DARUL ERKAN YURDU

AKAY’DAN KOZUVA’YA KISA PANTOLON CEVABI: SEN SADECE TİCARETTEN ANLARSIN

​​​​​​​Çerkezköy’de açılışı gerçekleştirilen Kent Park 2. Etap açılış töreninde konuşan Akay, Kozuva’nın ‘kısa pantolon’ sözlerini hatırlatarak, “Ben kısa pantolonla maç yaparken, sen ticaret yapıyordun. Sen sadece ticaretten anlarsın.” dedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Albayrak ise,  “Onlara bir teklifim var, doğalgazı, elektriği yüzde 30 ucuzlatsınlar ben de suyu yüzde 60 ucuzlatacağım.” dedi. 

AKAY’DAN KOZUVA’YA KISA PANTOLON CEVABI: SEN SADECE TİCARETTEN ANLARSIN
  • 07 Mart 2019, Perşembe 22:27

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Çerkezköy’de yapımı tamamlanan Kent Park 2. Etabı coşkulu bir törenle hizmete açıldı. Yoğun bir katılımla gerçekleşen Kent Park 2. Etap açılışında Millet İttifakı Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Vahap Akay’ın afişini Çerkezköy semalarında dalgalandıran paraşütçü damga vurdu. Kent Park 2. Etap açılışına CHP Tekirdağ Milletvekilleri Canan Yüceer ve İlhami Özcan Ayugun, İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kadir Albayrak, Çerkezköy Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Vahap Akay, Büyük Birlik Partisi Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Yılmaz Bulut, CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Engin Camcı, İYİ Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Yasemin Altın Erseçkin ve çok sayıda vatandaş katılım sağladı.

“ÇERKEZKÖY İÇİN GECE GÜNDÜZ DEMEDEN ÇALIŞAN İKİ TANE BAŞKANIMIZ VAR”

Açılış töreninde bir konuşma gerçekleştiren Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun  “Çerkezköy için gece gündüz demeden çalışan, önce altını, sonra da üstünü güzelleştiren iki tane başkanımız var. Kent Park gerçekten de önemli ve güzel bir yatırım. Burası Çerkezköylülerin ailesi ile birlikte vakit geçirebilecekleri,  sosyalleşebilecekleri bir alan haline geldi. Ben bu tesisin yapımında emeği geçen başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak ve Çerkezköy Belediye Başkanımız Vahap Akay olmak üzere bütün herkesi tebrik ediyorum” dedi.

“ÇERKEZKÖY HER ŞEYİN EN İYİSİNİ HAK EDİYOR”

Milletvekili İlhami Özcan Aygun’un ardından konuşmasını yapan CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer ise, “Ben 20 yıldır Çerkezköy’deyim; Çerkezköy’ü ve Çerkezköylüleri çok seviyorum. Çerkezköy her şeyin en iyisini hak ediyor.  Beş emek dolu, hizmet dolu yıl geçti. Başta kurucu başkanımız Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak olmak üzere ilçe belediye başkanlarımız hizmet dolu beş yılın altına imza attılar. Tekirdağ’ımızın çevresini değiştirdiler, değiştirmeye de devam ediyorlar. Bunun için sadece enerji yetmiyor, sevda lazım. O kentle yatıp, o kentle kalkmak lazım. Hayaller lazım ve kimseyi kimseden ayırt etmeden çalışmak lazım. Bu parkı Çerkezköy’e kazandıran belediyemize sizlerin huzurunda tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Açılış programında konuşan İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan, Çerkezköy Kent Park’ı ilçeye kazandırdıkları için Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ı tebrik etti.

“GURURLA HİZMET ETTİK”

Konuşmasına 5 yılda Çerkezköy’de yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler vererek başlayan Çerkezköy Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Vahap Akay, “Bizler 5 yıl boyunca bu topraklara huzurla, gururla, mutlulukla hizmet ettik. Ve 5 yıllık mücadelenin sonunda gönül birlikteliği yakaladığımız siz değerli hemşerilerimle birlikte meydanlarda buluşmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bu gururu ve mutluluğu bizlere yaşattınız, Allah hepinizden razı olsun.” dedi.  

SPOR ALANLARINI HAYVAN BARINAĞI OLARAK TESLİM ETMİŞ ÇERKEZKÖY TESLİM ALDIK

2014 yılında bütçesinin yüzde 120 oranında borcu olan ve kamu borçları 10 yıl boyunca ödenmemiş bir Belediye teslim aldıklarını ifade eden Akay, “Aldığımız mirasta kanalizasyonları derelere akan, ani su baskınlarını bu bölgede dahi yaşayan, ilgisiz bırakılan, metrekareye 28 kg yağmur yağdığında yüzlerce ev ve iş yerinin sular altında kaldığı bir Çerkezköy’dü. Pazar Yeri köhnemiz, mesire alanları elden gitmiş, spor alanlarını hayvan barınağı olarak teslim etmiş, vatandaşına küsmüş, parkları-bahçeleri zaptedilmiş, içine kapanmış bir Çerkezköy teslim aldık.” açıklamasını yaptı.

“HAYVAN BARINAĞINI 29 EKİM SPOR KOMPLEKSİNE DÖNÜŞTÜRDÜK”

Teslim aldıktan sonra adım adım başlayan, durmadan devam eden mücadelenin bugünlere kadar devam ettiğini vurgulayan Akay, “Bizler, bıkmadan, usanmadan, üşenmeden her sabah ‘Bismillah’ diyerek göreve başladığımız o günlerden bugünlere kadar geldik. Kadir Başkanımla birlikte bu toprakların altına, üstüne hizmet ettik. Metrekareye 28 kg yağmur yağdığında yüzlerce evin ve iş yerin sular altında kaldığı Çerkezköy’den 78 kg. yağış gördü ‘Bana mısın’ demedi. Yatırımı toprağın altına gömmekten korkmadı, sakınmadı ve bu toprakların altına hizmet ettik. Kanalizasyonları dereye akan bir Çerkezköy vardı. Bu kaderden Çerkezköy’ü kurtardı Kadir Albayrak. Daha sonra Kavak Dere bataklığa dönmüş, koskoca bir mahallesi kokular altında bırakılmış, suratına bakılmamış alanlara Kadir Albayrak imzasını attı ve o Kavak Dereyi ıslah etti. Sonra 29 Ekim Spor Kompleksine dönüştürdük hayvan barınağını. Köhnemiş Pazar Yerini yan tarafta gözüktüğü gibi modern bir Pazar Yerine dönüştürdük. Kızılpınar’ı 90 km kazdık. 250 sokak, 17 caddesinin üstyapısını bitirdik, vatandaşlarımıza hizmeti gösterdik. Bıkmadık, devam ettik. Veliköy’de Düğün Salonu, arkamızda Kültür Merkezi, aydınlatma çalışmaları, Pazar yerleri, spor alanları, dere ıslahları. Çerkezköy’ün 118 noktasında zapt edilmiş parkları, bahçeleri vatandaşlarına, annelerine, çocuklarına, kadınlarına teslim eden bir Çerkezköy ortaya çıkardık. 5 yıl boyunca bu topraklara bıkmadan, usanmadan adım adım, sokak sokak, kapı kapı hizmet etmenin mutluluğunu, gururunu meydanlarda binler ile paylaşıyoruz.” diye konuştu.

GÖNÜL BAĞLARINI BİRBİRİNE BAĞLADIK

“Bizler 5 yıl boyunca iğne oyası gibi nakış nakış işlediğimiz Çerkezköy’de aramızdaki gönül bağlarını birbirine bağladık.” diyen Akay, “O gönül bağları bugün meydanlarda bizleri birbirimiz ile buluşturuyor. Dolayısı ile bizler 5 yılda yaptıklarımızı paylaşıyoruz. İnşallah yeni 5 yılda, Çerkezköy’ün yeni geleceğinde yeni hedeflerle yolumuza devam edeceğiz. Kentpark’ın içinde bu iki Astsubay Lojmanlarını da yıkıp, kazandıracağız bu alanı. Yeni Meydan Altı Otoparkları ile Altıyol Kavşağı’nın yeni düzenlemeleri ile buradan Otogara geçecek yeni Yaya Üst Geçiti ile eksik yaptıkları Atatürk Viyadüğü’nün yaya genişletme çalışmaları ile yeni düğün salonları ile parkları ve bahçeleri ile Bilim Merkezleri ile el ele, kol kola, yan yana, omuz omuza 2024’e gideceğiz. Bundan kimsenin zerre kadar şüphesi olmasın.” sözlerine yer verdi.

‘KISA PANTOLON’ CEVABI: O KISA PANTOLONLU ÇOCUK MİLLETE HİZMETKÂRLIK EDİYOR

Konuşmasının son bölümünde yine isim vermeden Cumhur İttifakı Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Süleyman Kozuva’ya sert eleştirilerde bulunan Akay, “Arkadaşlar Aday oldular eleştirilere başladılar. ‘Bunlar bir şey yapmadılar’ dediler. İthal danışmanları var ithal danışmanları. Şehrini tanımayan ithal danışmanlar eşliğinde sokağını bilmeyen Belediye Başkan Adayına dediler ki ‘Bunlar hiçbir iş yapmadı, sen öyle söyle’ dediler. Sonra çıktım dedim ki ‘Elinizden tutar sokak sokak gezdiririm, mahcup olursun.’ Sonra çevirdiler.  Geçen gün demiş ki ‘O kısa pantolonla gezerken ben ticaret yapıyordum’ demiş. Doğrudur. Ben kısa pantolonla burada maç yapıyordum, burada futbol sahası vardı. Ben kısa pantolonla maç yaparken, sen ticaret yapıyordun. Sen sadece ticaretten anlarsın. Parana nasıl para katacaksın, malına nasıl mülk katacaksın, kayıtsız şartsız ne pahasına olursa olsun sadece para kazanmaktan anlarsın.  Şimdi o kısa pantolonlu dediğin çocuğu bu millet 5 yıl evvel kendine Belediye başkanı ilan etti. O kısa pantolonlu çocuk da 5 yıldır bu millete hizmetkarlık ediyor.” dedi.

“ARKADAŞLAR SANA BU LAFI ‘ET’ DEDİLER ETTİN”

Kendisinin 5 yıllık Belediye Başkanı, Kozuva’nın da 6 yıllık ÇTSO Başkanı olduğunu hatırlattığını ifade eden Akay, “Dedim ki, ‘Arkadaş ben 5 yıldır Çerkezköy’ün sokaklarında, mahallelerinde beni yalnız başına yürürken, bir esnafta çay içerken görebilirsin, vatandaşı ile dertleşirken, paylaşırken görebilirsin. Bir düğünde oynarken görebilirsin, bir taziyede taziye verirken görebilirsin. Allah aşkına 6 yıldır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanısın. Seni bu sokaklarda gören var mı, Allah aşkına söyleyin’ dedim. Şimdi suratına bakmadığın vatandaşın elini sıkmaya çalışıyorsun, öpmediklerine sarılmaya çalışıyorsun. Sarılmadıklarını kucaklamaya çalışıyorsun.  Yemezler arkadaş yemezler! Göreve başlarken arkadaşlar sana bu lafı et dediler ettin. Anladık Çerkezköy’ün park ve bahçeleri nerede bilmezsin. Kızılpınar’ın Hacı Yakup Caddesi neresi, Osmanlı Caddesi neresi, Malkoçoğlu Caddesi nerede bilmezsin. Fatih Caddesi neresi, Kavak Dere nerede bilmezsin. Çünkü tanımazsın. Böyle başladığın bir vazifede anladık Çerkezköy’ü tanımıyorsun.  Ama arkam ÇTSO Binası. 6 yıl başkansın, makam odan aynı, bu tarafa bakıyor. Burada çamur deryaları olurdu, burada bataklık olurdu, su basardı. Köhne bir Pazar Yeri modern bir Pazar Yeri’ne dönüştü. Burada böylesine güzel bir Kent Meydanı ortaya çıktı. Karşıda, hemen karşı da adını anamazsın ama ben haykıra haykıra anayım Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi orada. Adını anamadığın Atatürk Kültür Merkezi’ni de mi göremedin? Pazar Yerini, Kentparkı, aydınlatmayı da mı göremedin be mübarek.” diye konuştu.

ADAYLARI BULUŞMAYA DAVET ETTİ

Tüm Adaylarla yan yana, kol kola, isterlerse tarafsız alanda, isterlerse taraflı ÇTSO Konferans Salonu’nda buluşmaya hazır olduğunu yenileyen Akay, “Ben tek geleceğim. Yürüye yürüye geleceğim. Kendileri kimlerle gelirse gelsin. Danışman yok, Yardımcı yok. Herkesi o toplantıya davet ediyorum” dedi. Kentpark’ı Çerkezköy’e kazandıran Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’a teşekkür eden Akay, Çerkezköy’e hayırlı olması temennisinde bulundu.

“ÇERKEZKÖY’E HELAL OLSUN”

Çerkezköy’de önümüzdeki dönem gerçekleştirmeyi hedeflediği projeler hakkında bilgiler veren Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kadir Albayrak, “Çerkezköy bunları fazlasıyla hak ediyor. Birincisi Bağlık Viyadüğü’nün projesi hazır, derhal işleme koyacağız. İkincisi Çerkezköy Atatürk Viyadüğünün yaya yolunu genişleteceğiz. Bu önemli bizim için. Çerkezköy Tepe Kavşağı, Büyük Çavuşlu, Altyol Kavşağı dal çıklı, Çerkezköy modern kapalı katlı otopark, Çerkezköy Meydan Altı Otoparkı, Kavakdere Mesire Alanı, Bilim Merkezi ve Gezegen Evi, bu özellikle gençlerimiz için, Sosyo Kültürel Tesis, Aş Evi ve Çerkezköy Öğrenci Yurdu. Yani 11 ilçeye 11 yurt yaparken bu dönemde Çerkezköy’deki yurt sözünü de burada veriyorum. Bugün kadar yaptıklarımız, verdiğimiz sözlerin teminatıdır. Çerkezköy’e helal olsun.” dedi. 

“DOĞALGAZI, ELEKTRİĞİ YÜZDE 30 UCUZLATSINLAR BEN DE SUYU YÜZDE 60 UCUZLATACAĞIM”

Kendilerinin bir farkı olduğunu belirten Albayrak, “Biz yaptıklarımızın hesabını birer birer veriyoruz. Aday tanıtım toplantısında geçtiğimiz 5 yılın hesabını vereceğim. Böyle ben suyu yüzde 50 ucuzlattım, böyle değil. Onlara bir teklifim var, doğalgazı, elektriği yüzde 30 ucuzlatsınlar ben de suyu yüzde 60 ucuzlatacağım. Ben oy alayım diye suyu yüzde 50 ucuzlatacağım, olmaz arkadaşlar. Suyun fiyatı, onların bildiği gibi değil. Şuanda Türkiye’de 30 büyükşehir içerisinde 19’uncu sırada bizim fiyatımız. Bizim üzerimizde daha büyük fiyatlarla, yani 3,66 olan suyun tonu, atık su bedeli dahil Tekirdağ’da ama İstanbul’da 7 lira, Ankara’da 6 lira. Öyle onların dediği gibi değil. Arkadaşlar gerçekçi projelere inanacağız. İşte ben size bu sözü verdim. Diğer öbür projeler var ama 10 tane projeyi burada Çerkezköy Meydanı’nda size veriyorum. Şimdi onlar Çerkezköy’de ne yapacaklarına dair bir örnek versinler. Öyle bin 59 projem var, olmaz arkadaşlar.” ifadelerini kullandı.  

“BAKANLAR KURULU’NU TEKİRDAĞ’DA TOPLASANIZ DA, ÇERKEZKÖY VAHAP AKAY’IN, BÜYÜKŞEHİR KADİR ALBAYRAK’IN OLACAK”

Tekirdağ’a her hafta bir bakan geldiğini hatırlatan Albayrak, “Yeni TBMM Başkanı’mız da her hafta geliyor. Yetmez yetmez. Bakanlar Kurulu’nu Tekirdağ’da toplasanız da, Çerkezköy Vahap Akay’ın, Büyükşehir Kadir Albayrak’ın olacak inşallah. Çünkü biz hizmetlerimizle konuşuyoruz. Boş laflarla konuşmuyoruz. 1 Nisan’dan itibaren hiç aksatmadan hizmete devam edeceğiz. Bu parkın açılışını mutlulukla izliyoruz ama esas eğlence, esas coşku bir hafta sonra Kültür Sarayı’nda olacak. Bu bölgenin en büyük kültür sarayını açıyoruz. Burada Çerkezköy’ün bütün insanları, siyasi parti gözetmeden, oysa isterdim bugün burada diğer partilerin de, AK Parti’nin de burada olup, bu mutluluğu paylaşsınlar. Bu parkta bütün çocuklar oynayacak. Hepimiz burada gezeceğiz. Çerkezköy’ün 166 bin nüfusu buraya gelecek.” dedi.  

Fırat Yakut
Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık