ERZURUM CAĞ KEBAB
ÖZCAN KARDEŞLER

BAŞKAN ADAYI KAYA: SEÇİMDE OY KULLANMAYA GİDEN ARKADAŞLARIN KALBİNİ ALLAH ÇEVİREMEZ Mİ?

​​​​​​​Saadet Partisi Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Erol Kaya için Çerkezköy Erzurumlular Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Lokali’nde tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Düzenlenen tanıtım toplantısında konuşan Belediye Başkan Adayı Kaya, “Bize oy vermeyecek gibi gördüğümüz insanlar var. 31 Mart günü seçimde oy kullanmaya giden arkadaşların kalbini Allah çeviremez mi?” dedi.

BAŞKAN ADAYI KAYA: SEÇİMDE OY KULLANMAYA GİDEN ARKADAŞLARIN KALBİNİ ALLAH ÇEVİREMEZ Mİ?
  • 03 Şubat 2019, Pazar 14:56

Saadet Partisi’nin Çerkezköy Belediye Başkan Adayı olan Erol Kaya için Erzurumlular Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nde düzenlenen kahvaltılı tanıtım toplantısına, Saadet Partisi Tekirdağ İl Başkanı Mehmet Ayhan, Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Gündoğdu, Saadep Partisi Marmaraereğlisi Belediye Başkan Adayı Mehmet Kalyon, Saadet Partisi Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Erol Kaya ile partililer katıldı.

“BUGÜN İTİBARİYLE SAHAYA İNECEĞİZ”

Düzenlenen tanıtım toplantısında konuşan İlçe Başkanlığı görevine yeni atanan Abdullah Gündoğdu, “Genel başkanımızın da deyimiyle bu kutuplaştırıcı, ötekileştirişi siyasetin ülkemize, milletimize hayırlar ve fayda getirmeyeceğine inanıyoruz. Dolayısıyla biz Saadet Partisi olarak bütün halkımızı kucaklayan, geçmişte de olduğu gibi bugün de halkımızla birlikte siyaset yapmayı, onlara iyiyi, güzeli, faydalıyı anlatmayı görev addettik. Bundan sonra da aynı şekilde devam edeceğiz. Diğer siyasi partiler ile bizim aramızdaki en temel fark onlar siyaset anlayışında şöyle bir yol izliyorlar: Seçimlerde oy alıp iktidara geldikten sonra ilke olarak halkı ve milleti idare etmeyi anlıyorlar sadece. Yani amiyane tabirle milleti oyalıyorlar, halk tarafından fark edildiği zaman çıkıyorlar, ‘iyi niyetimizin kurbanı olduk. Aldatıldık. Allah bizi affetsin’ deyip milleti tekrar kendi lehlerine çekmeye çalışıyorlar Bizim siyaset anlaşımız ise biz özellikle yerel seçimlerde veya genel seçimlerde fark etmez ülkeye millete hizmet etmeye, kamu kurum ve kuruluşlarını yönetmek, milletin kaynaklarını yine millete aktarmak üzere siyaset yapıyoruz. Biz, yerel seçimlere gidiyoruz, yerel yönetimlerde halkın kaynaklarını, daha iyi hizmet almaları, mutluluk ve refahı için kamu kaynaklarını kullanacak yöneticileri, alt kadroyu idare etmek, halkın mutluluğunu daha üst seviyelere çıkartmak üzere siyaset yapıyoruz. Biz geçmişten bugüne milli görüş harekâtı olarak hiçbir zaman milletimizi aldatmadık ve hiçte aldanmadık. Gururla bunu söyleyen tek siyasi partiyiz. 31 Mart Seçimleri için bugün itibari ile sahaya ineceğiz. Milletimize milli görüş belediyeciliğini tekrar anlatacağız. Halkımız bizi dinlediğinde hak verecektir. 1994 ruhu diye yeni bir moda var. 16 yıllık iktidarlarında yapamadıkları veya başka bir değişle işleri yapmak üzere 1994 ruhundan bahsediyorlar. 1994 ruhu dedikleri milli görüş ruhudur. Onlar da aslında biliyorlar ama milleti kandırmanın peşindeler. Onlar ‘biz milli görüş gömleğini çıkardık’ dediklerinde o ruhu da kaybettiler. Hepimizin malumu çıkan ruh bir daha geri gelmez. 31 Mart’ta Çerkezköy’de yeniden milli görüş iktidara gelecek. Halkımız, mutlu, huzurlu, refahlı bir şekilde yaşayacak. Bu çalışmaları yapmak üzere siz değerli kardeşlerimiz ile birlikte sahaya çıkıyoruz. Hep birlikte seçmenimize ulaşacağız. 1 Nisan sabahı da inşallah en büyük zaferle tekrar bir araya geleceğiz.” dedi.

“CİHAT AŞKIYLA BU İŞİ DEVAM ETTİRİYORUZ”

Marmaraereğlisi Belediye Başkan Adayı ve Saadet Partisi Çerkezköy eski İlçe Başkanı Mehmet Kalyon, “Bildiğiniz gibi senelerdir ilçe başkanlığı yaptık. Şu anda Marmaraereğlisi Belediye Başkan Adayı olarak yola çıktık bugün burada misafiriz. Yılmadan, kınananların kınamasına aldırış etmeden davamızın siz sayın üyeler sayesinde devam ettiriyoruz, hedefe ulaşmak için. Bildiğiniz gibi biz Saadet Partisi 16 kez seçimlere girmiş maalesef hazineden hiç beş kuruş para almadan bugüne kadar kendi üyelerimizle bu davayı sürdürmüşüz. Bu dava dürüst olmak gerekirse Erol Kaya kardeşimiz burada ilçemizi temsil edecek. Bizler, cihat aşkıyla bu işi devam ettiriyoruz, inşallah ömrümüzün sonuna kadar bunu devam ettiriyoruz. Rahmetli Erbakan hocamız gibi yolumuzda sağlam durmamız lazım. Sağa sola aldırış etmeden yolumuza devam edeceğiz inşallah. Zafer yakındır ve zafer inananlarındır.” ifadelerini kullandı.  

“DÜNÜ DÜNDE BIRAKTIK YARIN İSE MEÇHUL”

Saadet Partisi Tekirdağ İl Başkanı Mehmet Ayan, “Bizler bu hak davada nasıl duracağımızı çok iyi bilen insanlarız. Bu çalışmalara başlarken genel merkezimizin belirlediği bir slogan var ‘Dürüst başkan, dürüst yönetim’ diyoruz. Biz zaten dürüstlüğümüzle bilinen bir teşkilatız. Bu seçim bizim için çok daha önemli çünkü bizler dünü dünde bıraktık yarın ise meçhul, bizler anı yaşayan insanlarız. Şuan buradayız ve bu anı yaşıyoruz. Çünkü Allah, yarına ulaşacağımıza dair bir şey vermedi bize. Bu seçim bizim için çok daha önemli, yarına gidemeyebiliriz, yarına ulaşamayabiliriz.” şeklinde konuştu.

BAŞKAN ADAYI KAYA: “1-0 GALİP BAŞLADIK”

“Bugün Arapların tarifiyle haftanın birinci günü. Birinci gün olunca Türkiye genelinde seçime giderken seçim pusulasında da Saadet Partisi birinci çıktı. Bunun için 1-0 Çerkezköy’de galip olarak yolumuza devam edeceğiz.” diyerek sözlerine başlayan Saadet Partisi Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Erol Kaya, “Biz Allah’a inanan, onun koyduğu ölçüleri kabul eden, onun çizdiği çizginin dışında hiçbir şeyin olmayacağı inancına sahip olan insanlarız. Onun için yardımı Allah’tan isteriz. Tamamlamasını Allah’tan isteriz. Neticenin sonucu ne olursa olsun bizim için hayırlı olduğunu ve hayırlı yazdığına da inananlardanız. Allah hayırlı etsin inşallah.” dedi.  

“1 NİSAN SABAHI İÇİN SÖZ VERİYORUM”

2014 belediye seçimlerinde yine belediye başkan adayı olduğunu hatırlatan Kaya, “Belki tecrübemiz fazla yoktu, yeni sahaya çıkmıştık ama o sahada aldığımız intiba ile vatandaşlarımızın değerlendirmeleriyle ‘Çok iyisiniz, ahlaklısınız, dürüstsünüz, seçilmeye en layık başkan sizsiniz ama’ dediklerinde bizi tercih etmediler. Bu seneki seçimlerin öncesinde, yine sahaya çıktığımızda arkadaşların diyeceği laflar şu; ‘Çerkezköy’de yarışan belediye başkan adayları içerisinde belediyeye, yönetime adaletle mekanizmayı çalıştıracak, hakkaniyet ölçüleriyle adil yönetimi getirecek tek başkan sizsiniz ama’ diye kelimeler kullanacaklar. Ama biz yılmayacağız. Bu seçimin galibi mutlaka Çerkezköy’de Saadet Partisi olacağına inananlardan biriyiz. Allah nasip ederse 1 Nisan sabahı seçim kurulundan mazbatayı alıp belediye başkanlığına oturup bütün standartları bozup, bozulan düzeni tekrar adil düzen olarak kuracağımıza şimdi sizlerin huzurunda söz veriyorum. “ ifadelerini kullandı

12 MADDELEKİ MANİFESTO

Türkiye genelinde Saadet Partisi’nin prensipleri içerisinde 12 maddelik bir manifesto açıklandığını belirten Kaya, bu söz konusu manifestoları şu şekilde açıkladı: “31 Mart 2019 seçimlerinde yapacağımız işleri başlıklar altında kısaca özetlemek istiyorum. Birinci olarak bir kere planlı ve programlı çalışacağız. Yapacağımız bütün işleri önceden kararlarını alacağız, plan ve program dahilinde neler yapacağız Çerkezköy’üne onun hesabı kitabı yapıldıktan sonra belediyenin malının ümmetin malı inancına sahip olarak bir kuruşunu dahi israf etmeden hakkaniyet ölçüleri dahilinde millete hizmet edeceğiz.

İkinci olarak işi ehline vereceğiz. Liyakat şart olacak. Belediyeye geldiğimizde belediye yönetiminde bulunan idareci, müdür kısmındaki arkadaşlarımı, inanın Allah’a ehliyet ve liyakat olmalarını gözden geçireceğiz. Eğer o işe ehil arkadaşlar değilse, liyakatlı değilse, o malı kullanırken ne ölçülerde kullanması ehliyetine sahip değillerse tamamını değiştireceği. Ehil, ehliyetli, Allah’tan korkan, harcamayı yaparken Allah rızası için yapılacak ölçülere dikkat eden liyakatli arkadaşları oraya tayin edeceğiz.

Üçüncü olarak yolsuzluk ve israfa asla geçit vermeyeceğiz. Bizim inancımız gereği ölünce hesap gönünün ağır olduğunu bilen insanlardanız. Kıyamet hesabının çok daha şiddetli olduğunu düşünenlerdeniz. O gün buradaki milletin malının hesabını verme niyetinde olmadığımızdan dolayı mutlaka bu konuda titiz davranacak, israf etmeyecek, yolsuzluk yapmayacağız, milletin hizmetinde harcayacağız. Çerkezköy’ün bir kuruşunu israf etmeyeceğiz.

Dördüncü olarak, bize emanet edilen malı yetim malına sahip çıkar gibi sahip çıkacağız.

Beşinci olarak, hizmette ve atamada partizanlık ve ayrımcılık yapmayacağız. Bu bizim partinin mensubu olan bir arkadaşımız, Allah nasip ederse seçilirsek, bu bizim dava kardeşimiz; biz bunu belediyeye alalım da bizimle beraber çalışsın demeyeceğiz. Çünkü ehil olan arkadaş hangi partiden olursa olsun, hangi zihniyette olursa olsun yeter ki o işin ehli ve liyakat sahibi olan bir kardeşimiz olsun. Belediyede en güzel hizmetlere getirileceğniden hiç kimsenin şüphesi olmasın.

Altıncı olarak kapımızı her zaman ve herkese açık tutacağız. Belediyeye gelen herkes mutlaka belediye başkanının odasına kendi evindeki odasına girer gibi rahatlıkla girecek, dertlerini anlatacak, belediyenin bir insiyatifi olabilecekse o insiyatif kullanılacak, eğer kullanılamıyorsa diğer yollardan o kardeşimizin derdinin devası bulunma noktasında el birliğiyle çalışma noktasında söz veriyoruz, ona yardımcı olacağız.

Yedinci olarak  her hizmette halkın kültür değerlerine sahip çıkacağız. Etnik ayrımcılık yapmayacağız. Kimsenin değeri, kültürü, manevi ahlakı düşüncesi ne olursa olsun edep erkan içerisinde bu Çerkezköy’deki bütün halkı kucaklayacak 81 milyon insanın, Anadolu’unun çeşitli yerlerinden gelen her vatandaşa ayrımcılık yapmadan kültür değerlerine sahip çıkacakları şekilde hizmet etmeleri için gereken imkanları takdim edeceğiz.

Sekizinci olarak hizmetlerimizde her işi hızlı, doğru ve estetik biçimde yapmaya söz veriyoruz. Yani yapacağımız işlerde erteleme yapmayacağız. Rant beklentisine girmeyeceğiz, yapılacak işlerin ivedilik önceliğine göre hangi işler daha erken öncelikle yapılması gerekirse o konuda karar alıp anında hızlı çözümler üreterek milletimize hizmet edeceğiz.

Dokuzuncu olarak hesap verebilir ve şeffaf olacağız. En önemli prensiplerimizden birisi bu. şuanki belediyelerde Türkiye genelinde baktığınızda hangi partiden olursa olsun sayıştay raporları açıklanırken yapılan yolsuzluklar, yapılan haksızlıklar milletin parası çarçur edilirken onlar sayıştay raporları ortaya çıkmasına rağmen belediyelerde hiçbir arkadaş hakkında işlem yapılmıyor, yapılmasına da müsaade edilmiyor. Neden müsaade edilmiyor? Diye düşündüğünüzde ağırlıkta iktidarda olan partini belediye başkanlarındaki yolsuzluklar, haksızlıklar farklı şeyler olmasına rağmen iktidar olduklarına dair adalet mekanizmasını kendileri istedikleri şekilde kullandıklarından hesap sorulamıyor. Ama hesabı soracak bir gücün olduğuna inanan bir belediye olarak yola çıkıyoruz. Bugün bu dünyada hesap sormayabilirler. Rahat edebilirler. İstedikleri kadar yesinler, istedikleri kadar imkanları kendi menfaatlerinde kullansınlar. Yarın hesap günü olan kıyamet gününde mutlaka hesaplarını verecekler. Biz bu inanca sahip olarak belediye başkanı seçilirsek Allah nasip ederse 1 nisan sabahı o görevi alırsak o gün mal beyanında bulunarak, görevi bırakırken de aynı malla ayrılacağımıza söz veriyoruz. Şeffaf olacağız, adil olacağız, her insana herkese hesap vererek belediyeye girip çıkacağız.

Onuncu manifestomuz içerisinde herkesin derdiyle dertlenip, her gelen insanın problemlerin mutlaka çözme noktasında hareket edeceğiz.

On birinci… İmar uygulamaları noktasında çevremizdeki insanlarla gizli kapılar ardından istişare edip, şuraları ranta açmadan önce oralardan arsaları toplayalım, sonra imara açalım, birilerinin rant elde etmesi için böyle bir girişime girmeyeceğiz. Kendi adamlarımızı kayırmayacağız, belediye olarak imar uygulamaları olarak Çerkezköy’e daha fazla ekonomisine, çevresine, şehirciliğe ne katabiliriz düşüncesiyle imari uygulamalarda mutlaka adaleti göz önünde bulunduracağız.

On ikinci olarak, merhametli ve adil olacağız. Yani hiç kimseye tepeden bakmayacağız. Sokakta yürürken tek başımıza şuan yürüdüğümüz gibi yürüyeceğiz. Bütün milletin derdiyle dertlenecek, selam verip selam alacağız. Onlarla hasbihal etmeden belediyeye gitmeyeceğiz. Belediyeye gittiğimizde oradaki işlerle ilgilenip sokağa çıktığımızda bütün esnafımızın, halkımızın derdiyle ilgileneceğiz.”

“1 NİSAN’DAN SONRA BELKİ HAYAL GİBİ GELİYOR DA…”

31 Mart seçimleri neticesinde 1 Nisan’dan sonra belki hayal gibi geldiğini anımsatan Kaya, sözlerine şu şekilde devam etti: “İçimizde ‘olmayabilir’ gibi bir düşünce var. Ama Allah’ın gücünün ve kuvvetinin olduğuna inanan insanlarız. Güç ve kuvvet Allah’ındır. Allah kalpleri böyle çevirebiliyor. Olur, bize oy vermeyecek gibi gördüğümüz insanlar var. 31 Mart günü seçimde oy kullanmaya giden arkadaşların kalbini Allah çeviremez mi, diye soruyorum. Olur değil mi? Hiç olmayacak dediğimiz arkadaşlarımızın tarihte başkan oldukları görülmedi mi, görüldü. Biz güç ve kuvvetin Allah’ın elinde olduğunu, kalpleri çevirenin de Allah olduğunu, ölen insanların arkasında çok okuruz Yasin Süresi var. Yasin Süresinin sonuna doğru ayeti kerimenin birinde ‘Eğer Allah ol derse, mutlaka anında her şey olur verir’. Eğer bizim kaderimizde Çerkezköy’üne hizmet etmek varsa, bizi de başkan olarak Mevla takdir ettiyse 31 Mart seçimlerinin neticesinde 1 Nisan’da hizmet etmek bu belediyede bu millete hizmet etmek için biz seçilmeme gibi bir şeyimiz yok. Allah nasip edecek seçileceğiz. Seçilince bütün millete, bütün Çerkezköy’üne ayrımcılık yapmadan hizmetin en iyisini yapacağımıza şimdiden söz veriyorum. Eğer seçilemezsek, böyle bir düşüncemiz yok, yola çıkarken 1-0 galiptik ya, yola çıkarken iki arkadaş var bir de benimle üç belediye başkan adayı içerisinde en idealist, en hızlı, en iyi kararlar alabilecek ya da Çerkezköy’üne en iyi hizmet etme niyetinde olan bir kardeşiniz olarak yola çıkanlardan birisiyim. Allah nasip ederse mutlaka seçimleri kazanacağız diye düşünüyorum. Seçilirsek, Çerkezköy’ün mahallelerinin tamamı Veliköy, Kızılpınar ve Çerkezköy’ün kenar mahalleleri; yatırım yaparken, hizmet ederken Çerkezköy’ün ana caddesi, işlek olan, rantı elinde bulunan sokaklar, caddelere hizmet değil de, en ücra köşesindeki bir mahalleye yapılan hizmetlerle meydanda yapılan hizmet arasında ayrımcılık yapmayacağız.”

Fırat Yakut
Beğendim 1 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık