ERZURUM CAĞ KEBAB
ÖZCAN KARDEŞLER

AKAY: BU MEYDANLARI DOLDURMAK KOLAY MI SANDIN?

Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Vahap Akay, Fevzipaşa Mahallesi’nde halka hitap ederek, “Bu meydanları doldurmak kolay mı sandın? Bu gönüllere girmek kolay mı sandın? Anneleri ve ablaları bu meydanlara çağırmak kolay mı sandın?” dedi.

AKAY: BU MEYDANLARI DOLDURMAK KOLAY MI SANDIN?
  • 20 Mart 2019, Çarşamba 17:44

Millet İttifakı Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Vahap Akay, miting havasında gerçekleşen halkla buluşmalarına Fevzipaşa Mahallesi’nde devam etti. Yoğun bir kalabalığa hitap eden Akay’a eşi Güliz Akay ve çocukları da eşlik etti.

Kendisini yalnız bırakmayan hemşerilerine sevgi ve saygılarını sunduğunu belirten Akay, “İnsan biriktirmenin ne olduğunu, gönül birlikteliğinin ne olduğunu bu 5 yılda sizlerle beraber yaşadık. 5 yıldır Çerkezköy’ün tüm sokaklarında kapı kapı geziyoruz, dolaşıyoruz. 5 yıl boyunca sizinle beraber yan yana hizmet etmenin gururunu yaşadım. Dur bir selfi çekeyim, çok heyecanlandım, çok kalabalık çok. Bu meydanları doldurmak kolay mı sandın? Bu gönüllere girmek kolay mı sandın? Anneleri ve ablaları bu meydanlara çağırmak kolay mı sandın?” dedi.

YUHALAMAYA İZİN VERMEDİ

5 yıl boyunca konuşulanlar gibi, anlatılanlar gibi masal değil vatandaşlara hizmet etmenin gururunu yaşadığını ifade eden Akay, yapılan yuhalamalara izin vermeyerek, “Biz Çerkezköy için çalışırken, gençlerimizle buluşurken, çocuklarımız için ne yapabiliriz gibi düşünüp paylaşırken seçim zamanı geldi çattı. Çerkezköy’den haberi olmayanlar, 6 yıldır bu topraklarda oda başkanlığı yapanlar ‘ithal’ danışmanlar tuttular kendilerine. Çerkezköy’ü tanımayan, bu topraklardan haberi olmayan, 10 yıl evvel unutulmuş, öksüz bırakılmış bir Çerkezköy’e 5 yıl boyunca ne mücadeleler verilmiş haberi olmayan ‘ithal’ danışmanlar adaylarına dedirtti ki, ‘Vahap Akay hiçbir şey yapmadı’ şeklinde başladılar. Yok yok yuh yok, yuhalamayın. Anlatacağım, eğlenceli bir akşam bizi bekliyor.” ifadelerini kullandı.

“SİYASETİN ‘S’SİNİ BİLMEDEN PARAŞÜTLE ADAY YAPILDIN”

2014 yılında Kızılpınar Mahallesi’nin sokaklarında seçim çalışması yaptığını hatırlatan Akay, “Kızılpınar sokaklarında 36 yaşındaki Belediye Başkanı Vahap Akay, çamurlu sokaklarda bata çıka seçim çalışması yapıyordu. Şimdi Kızılpınar’ın 250 sokağına, 17 caddesine asfalt yaptık, beton yaptık, kaldırımlarını bitirdik, alt yapısını bitirdik, Pazar yerini bitirdik. Şimdi o arkadaşlarımız asfalt-beton yollarda çok güzel seçim çalışması yapıyorlar. O günleri bilir misin, diyeceğim, hatırlamam diyecek. Sen bilmezsin, kendi aday olduğun partiye bir parça emeğin dahi yok, o yollardan hiç geçmemişsin, siyasetin ‘s’sini bilmeden paraşütle aday yapıldın. Bunları bilmezsin ama yanında partililerin var. Sor onlara 2014’te Kızılpınar’ı nasıl teslim ettiklerini sana anlatsınlar.” diye konuştu.

“ÇIKTI KÜRSÜYE, ‘BAŞKANIMA VERDİĞİ DESTEKTEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUM’ DEDİ”

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı olarak Çerkezköy’de fuar yapmak istediklerini hatırlatan Akay, “Çerkezköy’de fuar yapmak için Çerkezköy Belediyesi’nden yer tahsisinde bulundular. Biz de seve seve verdik. Nereyi verdik biliyor musunuz? Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı’yken ilk fuarı, dedik ki, 29 Ekim Spor Kompleksi’ni sise tahsis edelim dedik. Onlar bıraktığında 29 Ekim Spor Kompleksi olan alan, hayvan barınağıydı. İçinde hayvanlar otlayan alanı, bir kapalı spor salonu, bir futbol sahası, bir güreş sahası şeklinde bir spor kompleksi haline getirdik. Ticaret ve Sanayi Odası’na tahsis etti sen de orada fuar yaptın. Şimdi ‘hiçbir şey yapmadı’ diyorsun ya, kendinize güldürmeyin, güldürmeyin. Tabii biz seve seve, gururlanarak tahsis ettik, siz de fuar yaptınız. Sonra bir sene geçti aradan, ne oldu bilin bakalım? Yine fuar yapamaya niyet ettiler. Bu sefer ‘bizim salonda yapmayalım aman, yanlış yaptık her halde’ deyip gittiler yukarıya, o döküntü salonda yapmaya çalıştılar. Dedim gerek yok, Ticaret ve Sanayi Odası’nın hemen önünde bir modern Pazar alanı var, 10 bin metre kare, gelin bu salonda fuarınızı seve seve yapın, gurur duyarız dedik. Sonra ne oldu biliyor musunuz? Fuar açılışı oldu, 2 bin metrekaresinde fuar yaptılar. Yine Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı’mız çıktı kürsüye, ‘Başkanıma verdiği destekten dolayı teşekkür ediyorum’ dedi. Ne değişti şimdi de ‘hiçbir şey yapmadı’ diyorsun. Şimdi ne değişti de inkar ediyorsun. Bunlara gerek yok.” dedi.

“TOPLANTI YAPARKEN ‘ALLAH RAZI OLSUN’ DERSİNİZ HERHALDE”

5 yıl evvel belediye başkan adayı olarak köhne bir Pazar yerinde seçim çalışması yaptığını hatırlatan Akay, “Şimdi hep beraber modern bir Pazar yerinde güle oynaya bir seçim çalışması yapıyorsunuz. Kafanızı kaldırıp bakmadınız mı, bu pazarı kim yaptı diye. Bende hikaye çok bu akşam. Sonra 2014 yılında ben Veliköy’de seçim çalışması yapmaya çalışırken toplantı yapacak hiçbir salon yoktu. Şimdi oraya bölgenin en yakışıklı düğün salonunu yaptık. Veliköy’e söz vermiştik, Çerkezköy’e de çok yakıştı. Bu dönem daha güzellerini de yapacağız inşallah. Ancak şimdi ne oldu biliyor musunuz? Hiç çalışmadın dedikleri Veliköy Düğün Salonu’nu bu akşam için tahsis istediler belediyeden. Seve seve verdik seve seve. O alan bütün Çerkezköy’ün. Ancak bu akşam toplantı yaparken ‘Allah razı olsun’ dersiniz herhalde. Öyle düşünüyorum, derler inşallah. E hani hiçbir şey yapmamıştık. Vallahi durumunuz zor. Allah başka keder vermesin. Başka bir şey demiyorum.” açıklamalarında bulundu.

“BAL GİBİ DE ANLATIRIM”

Çerkezköy’ün çocuklarının 62 kişilik sınıflarda okuduğunu şimdi ise yapılan girişimlerle, hayırseverlerin destekleriyle tekli eğitime geçildiğini belirten Akay, “Ne deseler tutturamıyorlar. Nerden baksalar bulamıyorlar. Sonra diyorlar ki, Büyükşehir’in yaptıklarını ben anlatıyormuşum. Anlatırım arkadaş. Bal gibi de anlatırım. Çerkezköy Belediyesi yer teslim etti, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı’na projeyi teslim etti, zorladı, kazıdı kazıdı Kadir Başkan’ın kapısında yattı o Kültür Merkezi’ni Çerkezköy’e kazandırdı. Bu kadar basit. Sonra yine uğraştı, alan açtı Cengiz Topel’de; Çerkezköy’ün çocuklarına yüzme öğreteceğim dedi. Çerkezköy’den, Fevzipaşa’dan yüzme şampiyonu çocuklar çıkaracağız dedik, yarı olimpik yüzme havuzunun temellerini attık. İnşallah ikinci dönemde bitireceğiz. Yüzde 60 seviyesine geldi. Kadir Başkanımızın yine kapısında yattık, temelini attırdık. Sonra kamulaştırmasını Çerkezköy Belediyesi yaptı, bir zifiri karanlık alanı, darmadağın bir köprü altını, eski Pazar alanını, 40 bin metrekarelik yaşam alanını Kent Park diye Çerkezköy’e kazandırdık. Anlatırım arkadaş, anlatırım. El ele vermişiz, uğraşmışız, didinmişiz, Kadir Albayrak elimizden tutmuş Çerkezköy'e bu yatırımları kazandırmışız. Bir kere de Allah razı olsun deyin de sesinizi duyalım sesinizi.” dedi. 

“ZORLA GÜZELLİK OLMAZ”

“Ne anlatırsanız anlatın, ne konuşursanız konuşun, yalanlarınıza da iftiralarınıza da pabuç bırakacak halimiz yok” diyen Akay, 5 yıldır bu millete hizmetkarlık yaptığını ifade etti. 2014’te olduğu gibi yeniden 31 Mart 2019 günü bu topraklara hizmetkar yapılacağına inandığını dile getiren Akay, “Bu işler toplamalarla, taşımalarla, zorlamalarla, çalışanları taşımakla, çalışanları zorlayarak meydanlara getirmekle olmaz. Taşımakla meydanları doldursan ne olur, doldurmasan ne olur? Gönüllere giremedikten sonra zorla güzellik olmaz. 5 yıldır bebeklerimize, çocuklarımıza, gençlerimize, yaşlılarımıza, ablalarımıza, annelerimize, memleketin 7 coğrafyasından 81 ilinden bu topraklarda buluşan tüm vatandaşlarımla kurduğum gönül birlikteliğinde bu meydanlar dolup taşmaya başladı sizlerin sayesinde. Hiçbir ayrımımız olmadı. Herkesi sarıp sarmalayan, kucaklayan, iyi günde, kötü günde, her an her zaman yan yana olan bir belediye başkanı kardeşiniz olarak egosu olmayan, havalarda gezmeyen, sokaklarda yalnız başına gezen, milletine inanan, milletine güvenen bir belediye başkanı olarak yeni 5 yıla hep birlikte gidiyoruz. Hep birlikte güzel günler göreceğiz. Sizlerden aldığım güç ile Çerkezköy’ü yeni 5 yıla taşımak istiyorum. Çerkezköy’ü yeni 5 yılda trafik sorunlarını yeni çözümlere kavuşturan, meydan altı otoparkıyla buluşturan, amfi parkla buluşturan, Fevzipaşa Mahalle Evi ile buluşturan, yeni yapacağımız bilim merkezini Çerkezköy’ün çocuklarına, buluşturma heyecanı yaşayan, küçük sanayi sitesini bu 5 yılda inşallah taşıyacağız.” dedi. 

Hüseyin GÖKÇELİ
Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


mustafa mustafa 27.03.2019

Vahap Bey Geçmişinize Bakın aynı meslek dalındasınız sisin siyasetle işinizmi vardı En son Tepe Mevkıınde Tokatlı bır abımızın evınde ben chp yı ıstedıgımden baskan adayı olmadım onlar ıstedıgı ıcın oldum o zaman bagımsız ol oy toplamak ıcınmı yalan soyluyorsun yoksa kazanmak ıcınmı partı ıcındesın ? sanki siyasetle buyudu

yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık