DARUL ERKAN YURDU
site sağ happy hours

AKAY: “BELEDİYEDE SÜRGÜN MÜDÜRLÜKLERİ DİYE BİR ŞEY YOK”

Çerkezköy Belediyesi’nin geçtiğimiz Cuma günü çıkan tartışma nedeniyle ertelenen kasım ayı meclis toplantısının birinci oturumu Belediye Başkanı Vahap Akay başkanlığında yapıldı. Toplantıda söz alan ve belediyeye bağlı müdürlüklerde yapılan görev değişikliklerinin yolsuzluklarla alakalı olup olmadığını soran AK Parti Grup Sözcüsü Adem İçli’ye cevap veren Belediye Başkanı Vahap Akay; “Çerkezköy Belediyesi’nin tüm müdürlüklerinde sürgün müdürlükleri diye bir şey yok. Çerkezköy’ün 17 tane birim müdürlüğü var. Bu birimlerin hepsi de Çerkezköy’e hizmet ediyor. Benim bakış açımda bu müdürlüklerin tamamı Çerkezköy Belediye Başkanlığı’na ait birim müdürlüğüdür” dedi.

AKAY: “BELEDİYEDE SÜRGÜN MÜDÜRLÜKLERİ DİYE BİR ŞEY YOK”
  • 04 Kasım 2019, Pazartesi 17:56

Çerkezköy Belediye Meclisi’nin Kasım ayı Meclis toplantısının birinci oturumunun geçtiğimiz hafta cuma günü çıkan tartışma nedeniyle ertelenmesinin ardından bugün saat 15:00‘da Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay Başkanlığı’nda yapıldı.

9 GÜNDEM MADDESİ GÖRÜŞÜLDÜ

Çerkezköy Belediye Meclis Salonu’nda yapılan toplantıda açılış ve yoklamanın ardından gündem maddelerine geçildi. İlk olarak Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün 24.10.2019 gün ve 1318 sayılı Belediye Hissesi hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi görüşülerek, İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edilmesinin ardından, Belediye Meclisinin Ekim ayı Meclis toplantısında İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edilen İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün Pergola-Pergolalar (Gölgelik)  hakkındaki müzekkeresi görüşülerek, konunun komisyonlarda görüşülmeye devam edilmesine ve sonraki meclislerde gündeme alınmasına oy birliği ile karar verildi.

SOKAK İSİM DEĞİŞİKLİĞİ TALEBİ İMAR VE BAYINDIRLIK KOMİSYONU’NA HAVALE EDİLDİ

Bir diğer gündem maddesinde yer alan Çerkezköy Ehli Beyt Derneği Başkanı Sinan Boztepe’nin Çerkezköy Belediye Başkanlığına vermiş olduğu sokak isim değişikliği talebi hakkındaki dilekçesinin müzakeresi görüşülerek İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edilmesinin ardından Plan ve Proje Müdürlüğü’nün 3. Etap 2. Kısım Revizyon uygulama İmar Planı hakkındaki ve 25.10.2019 gün ve 50 sayılı muhtelif imar planları plan notları değişikliği hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi de görüşülerek, İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edildi.

“SÜRGÜNLERLE ALAKALI AÇIKLAMA BEKLİYORUZ”

Bir diğer gündem maddesinde yer alan İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün konut dışı hizmetlere yönelik yapı ruhsatı düzenlenmesi hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi görüşülerek, incelenmek üzere İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edilmesinin ardından söz alan AK Parti Grup Sözcüsü Adem İçli 7. gündem maddesi ile alakalı Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’a soru yönelterek  “İmar ve şehircilik müdürlüğünde yaklaşık 6 yıldır görevdesiniz. 6 yıllık görev sürecinizde çeşitli birimlerde görevden alma ve göreve getirme işlemleriniz oldu. Keza diğer birimlerde de aldığımız bir CHP meclis üyelerinden Ak Parti ve MHP meclis üyelerinden en az birer ikişer kişi komisyona alarak idari soruşturma yürütüldüğü dönemde, yani belediyedeki yolsuzluklarla alakalı olan kısımda meclis üyelerimizden de bu idari komisyonu alarak ‘birlikte çalışalım’ dediğimizde ‘Yetkili arkadaşlardan, birim müdürlerinden ve belediye başkan yardımcılarından oluşan bir komisyon kurarak bir özel bir soruşturma yürütüyoruz’ demiştiniz. Görüyoruz ki bu idari komisyonda bulunan emlak istimlak müdürlüğü ve bugün görevden alındığı ya da kendisinin ayrıldığı konusunda bu konular da gerçekten dikkat çekici. Bakıyoruz üç dört tane müdür ve yaklaşık yirmi yıl, on yıl, beş yıl bu görevlerde bulunmuş insanları ya sürgün oldu ya da başka birimlere ya da başka yerlere, yirmi yıllık tecrübesi olan insanların barınak gibi yerlere kaydırıldığını gördük. Bu konularda hem bizleri hem de kamuoyunu tatmin edici bir açıklama bekliyoruz. Sebebinin bu yolsuzluklarla alakalı olup olmadığını merak ediyoruz. Bu konuda sizden bilgi istiyoruz” ifadelerine yer verdi. 

“17 TANE MÜDÜRLÜĞÜN TAMAMI BENİM İÇİN AYNIDIR”

Ardından AK Parti Grup Sözcüsü Adem İçli’ye yanıt veren Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay; “ Önce şunu izah etmek istiyorum. Gündemin 7. maddesini görüşüyoruz. 7,8 ve 9. madde gündeminde bu bahsettiğiniz meseleler yok. Bunun altını çizerek devam ediyorum. Daha önce de verilen önerge de bunu izah ettim. Tekrar izah edeyim. Çerkezköy Belediyesi’nin tüm müdürlüklerinde sürgün müdürlükleri diye bir şey yok. Barınak dediğiniz alanın adı Çerkezköy Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün geçici hayvan barınağı diye bir birimi var. Yani siz Çerkezköy Belediyesi’ndeki birimleri içerisinde dediğiniz gibi sürgün müdürlüğü olduğunu düşünmüyorum. Böyle bir birim olduğunu da düşünmüyorum. Çerkezköy’ün 17 tane birim müdürlüğü var. Bu birimlerin hepsi de Çerkezköy’e hizmet ediyor. Benim bakış açımda bu müdürlüklerin tamamı Çerkezköy belediye başkanlığına ait birim müdürlüğüdür. Bunlar arasında da zaman zaman görev değişikliği yapmak da Çerkezköy belediye başkanlığının sorumluluğundadır. Dolayısıyla idari soruşturma ile alakalı mı diye sorduğunuzda bunu da ifade etmiştim. Çerkezköy Belediyesi'nde idari soruşturma devam ediyor. İdari soruşturmada oluşan kanaatlerle ilgili tabii ki tasarruflar yapıyoruz. Devam etme safhasında başka türlü tasarruflara da belediye başkanlığı makamının görevi dolayısıyla varabiliriz. Ancak tasarruf tamamen şahsıma aittir. Durumu böyle izah etmiş olayım” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından gündemin 7. maddesinde yer alan Plan ve Proje Müdürlüğü’nün 25.10.2019 tarih 51 sayılı Plan ve Proje Müdürlüğü’nün Yönetmeliğinin tanzim edilmesi hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi ise Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ın teklifi ile oy birliği ile gündemden çıkarıldı.

KOMİSYONLARA HAVALE EDİLDİ

Gündemin 8. maddesinde yer alan İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün 25.10.2019 gün ve 3215 sayılı Müzekkeresinin ekindeki (II) Sayılı Cetvelde belirtildiği şekilde Çerkezköy Belediyesi’nde münhal bulunan 1 adet kadroda iptal ihdas işlemi yapılması hakkındaki müzekkeresinin müzakeresinin oy birliği ile kabul edildi. Gündemin son maddesinde yer alan İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 25.10.2019 gün ve 28 sayılı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün Yönetmeliğinin yeniden düzenlenerek tanzim edilmesi hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi oy birliği ile İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edildi.

İKİNCİ OTURUM ÇARŞAMBA GÜNÜ

Gündem maddelerinin görüşülüp komisyonlara havale edilmesinin ardından sona erdi. Kasım ayı Meclis toplantısının ikinci oturumunun Çarşamba günü saat 15.00’da yapılacağı ifade edildi.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


adam adam 05.11.2019

ancak geri zekalıları kandırabilirsiniz sayın başkan haddini bil sürgündeki müdür arkadaşlara yaptığınız ihanetin hesabını Türk milletine vereceksin memur adama iş vermemek vatan hainliğidir yargılanmalısınız sayın savcılarım bu suç değil midir?

yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık