DARUL ERKAN YURDU

OPTİMED HASTANESİ’NDEN “MUHTEŞEM” YILSONU GALASI

​​​​​​​Çerkezköy ve Çorlu’da hizmet veren Özel Optimed Hastanesi, Geleneksel Yılsonu Gala Yemeği’nde bir araya geldi. Hastane çalışanlarından ailelerine kadar çok sayıda misafire kapısını açan Optimed, misafirlerini doyasıya eğlendirdi.

OPTİMED HASTANESİ’NDEN “MUHTEŞEM” YILSONU GALASI
  • 25 Aralık 2018, Salı 10:43

Çorlu’da düzenlenen Optimed Hastanesi Yılsonu Gala Yemeği, uzun süre katılımcıların hafızalarından silinmeyecek nitelikte gerçekleşti. Katılımcıların doyasıya eğlendiği yılsonu yemek programına, CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, Optimed Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Recep Çalışkan, Optimed Hastanesi Genel Müdürü Op. Dr. Ayhan Arslan, hastane yöneticileri, hastane hekimleri, personeller ve aileleri katılım sağladı.  

“ÇOK GURUR DUYUYORUM”

Düzenlenen yemek programında konuşan Optimed Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Recep Çalışkan, “Bu geleneksel Yılbaşı-Yılsonu yemekleri artık bizde klasikleşti ama bu yıl biraz daha ayrı bir özelliği var. 2018 ne yazık ki dünyamız, ülkemiz ve Tekirdağ’ımız için biraz zor geçen bir süreç oldu. Bu süreçte bizim için olayı kolaylaştıran sizlersiniz. Çok değerli Optimed Ailesi, ben çok teferruatlı sayılara girmeyeceğim. Ben bu akşam her şeyi bir kenara bırakıp olabildiğince deşarj olup, bu streslerimizi bu akşam burada en güzel şekilde atmanızı istiyorum. Birlikte güzel bir gece geçirelim. Sizlerle birlikte Optimed Ailesinin bir ferdi olduğum için çok mutluyum, çok gurur duyuyorum.” dedi.

550 BİN FARKLI HASTAYA 3 MİLYON 300 BİN KEZ SAĞLIK HİZMETİ

Yılsonu Gala Yemeği’nde konuşan bir diğer isim olan Optimed Hastanesi Genel Müdürü Op. Dr. Ayhan Arslan, “Bundan 11 yıl önce, yedi hekim arkadaşımla, Optimed Hastanesi'ni açmaya karar verdiğimizde, bölgemizde maalesef sağlık hizmetleri çok yetersizdi. Bu ihtiyaçtan hareketle çıktığımız yolda, bugün geldiğimiz noktada 550 bin farklı hastaya, 3 milyon 300 bin kez sağlık hizmeti vermişiz.” dedi.

Optimed Ailesi olarak, güvenilir, kaliteli sağlık hizmetini uygun bir ücretle sunmaya çalışan bir anlayışı, yani optimum davranmayı, her zaman çok önemsediklerini belirten Arslan, hastaların ve çalışanların güvenerek Optimed’i tercih etmeleri de, her zaman en büyük kazançları olduğunu kaydederek, “Bana göre, itibarlı bir kurum olmaktaki  en büyük farkımız budur.” diye konuştu.

60 HEKİM, 500 ÇALIŞAN

Yıllar içinde yaklaşık 500 çalışan, 60 hekim ve 200 yatak kapasitesine ulaştıklarını vurgulayan Arslan, “ 2011 yılından bu yana Cerrahi Tıp Merkezimizle, Çorlu bölgesinde de optimum bir şekilde hizmet vermeye devam ediyoruz, hizmet kalitesini daha da artırmak için çalışmalarımızı da sürdürüyoruz. Hastalarımız ve en az onlar kadar önemli olan hasta yakınları, bizim en kıymetli değerlerimizdendir; onların sağlık güvenliği, alacakları hizmetin kalitesi ve konforu, mahremiyetlerinin sağlanması ve kendilerini rahat ifade edebildikleri, yardım istedikleri her konuda cevap alabildikleri bir kurum olarak devam etmek ve her geçen gün daha da iyileştirmek ve geliştirmek için sürekli çalışıyoruz. Amacımız sağlıkta kalitenin, güvenli adresi olmaya devam etmek ve bu itibarımızı her koşulda sürdürmektir. Bizi Optimed yapan, hasta ve hasta yakınlarımızla birebir temasta olan, onlarla samimi ve güven temelli bir iletişim geliştirerek, güçlü bir aile olmamızı sağlayan, her koşulda önce insan sağlığı diyen hekimlerimizdir. İşte onlar da, kurumumuzun temel taşlarındandır. Hekimlerimizin görüşleri bizler için çok önemlidir; iyileştirme adına tüm taleplerini değerlendirmeye çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.  

BİLİMSEL VE TEKNOLOJİK GELİŞMELERİ YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ

Hekimlerin yanı sıra, takım ruhu içerisinde ekip olmayı başarmış, kendilerini işlerine adamış, fedakar ve cefakar diğer tüm çalışma arkadaşlarına da, bu başarılarındaki katkılarından dolayı minnet duyduklarının altını çizen Arslan, “ Sağlık sektöründe referans hastane olmak adına; bilimsel ve teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Hastalarımıza güvenilir, doğru teşhisi koyma ve gerekli, uygun tedaviyi sunma noktasında, gelişen dünyada ne yapılıyorsa onları yakalamaya çalışıyoruz. Biliyorsunuz ve fazlasıyla da farkındasınız ki; son iki yılda, iki binamızda da, birçok alanı hastalarımız ve yakınlarının çok daha iyi ve kaliteli hizmet alabilmeleri için yeniledik: Girişimsel Kardiyoloji Ünitemizde yer alan Anjiyo cihazımız ile kalp hastalıklarının teşhis ve tedavisinde etkin fayda sağlıyor ve hayat kurtarabiliyoruz. Burada teşhisi konan hastalarımızın bir kısmına yoğun bakım desteği verip, bir kısmına da Kalp ve Damar Cerrahisi Merkezimizde ameliyatlar uyguluyoruz. Özellikle, Atatürk Caddesine cephesi olan ilk ve 1. Binamızın giriş alanlarını, lobilerini, koridor ve bekleme alanlarını genişletip, yenileyerek, hastalarımız ve çalışanlarımız için daha hijyenik ve konforlu hale getirdik. Bu binayı neredeyse tamamen, anneler ve yenidoğan bebekler için ayırdık ve yeniden tasarladık. Kadın Hastalıkları ve Doğum ile ilgili tüm poliklinikler, doğum üniteleri, hasta odaları ve yeni doğan yoğun bakım ünitelerimizin hepsi bu binada, daha modern, daha teknolojik ve daha konforlu bir hale getirilerek yeniden yapıldı.” diye konuştu.

HEM BEBEK DOSTU HEM DE ANNE DOSTU HASTANE

Optimed Hastanesi’nin 2015 yılında “Bebek Dostu Hastane” olduğunu, şimdi de “Anne Dostu Hastane” olma yolunda ilerlediklerini belirten Arslan, “Acil Servis hizmetimizi de yenilediğimiz ve büyüttüğümüz alanlarda daha elverişli koşullarda sunuyoruz. Yine aynı şekilde bina girişinde, hasta ve hasta yakınlarının daha rahat oturup, dinlenebilecekleri ve yiyecek içecek açısından zengin bir yelpazeye sahip, çok sayıda hizmetlisi ile CAFEMED isimli kafeteryamızı açmış olduk. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezimizi, hastalarımız ve çalışanlarımız için daha ergonomik, şık ve daha konforlu bir şekilde yeniden tasarladık ve kapasitesini artırdık. Laboratuvar ve Radyoloji ünitelerimiz de tekrar planlanarak, eksikler giderilerek yeniden kuruldu. Radyoloji ünitemizdeki MR cihazımızı, geçtiğimiz yıl daha hızlı ve iyi sonuçlar vermesinden ötürü, sessiz çekim yapabilmesi özelliği ve kısa bir tünele sahip olmasının da avantajı ile 1,5 Tesla Kapalı MR cihazı ile değiştirdik. Yine aynı şekilde Radyoloji ünitemizde yer alan BT (Bilgisayarlı Tomografi) cihazımızı, düşük doz radyasyon ve hızlı çekim özelliği olan yeni versiyonu ile değiştirdik.  Tabii ki, tüm bu gayret ve çaba, hastalarımızın bizden sürekli memnun kalmaları ve bizi tercih etmeye ve tavsiye etmeye devam etmeleri içindir; bu kararlılık ve istek ise, tüm çalışanlarımızla beraber, ellerini taşın altına koyan, kurucu sekiz hekime aittir. Hepsine ayrı ayrı teşekkür etmek gerekir.” şeklinde konuştu.

TASARRUF VE VERİMLİLİK HER ZAMANKİNDEN DAHA ÖNEMLİ BİR HALE GELMİŞTİR

Öncesinde hastanede yapılan yenilikler nedeniyle ‘inşaat sürecinin zorlukları’ derken, şuanda da ekonomik sıkışıklığın getirdiği zorlukları hep birlikte yaşadıklarını hatırlatan Arslan, “Zorlu bir süreçten geçtiğimiz muhakkak. Hepiniz, kendi evinizde, kendi geçiminizde, kendi ekonominizde bunu fazlasıyla hissediyorsunuz, masrafları daha çok kısmaya, zorunlu olmayan harcamaları yapmamaya çalışıyorsunuz. Hastane bütçesini de, bunun devasa büyütülmüş hali olarak düşünmek yanlış olmaz. Bizim kurumlarımızda da, tasarruf ve verimlilik her zamankinden daha önemli bir hale gelmiştir. Böyle bir dönemde çözümler üretmek ve onları geçerli kılmak ancak birlikte yapabileceğimiz bir şeydir. Bu süreçte en çok ihtiyaç duyduğumuz özellik dayanıklılıktır. İşte biz Optimed Ailesi olarak bu zorlu yolda, çalışanlarımızın birbirine ve kuruma bağlılığı, hepimizin Optimed’in başarısına olan inancı ve güveni ile yenilikçi ve yaratıcı çözümler üretmesine imkan sağlayan davranış biçimlerimizle, dayanıklı olduğumuzu düşünüyorum ve 2019’u sektördeki çoğu kurumun tersine, sağlam ve başarılı geçireceğimizi düşünüyorum.” dedi.

KURUM İÇİN BÜROKRASİ, İÇ ÇEKİŞME, DEDİKODU…

“Bize zarar verecek olan, kurum içi bürokrasi, iç çekişme, suçlama, kısa dönemli odak, sorumluluktan kaçınma, bölüm çıkarlarını koruma, dedikodu vb davranış biçimleridir, bunları istemiyoruz.” diyen Genel Müdür Op. Dr. Arslan, “Enerjinizi çözüm odaklı, kuruma ve birbirinize bağlılık duygusu içinde,  kuruma güvenerek, sorumluluk alıp, hesap verebilir olarak davranarak insan sağlığına hizmet etmek için harcadığınızı görüyor ve kurum olarak kendimizi şanslı hissediyor, sizlerle gurur duyuyoruz.” şeklinde konuştu.

SAĞLIKLA GELEN BİR YIL OLSUN  

Optimed Ailesi olarak hep birlikte geleceği hayal edip, hayalleri gerçekleştirebilmek için kendilerine yeni yeni hedefler koymaları gerektiğini, hedeflere ulaşmak adına da birbirlerine kenetlenmeleri gerektiğine dikkat çeken Arslan, sözlerine şu şekilde devam etti: “2019 yılı, hayallerimizin gerçekleştiği, hedeflerimizin zamanında ve yerinde oluştuğu ve yine bir aile olarak kalacağımız, başarılarla, mutlulukla ve tabii ki sağlıkla gelen bir yıl olsun. Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlarken, bu etkinlikte emeği geçen tüm arkadaşlarıma ve bu güzel tesiste bizi ağırlayan ve memnun edecek olan tesis işletmeci ve çalışanlarına ve bizi eğlendireceklerinden şüphemiz olmayan değerli sanatçılara şimdiden çok teşekkür ediyorum. En çok da siz değerli Optimed çalışan ve aileleri, geldiğiniz için çok çok çok teşekkür ediyorum. Şimdiye kadar, bu kadar eğlenmemiştim dediğiniz bir gün daha olsun bu gün, iyi eğlenceler, afiyet olsun.” Optimed Hastanesi Yılsonu Gala Yemeği’ne katılan misafirler ise, programı “Muhteşemdi!” şeklinde değerlendirdi. 

Fırat Yakut
Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık