ERZURUM CAĞ KEBAB
ÖZCAN KARDEŞLER

“HEP BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ”

​​​​​​​İYİ Parti Çerkezköy Belediye Başkan Aday Adayı Dr. Ali Çolak; “Bir yola çıktım, çok heyecanlıyım. İnsanların bana gösterdiği sıcak ilgiden dolayı da heyecanlıyım. İnşallah güzel işleri hep birlikte başaracağız” dedi.

“HEP BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ”
  • 07 Ocak 2019, Pazartesi 17:19

İYİ Parti Çerkezköy Belediye Başkan Aday Adayı Dr. Ali Çolak, Çerkezköy Ekspres Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulundu. Uzun yıllar Çerkezköy’de ikamet ettiğini, bölgeyi ve insanları iyi tanıdığını aktaran Çolak, kentin daha yaşanılabilir bir hale getirilmesi amacıyla gerçekleştirmek istediği hedeflerini anlattı. Herkese eşit mesafede yaklaşacağını belirten Çolak, 24 saat ulaşılabilir bir yöneticilik anlayışı içerisinde olacağını söyledi.

“CAN-I GÖNÜLDEN HİZMET EDEN BİRİSİYİM”

Kendisi hakkında bilgiler veren Çolak, açıklamalarına şu sözlerle başladı; “Ben 1968 Bulgaristan Burgaz doğumluyum. Karadeniz kıyısında bir şehirde doğdum. 1978’de Türkiye’ye ailemle beraber göç ettim. Yaklaşık 17 yaşıma kadar İstanbul’da yaşadım. Üniversite eğitimimi de 6 yıl Edirne’de yaptım. Öğrenimimi tamamladıktan sonra 2 yıl mecburi görevimi Trabzon Akçaabat’ta yaptım. Akabinde 2 yıl da Fransa’da kaldım. 1997 yılından beri de Çerkezköy’de yaşıyorum. Buraya geldiğim yıllarda özel bir hastanede hem acil servis sorumlusu hem de koordinatörü olarak çalışmaya başlamıştım. O zamandan beri çalışan emekçi insanlarımıza hizmet ediyorum. Can-ı gönülden hizmet eden birisiyim. Şimdiye kadar bilerek hiç kimseye ayrımcılık yapmadım. Benim için kadını da erkeği de çocuğu da birdir. Aynı zamanda Vanlısı da bir Trakyalısı da birdir. Mesleğim gereği insan ayıran biri değilim. Bizim öyle bir durumumuz hiçbir zaman olmamıştır. 13 yıl boyunca Çerkezköy Belediyesi’nde sağlık işleri müdürlüğü yaptım. Tam gün yasası çıktıktan sonra istifa etmek zorunda kaldım. İstifa edip Özel Optimed Hastanesi’ne geldim. O zamandan beri de burada çalışmaktayım. Aynı zamanda iş yeri hekimliği de yapıyorum’’ diye konuştu.

“GELİŞİME YAKINDAN TANIKLIK ETTİM”

İYİ Parti Aday Adayı Çolak, Çerkezköy’ün hem gelişimine hem de değişimine yakından tanıklık ettiğini ifade ederek; “Ben Çerkezköy’ün 1997-1998 yıllarındaki durumunu da hatırlıyorum. O zamanlar Sosyal Sigortalar Hastanesi, bir de benim çalıştığım özel hastane vardı. O dönemlerde sokağa çıktığınız zaman herkesi tanıyordunuz. Bir Atatürk Caddesi üzerinde yürüdüğünüz zaman başınızı sallayarak geziyordunuz. Şu an artık o kadar büyük bir göç aldı ki tanımadığımız çok insan var. Çerkezköy’ün gelişimi çok düzensiz oldu. Organize sanayinin Çerkezköy’e gelmesi ile çok hızlı bir ivme kazandı ama alt yapı üst yapı olarak yeterince gelişemedi. Şu anda da görüyorsunuz, Çerkezköy’de bütün sokaklar araçlarla dolu. İnsanların karşıdan karşıya geçerken ‘’Acaba kaza geçirecek miyim?’’  diye büyük bir tereddüttü var. Keza bu durum yaşlılar için daha büyük bir sorun. Düzensiz bir yapı var. Altyapı sorunlarımız var. Gelen belediye başkanları her ne kadar altyapı sorunlarını çözmeye çalışsa da bir çözüme ulaşmadı. Örneğin; Geçen yıl hastanenin alt katını su bastı ve birçok cihazımız kullanılmaz hale geldi. Devlet Hastanesinde de aynı durum yaşandı. Bunlar tabi Çerkezköy’ün her 8 10 yılda bir başına gelen durumlar. Dere ıslahı yapılmaya çalışılıyor ki yeterinde iyi yapılmadı. Belki de bu dereye kanalizasyon akıtılmaması gerekiyordu. Bu insanların yararlanabileceği mesire alanları yapılmalıydı. Biz bunun önlemini zamanında alamadığımız için bugün Çerkezköy etrafında dere suyunun pislik lağım içinde, her türlü fabrika atığının olduğu ve şehrin içinden geçen bir dere olarak görüyoruz’’ dedi

“ESKİDEN DEREDE BALIK TUTULURDU”

Çerkezköy’ün eski yıllara oranla olumsuz yönde değiştiğini dile getiren Çolak, doğanın da tahrip edildiğini söyledi. Çolak; “Çok değil 5 yıl önce Ambardere’de ufak tefek balıklar her zaman vardı. Şimdi artık yok. Çok eskiye gidecek olursak büyüklerimiz Ambardere’nin ilerisinde güzel dere balıklarının tutulduğunu, çocukların dışarda rahatça oynayabildiğini söylerdi. Şu anki durumda dışarıda çocuk bulamıyorsunuz. Çocukların top oynayacağı yeşil bir alan kalmadı. Eskiden böyle değildi çocukluğumuz. Yani ben Çerkezköy’ün gelişmeden yana yeterince nasibini alamadığını düşünüyorum” şeklinde konuştu.

“BELEDİYECİLİK KONUSUNDA TECRÜBE EDİNDİM”

Dr. Ali Çolak kendisini belediye başkanlığı aday adaylığına karar vermesine iten durumu ise şöyle açıkladı; “Ben 1997 yılından beri Çerkezköy’deyim. 1998 yılından beri Çerkezköy Belediyesi’nde çalışma fırsatım oldu. Bu zaman zarfında 4 ya da 5 belediye başkanlığı dönemine şahit oldum. Ve hepsi ile beraber çalıştım. Bu çalıştığım her belediye başkanının olumlu taraflarını hep bilen insanım. Dolayısı ile onların olumlu taraflarını aldım. Belediyecilik anlayışı konusunda bir tecrübe de edindim. Bundan dolayı belediyecilikle ilgili hiçbir sıkıntım yok. Kimin nasıl, nerede, ne şekilde çalışması gerektiğini bilen bir kişiyim. Neleri kontrol etmem gerektiğini, nereye katkıda bulunmam gerektiğini bilen biriyim. Çerkezköy için yapmak istediğim projelerim var. Küçük dokunuşlarla insanların daha rahat, daha huzurlu olacağını düşünüyorum. İşçi ve emekçilere katkım ve desteğimin olacağını sanıyorum. Ara eleman yetiştiriciliği konusunda Çerkezköy’ün çok ciddi bir potansiyeli olduğunu düşünüyorum. Ve bunların yeterince yetiştirilemediğini görüyorum. Dolayısı ile firmaların da bu ara eleman eksikliğini bizim yapacağımız katkıdan da daha kolay alacaklarını, ekonomik seviyede insanlar geliştireceğimizi düşünüyorum. Ve bu bizim için Çerkezköy ekonomisine, çalışanların ekonomisinde ciddi bir katkı sağlayacaktır’ ’diye belirtti.

“KAPIM HERKESE HER ZAMAN AÇIK”

Meslek hayatında, bulunduğu çalışma ortamlarında, özel hayatında hiç kimseye ayrımcılık yapmadığını ve herkese eşit mesafede yaklaştığını söyleyen Çolak; “Ben ve ailem hiçbir zaman insanları ayırmadık. Çocukluğumuzda tavrımız neyse şimdi de aynı. Yaşımız 50, 1968 doğumluyum ve hiçbir zaman insanları ‘Sen şusun, sen busun’ diye ayırmadık. Dolayısıyla insanların göç ettiği yer benim için önemli değil. Her insan göç ettiği yerin kültürüyle birlikte geliyor. Onların bize ciddi katkıları olacaktır. Doğu’dan, Güney’den, Anadolu’dan gelen her insan bize artı değer katacaktır. Erzurum’dan gelen bir insanla biz aynı yerde aynı ortamda bulunabiliyorsak bu çok güzel bir şey, arada birlik ve beraberlik oluşuyor. Ben belediye başkanı olursam 24 saat ulaşılabilir bir yöneticilik anlayışı içerisinde olacağım. Şu anda da 24 saat benim telefonum açık. Herkes beni her saatte arayabiliyor, ulaşabiliyor. Şimdiki yaptığımdan da bir farkı olmayacak. Her zaman kapım açık olacaktır. Bu bir söz değil, bu benim kendi yaşam biçimim” ifadelerine yer verdi.

“GELİŞİME AYAK UYDURAMADIK”

Çerkezköy’ü daha fazla geliştirmek amacıyla yoğun çaba sarf edeceği bilgisini veren Çolak, Çerkezköy’de eksiklikleri ve öncelikli hedefleri hakkında da şu bilgileri verdi; “Öncelikle Çerkezköy’deki trafiğin bu kadar yoğun olması gelişmeye ayak uyduramamız. Önümüzdeki sene kimse bir şey söylemiyor ama bütün altyapı değişecek. Çerkezköy’ün her yeri kazılacak. Çerkezköy kentinde bütün asfaltlar sökülecek. Eğer böyle bir durum olacaksa bütün kurumlarla birlikte çalışmamız gerekiyor. İnternet hatları, TREDAŞ, TESKİ gibi bütün kurumların hızlı bir şekilde çalışmaları gerçekleştirmesi gerekiyor. Konsorsiyumla beraber bütün kurumlar bir arada çalışıp işleri bir an önce bitirmesi gerekiyor. Bu dünya bankası tarafından da önerilen sokak şekli. Bu yapılacak olanlar kredilendiriyor. Bu tüm dünya tarafından yapılan bir durum. Bizim kanalizasyon altyapımız çok yetersiz. Yağmur yağınca çok hızlı yağıyor, bazen hiç yağmıyor, ona göre bir drenaj sistemi oluşturulması gerekiyor” diye konuştu.

“HEP BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ”

Son olarak tüm Çerkezköy halkına seslenen Çolak, “Bir yola çıktım, çok heyecanlıyım. İnsanların bana gösterdiği sıcak ilgiden dolayı da heyecanlıyım. Eskiden de insanlarla iç içeydim ama bu sürece girdikten sonra daha olumlu görüşler almaya başladım. Gelip burada beni tebrik eden çok fazla sayıda insan oldu. Hepsine tek tek teşekkür ediyorum. İnşallah güzel işleri hep birlikte başaracağız” dedi.

Hüseyin GÖKÇELİ
Beğendim 1 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık