DARUL ERKAN YURDU
site sağ happy hours

KÖK: “AĞLAMAYAN BEBEĞE SÜT VERMEZLER”

AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Ümit Kök: “Çerkezköy’de oturarak ‘bize gelsinler’ yaklaşımını doğru bulmuyorum. Ağlamayan bebeğe süt vermezler. Hükümet AK Parti, CHP diye bakmıyor. Eğer randevu alamazsa biz yerine randevu da alırız” dedi.

KÖK: “AĞLAMAYAN BEBEĞE SÜT VERMEZLER”
  • 29 Kasım 2019, Cuma 17:03

AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Ümit Kök, geçtiğimiz günlerde Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Çerkezköy’e yapacağı yatırımlar için açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Vahap Akay’a bugün yaptığı açıklama ile cevap verdi.

YATIRIMLARI SAYDI

Kök, açıklamalarında ilk olarak bakanlığın Çerkezköy yatırımları ile ilgili şu bilgileri verdi; “Biliyorsunuz bu hafta Ankara’daydık. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın bir imza töreni vardı, ona katıldık. Öncelikle Meclis başkanımız, Milletvekilimiz, Hocamız Mustafa Şentop’a özellikle teşekkür ediyorum. Tekirdağ’a daha fazla yatırım getirebilmek için hocamızdan destek bekledik. Hocamızın göreve geldiği günden beri Tekirdağ için mücadele ettiğini görüyoruz. Onun akabininde biliyorsunuz geçtiğimiz haftalarda Tekirdağ’da il danışma toplantısı yapmıştık, daha önce yapacaktık ertelemek zorunda kaldık. Ertelememizin tek sebebi Gençlik ve Spor Bakanımızı Tekirdağ’a getirebilmekti. Onun için ertelemiştik. İyi ki ertelemişiz. Gençlik ve Spor Bakanımız buraya geldi. Kendisine Tekirdağ’a yapılacak yatırımlarla ilgili görüşme talebimiz olmuştu. Sonrasında tekrar bakanımızla bir araya geldik. Çerkezköy için taleplerimizi ilettik. Burada en büyük eksiğimiz Çerkezköy’de Kızılpınar Mahallesiydi. Kızılpınar, 50 bin nüfusa sahip birçok ilçeden büyük bir mahalle. Buraya yatırım gerekiyordu. Bunun eksiklerini hepimiz biliyoruz. Bakanımıza eksikleri anlattık ve özellikle yatırım talep ettik. Çerkezköy’e yapılacak yatırımlar; Gençlik Merkezi, Sentetik Çim Saha, Yarı Olimpik Yüzme Havuzudur. Bir de Gençlik ve Spor Bakanlığımızın bütçe görüşmeleri var. Bunların büyük bir kısmını Kızılpınar Mahallesi’ne yapmak istiyoruz. Yer noktasında da güzel yerlere yapmak istiyoruz” dedi.

“GİDECEKSİN, İSTEYECEKSİN”

Önceki gün açıklama yapan ve “Spor Bakanlığı gelip ‘biz ne yapalım neye ihtiyaç var, ona göre bir yatırım yapalım’ dese talepleri dile getiririz. Ama ‘elde yüzme havuzu var, yüzme havuzu yapacağız’ deniliyor” açıklaması yapan Akay’a da cevap veren Kök: “Oturduğun yerden yatırım alamazsın. Ak Parti hükümetinde her alanda ciddi yatırımlar yapıldı. Eksiklikler var mı var. Ama bu eksiklikler için belediye başkanları, kaymakamlar gidip talep etmek zorunda, mücadele etmek zorunda. Biz bunu yaptık. Bakanlığın yapacağı yatırım için biz mücadele ediyoruz. Her hafta neredeyse bakanlıkla görüşüyoruz. Bakanlıklar sadece AK Partili belediyelerin olduğu yerlerdekilerin bakanları değil. Tekirdağ’daki Çerkezköy Belediye Başkanı’nın veya Tekirdağ’daki diğer belediye başkanlarının ben mücadele ettiğini görmedim. Öyle sadece istemekle olmuyor, gideceksin talep edeceksin. Biz neden gidiyoruz? İlçemize yatırım getirebilmek için. Ben aynı duruşu belediye başkanından da bekliyorum. Biz seçimi kaybettik, CHP’li belediye kazanmış, o zaman biz yatırım yapmayalım. Böyle bir düşüncemiz yok. Tekirdağ’a yapılacak yatırımlardan en büyük payı da Çerkezköy aldı. Sadece 3 tane AK Partili belediye yatırım aldı, diğer belediyeye yatırım yapılmasın diye bir şey olmadı. Her ilçe yatırım aldı. Bunları doğru değerlendirelim. İlçelerine yatırım getiren arkadaşları takdir edelim, eleştirmeyelim”

“AÇIKLAMAYI TALİHSİZ BULUYORUM”

Açıklamalarına şu sözlerle devam eden Kök: “Spor Bakanımızla görüşmeden sonra ben Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ı aradım. Değerli arkadaşlar neden aradım? Ama kendisi beyanat vermiş; “Çerkezköy’de zaten yüzme havuzu projesi var” demiş. Daha bitmedi ama inşallah bitecek. Ama bu yüzme havuzu ihtiyacı yok demek değil ki. Kızılpınar’a her şeyin ihtiyacı var. Açıklamayı talihsiz buluyorum. İşte ‘Ellerinde yüzme havuzu varmış, Kızılpınar’a bunu vermişler’ açıklaması doğru değil”

“RANDEVU ALAMAZSA, BİZ ALIRIZ”

Bakanlık yatırımlarının ardından yer ihtiyacı için Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’la bir görüşmesinin olduğunu söyleyen Kök: “Biz hazinenin yerlerine baktık. Lakin çok uzak kalıyor. En azından insanların daha rahat bir şekilde yararlanabileceği alanları sordum kendisine. Garaj var Kızılpınar’da. Burası şehre çok uzak da değil. Belediye garajı daha uzak yerlere de yapabilir dedik. Biliyorsunuz Trakyum’un olduğu yer var. Orayı bakanlığa devretmelerini istedim. Bu noktada bu talepleri dile getirdim. Kendisinden tekrar haber bekledik. Biz Çerkezköy’e ne kadar iyi işler yapabiliriz bunun derdindeyiz. Yoksa kendisini aramazdım, Hazinenin yerine yapardık. Ama Kızılpınar’da buraya yaparsak daha değerli olacağını düşündük. Ben istiyorum ki bu yatırımlar Kızılpınar’a yapılsın. Ne yazık ki Kızılpınar’a hiçbir şey yapılmadı. Ben yapılsın istiyorum. Burada siyaset yapmanın anlamı yok. Biz hizmet etmeye devam edeceğiz. Her kapıyı çalmaya devam edeceğiz. Bakanlara gitmeye devam edeceğiz. Çerkezköy’de oturarak bize gelsinler yaklaşımını doğru bulmuyorum. Ağlamayan bebeğe süt vermezler, ağlayacaksın. Hükümet AK Parti, CHP diye bakmıyor. Eğer randevu alamazsa biz yerine randevu da alırız” ifadelerine yer verdi.

“BÜYÜKŞEHİRDEN DE BİR YATIRIM GÖRMEDİK”

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ın “Yüzme havuzu zaten bizim yatırım programımızda var” sözlerine de cevap veren Kök: “Bizim diye konuşunca Çerkezköy Belediyesi’ni anladım. O da Büyükşehirinmiş. Nasıl kendisi Tekirdağ Büyükşehir’in yaptığı programları kendisinin olarak addediyorsa, eksikleri de kabullenecek. Seçim öncesi Kültür Merkezi’nin açılışı yapıldı. Üzerinden kaç ay geçti, Kadir Albayrak açıklama yapmış, ’15 Aralık’ta açılacak’ demiş. Biz o dönemde de dedik. Seçim açılışları diye. Büyükşehir’den de bir yatırım görmedik. Kültür Merkezi açacaklardı, daha açmadılar. Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, inşallah bitecek. Bir Kent Park var. Bir de şu noktaya dikkat çekmek istiyorum. Büyükşehir’in 2020 bütçesi 460 milyon civarıymış. Bunların da 180 milyonu büyükşehirin binasına ayrılmış. Kalan miktardan Çerkezköy’e ne kadar kalır çok merak ediyorum. Hepimiz Çerkezköy Belediye Başkanı’nın mücadelesini bekliyoruz. Biz nasıl bakanlıklarda yatıp kalkmaya çalışıyorsak o da Büyükşehir’den yatırım alsın. Biz hastanenin yatak kapasitesini arttırmaya çalışıyoruz, bunun için mücadele ediyoruz. Fakat Devlet Hastanesi’nde hala Ali Ertem döneminin yatırımları var. Kanalizasyon hattı ile yağmur suyu hattı tek hat. Biliyorsunuz bu yasak. Biz mücadele ediyoruz. Bakanlığa gidiyoruz. Fakat yapılamıyor. Neden? Altyapı yapılmadığı için. Düşünsenize yatırımı yapıyoruz. Çerkezköy Devlet Hastanesi’ni su basıyor. Büyük bir rezalet. TESKİ’yle görüştük. Dediler ki ‘200-250 milyonluk bir yatırım gerekiyor’ deniliyor. Biz bunun olduğunu biliyoruz zaten. Doğrudur. Çünkü 5.5 yıldır Çerkezköy’e bir altyapı yatırımı yapılmadı. Büyükşehir Belediye Başkanı buraya geldiği zaman kendisine söylemiştik. Çalışma başlandığı söylendi. Biz kendisine taleplerimizi iletmiştik. Bunların hemen hızlı bir şekilde yapılması lazım, biz de elimizden geleni yapacağız” şeklinde konuştu.

“ONLAR GELMİYORSA SEN GİT”

Akay’a yönelik eleştirilerini sürdüren Kök: “Çerkezköy’e hızlı tren geliyor. Çerkezköy için çok önemli bir hat. Bunlar hep devlet yatırımları. Yapımına başlandı. Yine Çerkezköy Belediye Başkanı’nın bir açıklaması var, ‘Bize gelmediler’ dedi. Eee sen git. Ben açılışta Haydarpaşa Bölge Müdürüyle görüştüm, belediye başkanıyla görüşün dedim. Geldiler sağolsunlar. Hatta geçen gün yine geldiler. Onlar hata yaptıysa sen yapma, sen git. Görüşmüyorsa Ulaştırma Bakanlığı’na git. O gelmiyorsa sende mi gitmeyeceksin? Bakan gelip de Çerkezköy İlçe Teşkilatı’na veyahut belediyeye gideyim de ne derdi var dinleyeyim demez. Sen gideceksin, sen ileteceksin. Ben gittim. Belediye Başkanına da bunu tavsiye ediyorum. Oturduğunuz yerden basını çağırıp beyanat vermek kolay. Kendisinden bu noktada bu şekilde davranmasını talep ediyoruz. Biz aslında her kapıyı çalarız. Belediye Başkanı kapısıysa onu da çalarız, bakanın kapısını, milletvekilinin kapısını çalıyoruz. Ziyaret yapıyoruz. Yapmaya da devam edeceğiz” dedi.

“ÇERKEZKÖY’DE SOKAKLAR, CADDELER ÇÖP DOLU”

İlçede yaşanan sıkıntıları da dile getiren Kök: “Kızılpınar’da çöp konteynırlarıyla ilgili ciddi sıkıntıların olduğunu söyledik. Bununla ilgili taleplerimizi ilettik. Bunların kısa sürede tamir edilmesini yeniden talep ediyoruz. Seçimden bu yana Çerkezköy’de sokaklar, caddeler gerçekten çöp yuvası oldu. Sizler de fark ediyorsunuz, her yerde çöp var. Bununla ilgili ihaleyi alan firmanın bu çalışmaları yapması konusunda Çerkezköy Belediyesi’nin zorlamasını talep ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık