DR. ALİ ÇOLAK ADAY ADAYLIĞI BAŞVURUSUNU YAPTI

​​​​​​​İYİ Parti Çerkezköy Belediye Başkan Aday Adayı Ali Çolak; “Allah’a şükür, burada büyüdük, burada doyduk, Çerkezköy bizi bir yerlere getirdi. Şimdi sıra bizde. Çerkezköy’e borcumuz var. Şimdi sizlerin, halkımızın desteğiyle borcumuzu ödemek için bir yola çıkıyoruz” dedi.

DR. ALİ ÇOLAK ADAY ADAYLIĞI BAŞVURUSUNU YAPTI
  • 14 Aralık 2018, Cuma 10:46

Dr. Ali Çolak, Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimlerde İYİ Parti’den aday adaylığı başvurusunu yaptı. Başvuru evraklarını İlçe Başkanı Yasemin Altın Erseçkin’e teslim eden Çolak, “Çerkezköy’e bir şeyler katmak ve hizmet etmek için karşınızdayım” dedi.

“BİZE YAPAMAZ DEDİKLERİ HER ŞEYİ YAPTIK VE BAŞARDIK”

Aday adaylığı açıklaması öncesinde bir konuşma gerçekleştiren İYİ Parti İlçe Başkanı Yasemin Altın Erseçkin; “Yaklaşık 1 buçuk yıllık süreç içerisinde İYİ Parti için yapamaz dedikleri her şeyi yaptık. Şükürler olsun ki başardık. ‘Parti kuramaz’ dediler, kuruldu. ‘Seçime giremez’ dediler, seçime girdik. ‘Bırakın seçime girmeyi vekil bile çıkaramaz’ dediler, ilimizden de dahil olmak üzere vekillerimizi bizleri temsil etmek üzere meclise gönderdik. Sıra yerel seçimlerde. Yine partimize yönelik ‘Seçime giremez’ diyerek baskı altında tutmaya çalışıyorlar. İYİ Parti yapılamaz denilen her şeyi yapmak için yola çıktı, şu anda da aday adaylığı başvurumuzu alacağız. Sayın Ali Bey bize dedi ki ‘Eğer bana fırsat verirseniz, sizlerle birlikte yürümek istiyoruz’ dedi. Bizler de kapımızı sonuna kadar kendisine açtık. Başvurularımız sonlanana kadar meclis üyesi aday adaylarına da belediye başkanı aday adaylarımıza da kapımız sonuna kadar açık. Herkesin kalbi bir noktada atar ama bizim kalbimiz Çerkezköy için atıyor. İYİ Parti Çerkezköy İlçe Teşkilatı bütün aday adaylarımıza açıktır. Bunu da bir kez daha burada tescillemek istiyorum” ifadelerine yer verdi.

İTTİFAK OLACAK MI?

Basın mensuplarının Tekirdağ’da ittifak olacak mı sorusuna Erseçkin; “Şu an da görüşmeler devam ediyor. Bize tebliğ edilen bir şey yok. Genel merkezden çıkacak kararı bekliyoruz” diye konuştu.

“BENİM HAYATIM ÇERKEZKÖY”

Ardından aday adaylığı açıklamasında bulunan Dr. Ali Çolak selamlama konuşmasının ardından kendisine destek için gelenlere teşekkürlerini sunarak; “Bu önemli günde yanımda olduğunuz için sizleri saygı ve sevgiyle selamlıyor, şükranlarımı sunuyorum. Konuşmama başlamadan önce, önceki akşam makamında şehit edilen Rize İl Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’ye Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı dilerim. Sevgili dostlarım, benim eşim, aşım, işim, ailem ve dostlarım burada, Çerkezköy’de. Kısacası benim hayatım Çerkezköy” ifadelerine yer verdi.

“DOKTORLUĞA BAŞLAYANA KADAR GARSONLUK DA YAPTIM PAZARCILIK DA”

Kendisi hakkında bilgiler veren Çolak; “Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, zorunlu hizmetim için Trabzon-Akçaabat’a gittim. Akabinde mesleki eğitimim için Fransa’ya giderek ‘acil’ hizmetler konusunda eğitim aldım. Sonra yine Çerkezköy’e döndüm. Mesleğim olan doktorluğa başlayana kadar, okul dönemlerinde, tatillerde tamirhane çıraklığı da, garsonluk da yaptım. Pazarda su sattım. Ailem sayesinde hayatı öğrenerek, her cenahtan dostlar edinerek büyüdüm. Şu anda iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri veren bir şirketin ortaklarından biriyim. Aynı şirketin genel müdürlüğü görevini de sürdürüyorum. Ayrıca özel bir hastanede Acil Müdahale Hekimliği yapıyorum” diye konuştu.

“ÇERKEZKÖY’E BORCUMUZ VAR”

‘Profesyonel iş hayatımın yanı sıra aldığım bazı görevlerden kısaca bahsetmek istiyorum’ diyen Çolak, konuşmasına şu sözlerle devam etti; “1998-2011 yılları arasında Çerkezköy Belediye Başkanlığı’nda Sağlık İşleri Müdürü olarak görev yaptım. Ayrıca Türk Tabipler ve Tekirdağ Tabip Odası üyesiyim. Allah’a şükür, burada büyüdük, burada doyduk, Çerkezköy bizi bir yerlere getirdi. Şimdi sıra bizde. Çerkezköy’e borcumuz var. Şimdi sizlerin, halkımızın desteğiyle borcumuzu ödemek için bir yola çıkıyoruz” dedi.

“ALDIĞIM OLUMLU TEPKİLER HEYECANIMI YÜKSELTTİ”

Yaptığı görüşmelerde olumlu tepkiler aldığını belirten Çolak; “Kıymetli dostlarım, 2017 yılında Genel Başkanımız Meral Akşener başkanlığında kurulan İYİ Parti’nin ilçe yapılanmasının tamamlanmasının ardından ilçe başkanlığımıza üye kaydımı yaptırdım. Elimi taşın altına koymak gerektiğine karar verdim. İşlerim gereği her gün yüzlerce vatandaşımızla iletişim halindeyim. Partili partisiz yüzlerce kişiyle, dostlarımla yaptığım konuşmada, dertleşmede, partimiz ve parti politikalarımız için aldığım olumlu tepkiler heyecanımı yükseltti. Şimdi şehrimizin sorunlarını şikayet etmeyi bırakıp, Çerkezköy’e bir şeyler katmak ve hizmet etmek için karşınızdayım” açıklamalarında bulundu.

“BU KARDEŞİNİZ ÇERKEZKÖY’E HİZMET ETMEK İSTİYOR”

‘İçinde yaşadığım şehri, içimde yaşattığım şehir gibi yapabilmek için buradayım’ diyen Çolak konuşmasına şu sözlerle devam etti; “Çerkezköy’ü sadece yurt edinmek yetmez, dertlerini dert edinmek için karşınızdayım. Elimden gelen tüm gayreti karşılıksız ve koşulsuz göstermek için buradayım. İYİ Parti’den Çerkezköy Belediye Başkanlığı için aday adayıyım. Partimizin ilgili kurulları ve halkımız teveccüh gösterirse bu kardeşiniz Çerkezköy için hizmet etmek istiyor” dedi.

“AYRI GAYRI OLMADAN BİRLİK BERABERLİK İÇİNDE BELEDİYECİLİK VAAT EDİYORUZ”

Çerkezköy’ün bir Türkiye Mozaiği olduğunu ifade eden Çolak; “Bildiğiniz gibi bizler tanıştığımız insanlara önce ‘Nerelisin’ diye sorarız. Çerkezköy’e baktığımızda adeta bir Türkiye mozaiği. Türkiye’nin neredeyse her şehrinden göç alıyoruz. Peki bu şehirde yaşayan vatandaşlarımız gerçekten nereli? Ya da şöyle sorayım, vatandaşlarımız kendini bu şehre ait hissediyor mu? Yoksa o oralı, bu buralı diye ayırt mı ediliyor! Biz talip olduğumuz göreve gelmemiz halinde, ayrı gayrı olmadan, birlik ve beraberliğin hakim olduğu bir belediyecilik sunmayı vaat ediyoruz. En başta da eşit bir yönetim hedefliyoruz. Kadın-erkek, genç-yaşlı. Yer vermek yetmez, söz vereceğiz, dinleyeceğiz. Ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden gideceğiz” ifadelerine yer verdi.

“YENİ BİR FİKİRLE BELEDİYECİLİK GEREK”

İYİ Parti’nin yeni kurulan bir parti olmasına rağmen yapılan genel seçimlerde başarı sağladığını ifade eden Çolak; “Yıllardan beri süregelen geleneklerimiz olsa da yeni kurulan bir partiyiz. Buna rağmen, girdiğimiz ilk genel seçimlerde ilimizden 1 milletvekilini Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne gönderdik. 31 Mart 2019’da yapılacak yerel yönetim seçimlerinde Türkiye genelinde başarılı sonuçlar alacağımızdan zerre şüphem yok. Çerkezköy’e baktığımda, denenmiş yönetimlerin bu şehre daha fazla bir şeyler katacağımızı düşünüyorum. Bu şehre yenilikçi belediyecilik, yeni bir fikirle belediyecilik gerek” diye konuştu.

“SİZDEN BİR TALEBİM OLACAK”

‘Çerkezköy’ün iyi olmaya ihtiyacı var’ diyen Çolak; “Çerkezköy bir sanayi, üretim şehri. Ama şehre sadece fabrika yatırımı gelmesi yetmez. Şehrin bir ruha ihtiyacı var. Bu duruşa ihtiyacı var. Çok şeye ihtiyacımız var ama en önemlisi İYİ olmaya ihtiyacımız var. Seçmenlerden, vatandaşlarımızdan şimdiden bir talebim olacak. Gözünüzün arkada kalmayacağı bir partiye oy verin” şeklinde konuştu.

“YOLUMUZ AÇIK OLSUN”

Yapılacak olan seçimlerin hayırlı olmasını dileyen Çolak; “Bu akşamki toplantımızın sebebi aday adaylığı açıklamam olup, parti yönetimimizin şahsımı aday göstermesi halinde projelerimizi de sizlerin huzurunda açıklayacağımı belirtmek isterim. Farklı bir arkadaşımızın aday gösterilmesi durumunda ise proje fikirlerimizi kendisiyle paylaşmak için hazır olacağımı belirtmek isterim. Yolumuz açık olsun. Son olarak 31 Mart’ta gerçekleşecek olan yerel seçim sonuçlarının başta Çerkezköy, bölgemiz ve ülkemiz için iyiliklere vesile olmasını diliyorum. Hepinize saygılarımı sunuyorum” diyerek konuşmasını tamamladı. Ardından başvuru evraklarını İYİ Parti İlçe Başkanı Yasemin Altın Erseçkin’e teslim eden Çolak, yapılacak seçimlerin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Hüseyin GÖKÇELİ
Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık