ERZURUM CAĞ KEBAB
ÖZCAN KARDEŞLER

ÇERKEZKÖY YILDIZLARIYLA BULUŞTU

​​​​​​​Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Konferans Salonu’nda ‘Çerkezköy Yıldızlarıyla Buluşuyor’ isimli ödül töreni düzenlendi.

ÇERKEZKÖY YILDIZLARIYLA BULUŞTU
  • 14 Haziran 2019, Cuma 9:17

2018-2019 Eğitim Öğretim yılı içerisinde ülkemizde ve uluslararası arenada başarı gösteren öğrencileri ödüllendirmek amacıyla gerçekleştirilen ‘Çerkezköy Yıldızlarıyla Buluşuyor’ isimli ödül töreni Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Konferans Salonu’nda yapıldı.

32 DERSLİKLİ ORTAOKUL MÜJDESİ

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda açılış konuşmasını gerçekleştiren İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, Cuma günü 38 bin 196 öğrencinin mezun olacağını ifade ederek; “Cuma günü karne alacak 38 bin 196 öğrencimize iyi tatiller dilerken, çocuklarımızın velilerine Milli Eğitim Bakanlığımızın diliyle ‘elinde karnesiyle size doğru koşmakta olan çocuk siz olsaydınız kendisini nasıl karşılardınız’ çocuklarınızı da öyle karşılayın. Cumartesi ve Pazar günleri YKS sınavına girecek 8 bin 260 öğrencimize başarılar diliyorum. İki yıl önce bu kürsüden Çerkezköy yıldızları konuşması yaparken ekrana Çerkezköy ve Kızılpınar mahalle haritalarını yansıtmış, o haritalarda eğitim yatırımlarının planlamasını sadece konum olarak göstermiştik. Konuşmamın sonunda da ‘Artan nüfus, güç nedeniyle yılda üç okul ilave etmek şartıyla bütün bunlardan sonra Çerkezköy için hayal bile edilemeyen kader görülün ikili eğitimden tekli eğitime geçmiş olacaktır’ dedim. Sayın Kaymakamımızın bu konudaki ‘ müdahale etmezsek üçlü eğitime gidiliyordu’ tepsi vardı. Bugün o hayalin neredeyse tamamen gerçek olduğu bir anı yaşıyoruz. O günden bugüne ilçemizde üç ek bina olmak üzere 14 okul açıldı. Toplamda 320 derslik ilavesi yapıldı. Yüzde 76 olan ikili eğitim oranı ilkokullarda yüzde 25, ortaokullarda yüzde 14’e düştü. Önümüzde açılış aşamasında olan ve Eylül ayında öğrencileri ile buluşacak sekiz okulla birlikte kullanılabilir 176 derslik ilavesiyle ilçemiz inşallah normal eğitime tamamen geçmiş olacaktır. İki yıl önce bu programda yatırımlarımızı anlatmış, bu kadar yatırıma rağmen Mevlana  ortaokulumuzun tekli eğitime geçemediğini söylemiştik. Çerkezköy OSB Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler sözü vererek 32 derslikli ortaokul müjdesini vermişti. O müjde o hayal gerçek oluyor. O okulda Temmuz ayı itibariyle bize teslim ediliyor. Bu arada Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisemiz yeniden proje okulu statüsü alarak sınavla öğrenci alan kurumlar arasına girdi. Enesler Anadolu İmam Hatip Lisemiz Fen ve Sosyal Bilimler programı uygulayan okullar statüsüne alındı” dedi.

“GELECEĞİMİZİ İNŞA EDİYORUZ”

Eğitime yapılan yatırımlardan dolayı desteklerini esirgemeyen Kaymakam Atilla Selami Abban ve İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan’a teşekkür eden Gümüş; “Bunun dışında bir okul ve bir spor salonu inşaatı devam etmekte Kızılpınar mahallemizde 24 derslikli bir okulun ve Ambardere kampus alanında 200 öğrencilik pansiyonun yer teslimleri yapılmıştır. Bu bir ekip çalışmasıdır. Bu çalışmada ilçede ekip liderimiz Kaymakamımız Atilla Selami Abban, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ersan Ulusan’dır. Ben huzurlarınızda Kaymakamımız, İl Milli Eğitim Müdürümüz, Belediye Başkanımız ve hayırseverlerimize teşekkür ediyorum. Bu anlamda sadece okul inşa etmiyoruz, bir ilçenin, gençliğimizin çocuklarımızın geleceğini, geleceğimizi inşa ediyoruz. 18 Ocak 2017 tarihinde ilçemizde kurum ve kuruluşlarla protokol imzalayarak ‘sırada biz varız’ sloganı ile ‘bir sınıf donat adını yaşat’ adıyla bir proje başlattık. Projemizi Kaymakamımız olmak üzere hayırseverlerimiz çok sahiplendiler ve bugüne kadar Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 261. Proje kapsamında hayırseverlerimiz tarafından 168 sınıf, 3 Z kütüphane, 5 STEM kodlama atölyesi, 2 müzik sınıfı, 3 laboratuvar ve bir özel eğitim sınıfı olmak üzere toplamda 443 sınıf donatılmıştır. Proje özgünlüğü, insan, eğitim ve sonuç odaklı yapısıyla sekiz farklı bakanlık yetkisinden oluşan jüri tarafından İşçileri Bakanlığı tarafından ‘Projem Türkiye’ yarışmasında ödüle layık görülmüş ve Türkiye’de ilk üçe girmiştir. Biz bu işi yaparken, sadece sınıfları donatmadık, o sınıflarda okuyan yavrularımızın gönüllerini de donattık. Projemiz halen devam etmektedir ve bu projeye desteğini hiç esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum” dedi. Gümüş, konuşmasının devamında Çerkezköy’de ödül alan öğrencileri kutladı ve yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.

EMEK VEREN HERKESE TEŞEKKÜR ETTİ

Sonrasında bir konuşma gerçekleştiren Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Film şeridi gibi bir 3 yıl geçirdik” diyerek başladığı sözlerine şu şekilde devam etti: “Üç yıl önce yine bu salonda öğrenci kardeşlerimizin güçlükle eğitim gördüğü, öğretmenlerimizin aynı şekilde aynı güçlükleri yaşadığı bir Çerkezköy’de geçmişin faturasını bugünkü nesillerin yaşamak zorunda kaldığı Çerkezköy’de bir değişimin başlangıcı oldu. Çerkezköy’de yeni bir kaymakam göreve başladı ve yeni kaymakamın göreve başlamasıyla beraber yeni ilçe milli eğitim müdürü Çerkezköy’de 50-55’leri bulan sınıf mevcutlarını görmezden gelmediler. Net bir bakış açısıyla ‘Çerkezköy’ün geleceği bu olmamalı, bunun çaresini bularak el birliğiyle üstesinden gelebiliriz’ bakış açısıyla göreve başlayan ve büyük emek sarfeden sayın kaymakamım Atilla Selami Abban’a ben bir kere daha huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Bu emek bugünün çocuklarına, Çerkezköy’ün çocuklarına, Çerkezköy’ün 167 bin nüfusunda yaşayan tüm çocuklarımıza, geleceğimizin teminatı olan kardeşlerimize olan bu sorumluluk duygusuyla ve çalışan emek gösterenlere bir kere daha teşekkür ediyorum. Büyük bir emekle bugünlere kadar geldik ve ben teşekkür ediyorum. Emek sarf eden kaymakamım Atilla Selami Abban’a, sayın il milli eğitim müdürüme, sayın ilçe milli eğitim müdürüme, sayın organize sanayi bölge müdürüme ve başkanıma, kıymetli hayırseverlerimize, bir ekip çalışmasıyla topyekun mücadele ile gözlerini her şeye kapatarak bütün emeklerle bu mücadeleyi gerçekleştiren herkese, bir kere daha teşekkür ediyorum. Bundan sonrası Çerkezköy’de yaşayan kardeşlerimizin, eğitmen arkadaşlarımızın, velilerimizin bu noktaya kavuşmuş Çerkezköy’de, bu gençlerimizi geleceğe yetiştirmek gibi bir sorumluluğu daha güzel bir ortamlarda yapacaklarına inanıyorum. Ben bir kere daha bunları sağlayan herkese teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

“ÇOK GÜZEL BİR DÖNEM, ADETA HASAT DÖNEMİ”
İçerisinde bulunduğumuz zamanlar bizler için de adeta bir hasat mevsimi. Okullarımızda birbirinden güzel etkinliklerin sergilendiği ilçelerimizde birbirinden güzel gösterilerin sergilendiği, ödül törenleri müsamerelerin gerçekleştirildiği çok güzel bir dönem. İlçe Müdürümüz ve Belediye Başkanımız ifade etti, geçirdiğimiz süreçte Çerkezköy eğitim anlamında yoğun bir ihtiyacı karşılamış oldu. Eğitim altyapımızı iyileştirmek hedefimiz. Öğrencilerimizi de geleceğe en iyi şekilde hazırlamak bizim için olmazsa olmaz. Bu anlamda bizler öğrencilerimizin başarısını sadece akademik başarı olarak görmüyoruz. Öğrencilerimizin hayata başarılı bireyler olarak hazırlanmaları için akademik başarıları ile bütünleşip birlikte sosyal kültürel sportif etkinliklerle birleştirerek aklı selim, zevki selim, kalbi selim iyi birer insan, mutlu birer insan olarak geleceğe yetişmek olmazsa olmazımız. Bunun içinde yıl içerisinde bilimsel sosyal sportif etkinliklerimizle öğrencilerimizin başarılarını desteklemek için gayret ediyoruz. Yarın itibariyle de 2018 – 2019 yılının karne heyecanı yaşanacak. Öğrencilerimiz için mutlu sağlıklı, huzurlu tatil dönemi diliyorum.  Sayın Bakanımızın ifade ettiği gibi ‘Karnemizi alıyormuşçasına öğrencilerimizi karşılayacağımız, onları anlayacağımız bir gün temennisinde bulunuyorum velilerimiz için’ Öğretmen arkadaşlarımız için de seminer döneminin ardından güzel, huzurlu istirahat diliyorum. 2019 – 2020 yılında da her zamankinden daha enerjik ve yüksek verimle çalışacağımız eğitim öğretime de başlarız diye temenni ediyorum. Öğrencilerimizi mutlu ve başarılı bireyler olarak yetiştirme huşundaki sosyal, kültürel, bilimsel etkinlikleri sadece Milli Eğitim olarak değil aynı zamanda yönetişim anlayışı içerisinde tüm kurum ve kuruluşlarımızla sivil toplum kuruluşlarımızla, belediyemizle birlikte bir bütün içerisinde değerlendiriyoruz. Eğitimi bir dava, geleceğimizin teminatı olarak gören sayın Kaymakamımıza huzurlarınızda teşekkür ediyorum. İlimiz genelinde Bakanlığımızın ilimize 500 Milyonluk bir eğitim altyapısı yatırımı ile beraber yanında da hayırsever desteği ile bunları gerçekleştiriyoruz. Bu anlamda bizlere destek olan Çerkezköy OSB yönetim kurulu başkanımıza da teşekkür ediyoruz. Birazdan ödüllerini alacak öğrencilerimiz arasında da kaybeden yok, hepsi aslında kazanmışlardır. Bu tür etkinliklerin artarak devam edeceği inancıyla görev alan öğretmen arkadaşlarımıza ve katılan öğrencilerimize huzurlarınızda teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“EĞİTİMDE KALİTEMİZİ ARTTIRACAĞIZ”

Eğitime yaptığı yatırımlardan dolayı Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürü Eyüp Sözdinler’e teşekkür ederek başladığı konuşmasında Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban şunları ifade etti; “Bugün Çerkezköy’ün Yıldızları ödül töreninde buluştuk. Bugün burada uluslararası ve ulusal arenada dereceye giren öğrencilerimizi ödüllendireceğiz. Buradaki amacımız öğrencilerimizi motive edebilmek ve onları daha iyi yönlendirebilmek. Hepimizin çok iyi bildiği gibi çağımızın en büyük sorunlarından biri çocuklarımızı uyuşturucu bağımlılığından uzaklaştırmak. Bu hedefimizde de bizlere yardımcı olan velilerimize, öğretmenlerimize huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Uyuşturucu ile ilgili mücadele çalışmalarımız devam ediyor. Eğitimde kalitemizi de gün geçtikçe daha iyi hale getirmek amacıyla çalışmalarımız sürüyor. Öğretmenlerimizin de kalitemizi arttırmak için gerekli çabasını görmek istiyorum. Çerkezköy’ün Yıldızları programına 3’üncü kez katılıyorum ve bu güzel törende Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu başkanımızın okul vaadini de sizlerle paylaşmak istiyorum. Okulu bizzat kendisinin yapacağını da bilmenizi istiyorum. Ayrıca gerekli koşulların iyileştirilmesi adına büyük bir ekip çalışması yapılıyor. Hayırseverlerimiz ve Sivil Toplum Örgütlerimiz büyük bir çalışma gösteriyor. Ben buradan ilçemizde eğitime katkıda bulunan değerli milletvekillerimize, il milli eğitim müdürlüklerimize teşekkür ediyorum. Hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum” diyerek kon uşmasını tamamladı.

ÖDÜLLERİNİ ALDILAR

Sonrasında Çerkezköy’de 2018-2019 eğitim öğretim yılında ulusal ve uluslararası yarışmalarda derece elde eden öğrencilere ödülleri Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, Belediye Başkanı Vahap Akay, İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler tarafından verildi.

Hüseyin GÖKÇELİ
Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık