DARUL ERKAN YURDU

KIZILPINAR MAHALLESİ BÖLÜNÜYOR

​​​​​​​Çerkezköy Belediyesi, 2019 yılının ilk meclis toplantısını dün gerçekleştirdi. 11 gündem maddesinin görüşüldüğü meclis toplantısında, Kızılpınar Mahalesi’nin mahallelere ayrılması, denetim komisyonun oluşturulması ve park ismine geçtiğimiz yıl Çorlu’daki tren kazasında hayatını kaybeden Özgenur-Gülce Dikmen kardeşlerinin ismi verilmesi görüşüldü.

KIZILPINAR MAHALLESİ BÖLÜNÜYOR
  • 04 Ocak 2019, Cuma 11:24

Çerkezköy Belediye Meclisi’nin Ocak ayı Meclis toplantısının ilk oturumu Belediye Meclis Salonu’nda Belediye Meclisi Başkan Vekili Uğur Erem Başkanlığı’nda yapıldı

Açılış ve yoklama ile başlayan Çerkezköy Belediye Meclisi’nin Ocak ayı Meclis toplantısı Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile devam etti. İstiklal Marşının okunmasının ardından ilk olarak Başkanlık Makamının 17.12.2018 gün ve 112 sayılı diğer kuruluşlarla ilişkiler hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi görüşülerek, oy birliği ile kabul edildi. Ardından Çerkezköy Belediye Meclisi’nin tatil ayının tespiti görüşülerek, Ağustos ayının tatil ayı olması oy birliği ile kabul edildi.

DENETİM KOMİSYONU ÜYELERİ SEÇİLDİ

Meclis tatil ayının tespit edilmesinin ardından Denetim Komisyonu Üyelerinin seçimi yapıldı. Yapılan oylama sonucunda Denetim Komisyonu Üyeliklerine Serdar Ürkmez, Rağbet Erol, Yüksel Sevil, Mehmet Soyhan ve Turgut İleri oy çokluğu ile seçildiler.

ENGELLİLERE YARDIM KOMİSYONA HAVALE EDİLDİ

Denetim Komisyonu Üyelerinin seçiminin ardından Belediye Meclisi’nin 4. gündem maddesinde yer alan Başkanlık Makamının 17.12.2018 gün ve 111 sayılı engellilere yapılan yardım hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi görüşülerek oy birliği ile Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi.

UNVAN VE DERECE DEĞİŞİKLİKLERİ KABUL EDİLDİ

Gündemin 5. maddesinde yer alan İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’ nün 21.12.2018 gün ve 2490 sayılı müzekkeresinin ekindeki (II) sayılı cetvel boş kadro değişikliğinde belirtildiği şekilde unvan ve derece değişikliği yapılması hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi görüşülerek, 5 adet kadroda unvan ve derece değişikliği yapılması oy birliği ile kabul edildi ve ardından yine İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’ nün 21.12.2018 gün ve 2486 sayılı sözleşmeli personellerin 2019 yılında çalıştırılması ve ücretlerinin tespiti hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

HUZUR SOKAK’TAKİ PARKA İSİM VERİLECEK

Daha sonra Plan ve Proje Müdürlüğü’nün 20.12.2018 gün ve 142 sayılı park ismi verilmesi hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi görüşülerek, Bağlık Mahallesi Huzur Sokak’ta yapılan parka Çorlu’daki tren kazasında hayatını kaybeden Özge Nur ve Gülce Dikmen isminin verilmesi görüşülmek üzere İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edildi.

DİĞER GÜNDEM MADDELERİ GÖRÜŞÜLDÜ

Parka isim verilmesinin İmar ve bayındırlık Komisyonu’na havalesinin ardından Kaymakamlık Makamı İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün  2018/201 sayılı Meclis Kararı hakkındaki yazılarının müzakeresi görüşülerek, incelenmek üzere İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edildi. 

ve akabinde gündemin 9. maddesinde yer alan Zabıta Müdürlüğü’nün 20.12.2018 gün ve 89860561/5017 sayılı yıllık canlı müzik ruhsat harcı hakkındaki yazılarının müzakeresi görüşülerek, incelenmek üzere Tarife Komisyonu’na havale edildi.

KIZILPINAR’A YENİ MAHALLELER

Gündemin 10. maddesinde yer alan Plan ve Proje Müdürlüğünün 21.12.2018 gün ve 143 sayılı Kızılpınar Mahallesi sınırlarının bölünmesi hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi görüşüldü. AK Parti Belediye Meclis Üyesi Ayhan Çitil, Kızılpınar Mahallesi’nin bölünmesi ile ilgili daha önce teklif verdiklerini ama görüşülmediğini, şimdi ise neden gündeme geldiğini sordu. Belediye Meclisi Başkan Vekili Uğur Erem ise, daha önce yapılan teklifin zaruri olarak ayrı bir muhtarlık seçimi doğuracağını, şimdi ise önümüzde bir muhtarlık seçimi olduğu için Kızılpınar’ın mahallelere bölünmesinin daha doğru olacağı şeklinde cevap verdi. Kızılpınar Mahallesi maddesi, detaylı şekilde incelenmek üzere İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edilmesinin ardından gündeme sonradan ilave edilen Avukatlık hizmetlerinde kamulaştırma ve diğer işlemlerde kullanılmak üzere 7 milyon 500 bin TL kredi çekilebilmesi için Belediye Başkanına yetki verilmesi talebi incelenmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi.

Gündem maddelerinin tamamlanmasının ardından 2019 yılı Ocak ayı Meclis toplantısının ilk oturumu sona ererken, Komisyonlara gönderilen konuları karara bağlamak üzere 7 Ocak Pazartesi günü saat 15.00’da Belediye Meclisi yeniden toplanacak.

Fırat Yakut
Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık