav arkadaş, sen 5 sene evvel bu topraklarda, bu insanların parkına, bahçesine gidemeyecek durumda olduğunun farkında mıydın acaba? O zaman bu memlekette neler yaşanıyordu? Sen neredeydin, bunlardan haberin var mıydı acaba? Bu insanlar, bu vatandaşlar kapısının önündeki parka, bahçeye gidemeyecek, bu insanı durumdan dahi Çerkezköy’ü uzaklaştırmış durumdaydınız. Çerkezköy’ü yeni yeşil alanları ile, 118 noktasında yaptığımız park ve bahçe çalışmaları ile Kadir Başkanımın emeği ile bir büyük Kent Park ile buluşturduk. O Kent Park senin ‘İki Salıncak’ demenle değerini kaybetmez. Biz o parklarda, bahçelerde bir anneye, çocuğunu parka götürme özgürlüğünü geri teslim ettik. Sen bu özgürlüğü bile bu insanların zamanında elinden almışsın elinden.” diye konuştu. 
“KUMARHANEYE DÖNEN BAHÇELER VARDI”
Bu memlekette kumarhaneye dönen, horoz dövüştürülen parklar, bahçeler olduğunu kaydeden Akay, “Şimdi anneler, çocuklar gururla, mutlulukla bu park ve bahçelerde buluşabiliyorlarsa, senin 5 yıl evvel unuttuğun Tepe piknik Alanı’na o insanlar o dönemde giremiyordu bugün ise mutluluk içerisinde, kardeşlik içerisinde, yan yana piknik yapabiliyorlarsa, çocuklarını mutluluk içerisinde oynatabiliyorlarsa bunu bu 5 yıllık dönemde Çerkezköy Belediyesi başardı. Senin öyle ‘Salıncak Belediyesi’ demene papuç bırakacak ta değiliz. O yüzden kim ne anlatırsa anlatsın, ne yaptığını bilen, ne işler yaptığını bilen bir görev anlayışı ile 5 yıldır bu görevi yapıyoruz. Bu görev süresinde beni yalnız bırakmayan kıymetli yol arkadaşlarım Meclis Üyelerime, bu inşaatın yapılmasında emeği geçen, katkı koyan Çerkezköy Belediyesi’nin değerli personellerine, her defasında bu çalışmalarda bizlerin yanında olan, beraber olan Belediyemiz çalışanlarına, bu desteği bizlerden esirgemeyen Çerkezköylü hemşerilerime teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum” sözlerine yer verdi. 
5 yıl boyunca Çerkezköy halkından aldığı emaneti en iyi şekilde taşımak için elinden geleni yaptığını ve bu topraklara hizmet etmeye çalıştığını belirten Akay, “Şimdi yeniden Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımla beraber el ele, kol kola, omuz omuza yeni Çerkezköy’ün yeni 5 yılı için bir büyük mücadelenin arifesindeyiz. Seçime 18 gün kala yeni hedeflerimizi, projelerimizi kapı kapı gezerek anlatmaya çalışıyoruz. Çıktığmız bu yolda inşallah Allah bizleri sizlere mahcup etmeden yeni 5 yılda hep beraber yol alacağız. Sizlerle beraber el ele, kol kola 2024’e kadar ‘Sevdamız Çerkezköy’ demeye devam edeceğiz. Hepinizi sevgi, saygı ve muhabbetle selamlıyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.
Konuşmasını bitirdikten sonra selifi çekmeye çalışan Akay, “Salon çok büyük kameraya sığmıyor” diyerek gülüşmelere neden oldu. 
ALBAYRAK: BENİM DE KADERİM BU
Hep Akay’ın coşkulu konuşmalarının ardından kendisinin konuşmaya davet edildiğini belirten Millet İttifakı Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Kadir Albayrak, “Benim de kaderim bu” diyerek açılışa katılanları güldürdü. 
KÜLTÜR MERKEZİ’NE ‘ATATÜRK’ İSMİNİN VERİLMESİ
Akay’ın hep kendisine teşekkür ettiğini belirten Albayrak, “Benim de ona teşekkür etmem lazım. Eğer bir başkan Büyükşehir Belediye Başkanı’na uğramazsa, Büyükşehir Belediye Başkanı bunu tek başına yapmaz. Biz bu işi beraber yaptık. Allah razı olsun. Kültür Merkezi’ne isim vermek için ikimiz de aynı ismi söyledik. İl Başkanımız ‘Kültür Merkezi’ne ne isim koyalım’ diye soru sordu, ikimizin de ağzından aynı cevap çıktı: Atatürk. Son zamanlarda isimleri yıpratılmaya çalışılan ama hiçbir zaman yıpratamayacakları isimleri koyduk. Mustafa Kemal Atatürk bu ülkenin kalbidir” dedi. 
BÜYÜKŞEHİR İLK MECLİS TOPLANTISINI DA ÇERKEZKÖY’DE YAPACAK 
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi 2014-2019 Dönemi’nin son belediye meclisini Çerkezköy’de yaptıklarını hatırlatan Albayrak, “Orada bir mesaj vardı. Kapanışı burada yapıyoruz, Nisan 2019’da da yine Çerkezköy Belediye Başkanımız Vahap Akay bizi ağırlayacak Büyükşehir Belediyesi Meclisini birlikte yapacağız. Buradan söz veriyorum ilk meclis toplantısını Çerkezköy’de yapacağız.” diye konuştu. 
YÜCEER: ALLAH KİMSEYİ VİCDANSIZ YAPMASIN
5 yılda Tekirdağ’da yapıklarını örtemeyeceklerini belirten CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, “Birilerinin gözü kör, birilerinin kulağı sağır, vicdanları yok zaten, ona hiç girmeyeceğim ama dönüp bakacaklar. Allah kimseyi vicdansız yapmasın. Akıldan, mantıktan, sağduyudan uzaklaştırmasın. Ama ben bakıyorum çevreme ara sıra, gerçekten diyorum ki bunlar herhalde bunları yitirmiş olması lazım. Gerek bizim tercihlerimize söyledikleri, yok zillet, yok illet, yok terörist, yok gayrı meşru, yok öyle, yok böyle. Vallaha diyorum bunları söyleyebilmek için insanın akıldan, vicdandan yoksun olması lazım. Bunlar bölücü söylemler bölücü. 3-5 oy için değmez gerçekten.” ifadelerini kullandı. 
AYGUN: BİRİLERİ SADECE KONUŞUR,BİRİLERİ DE İCRAAT YAPARLAR 
Geçen hafta Kent Park’ın açılışını yaptıklarını belirten CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, “Demek ki Çerkezköy’de artık bir şeyler değişiyor. Birileri sadece konuşur, birileri de icraat yaparlar. Geleceğimiz için iktidara bir sarı kart vermemiz lazım. Bu sarı kartı hep beraber gösterelim ki, Mart’tan sonra bahar gelsin.” dedi. 
ÖZTRAK: BİZ TENCERE BOŞ DİYORUZ, ONLAR BİZE TERÖRİST DİYOR
Kadir Albayrak’ın Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin Kurucu Başkanı olduğunu hatırlatan CHP Sözcüsü Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, “Başkanım bunu hiç söylemiyorsun, söylemek lazım.” diyerek konuşmasına başladı. Suriyelilere 35 milyar harcandığını ifade eden Öztrak, “Suriye’den gelenlere 35 milyar dolar vermişler ama emeklilikte yaşa takılanlara hiçbir şey vermemişler. Diyor ki biz sihirli formül bulduk, bütçeye de bu yük olmadı. Sen bu formülü niye emeklilikte yaşa takılanlara bulmuyorsun? Sen niye atanamayan öğretmenlere bulmuyorsun? Sen neden bu parayı emeklilere vermiyorsun? Nereye gittiğimizi bilmiyoruz. Bu işin sonu nereye gidecek kestiremiyoruz. Ellerimizdeki arazilerimizin tapusunu, evlerimizin tapusunu, arabalarımızın ruhsatını bankalara kaptırmaktan korkuyoruz diyorlar. Türkiye’de işsiz sayısını 4 milyonu geçirmemek için bir şeyler yapmışlar, matematik oyunları yapmışlar ama memleketteki işsiz sayısı 7 buçuk milyon. Gerçek rakam bu. Bu 7 buçuk milyon işsiz sayısı dünyada 93 ülkenin nüfusundan daha fazla. Ülke bu hale gelmiş vaziyette. Biz tencere boş diyoruz, onlar bize terörist diyor. Korkunun ecele faydası yok. Sonuç itibariyle bir belediye seçimi yapıyoruz. Genel seçim değil, bir şey değil. 3 tane, 5 tane belediye başkanlığı kaybedeceğim diye bu milleti böyle bölmek olur mu, yazık değil mi? Ne yazıyor Anayasa’da: Cumhurbaşkanı milletin birliğini ve beraberliğini sağlamakla mesuldür. Sağlıyor mu? Aksine nifak sokuyor, aksine bölmeye çalışıyor. Gerçekten inanılır gibi değil. Bu ülkenin Cumhurbaşkanlığı sıfatını taşıyan biri, bir parti genel başkanı sıfatıyla çıkıyor, kürsülerde çay dağıtıyor. Bunun hakikaten savunulacak bir yanı yok. Cumhuriyet Halk Partisi olarak Tekirdağ’da zaten bütün belediyeler bizim. Bu sefer her yerde yüzde 60’ı aşacağız. Ben Tekirdağ’da böyle büyük bir başarıyı yakalayacağımızdan eminim. Neden başarı diyorum da zafer demiyorum, biliyor musunuz? Hep zafer diyor, beka diyor. Zafer düşmana karşı kazanılır. Biz bu seçimlerde başka partilere oy verenlere nasıl düşman diyebiliriz? Biz Adalet ve Kalkınma Partisi’ne oy vermiş olanların da oylarına talibiz. Milliyetçi Hareket Partisi’ne oy vermiş olanların da oylarına talibiz. Sandıkta büyük millet ittifakını hedefliyoruz. Bu seçimlerde bir sarı kart göstereceğiz, kırmızıyı genel seçimlerde göstereceğiz.” diye konuştu.


Fırat Yakut
Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık