DARUL ERKAN YURDU
site sağ happy hours

AKAY’DAN KOZUVA’YA “ANLATTIKLARINIZLA YAŞATTIKLARINIZ BİRBİRİNİ TUTMUYOR”

​​​​​​​Çerkezköy Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Vahap Akay: “Diyorlar ki ticaret odasında şöyle ettik, böyle ettik. 365 tane oda vardı ilk 10’a girdik, 5 yıldızlı akredite oda olduk diyor. 365 tane oda var memlekette sen ilk ona girdim diyorsun. 365 tane odadan 300’ü zaten akredite olmuş, 5 yıldızlı olmuş. Önüne gelene yıldız vermişler, ne anlatıyorsun arkadaş sen ya? Siz ticaret hacmi büyümüş Çerkezköy’de 2 bin metrekarelik alanda 50 firmanın katılımıyla fuar yapabildiniz. Anlattıklarınızla, yaşattıklarınız birbirini tutmuyor. O yüzden ne anlattığınızı bileceksiniz” dedi.

AKAY’DAN KOZUVA’YA “ANLATTIKLARINIZLA YAŞATTIKLARINIZ BİRBİRİNİ TUTMUYOR”
  • 15 Mart 2019, Cuma 18:54

Çerkezköy Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Vahap Akay, 31 Mart yerel seçimleri kapsamında 3. Mitingini Veliköy Mahallesi’nde yaptı. Kebir Camii önünde alanı dolduran binlerce vatandaşa seslenen Akay, projeleri hakkında bilgi verdi, kendisi hakkında yapılan eleştirilere cevap verdi.

“ALBAYRAK ‘HODRİ MEYDAN’ DEDİ”

Akay’ın Veliköy mitinginde ilk olarak sahneye belediye meclis üyesi adayları çıktı. Meclis üyesi adaylarının tanıtılmasının ardından CHP İlçe Başkanı Engin Camcı ve İYİ Parti İlçe Başkanı Yasemin Altın Erseçkin halkı selamladı. Sonrasında Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı ve Adayı Kadir Albayrak, kürsüye davet edildi. “Değerli Veliköylüler bu ne coşku böyle” diyerek sözlerine başlayan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak: “30 Mart 2014’ten daha büyük bir coşku ve heyecan var burada. Bugün normalde programımım Ergene’deydi. 2 defa Çerkezköy’e gelmek zorunda kaldım. Şimdi Veliköy’de miting olduğunu duyunca tüm programları iptal ettim ve sizler için buraya geldim. 30 Mart 2014‘te sevgili Başkanım Vahap Akay’la birlikte büyük bir hizmet yarışı içerisindeyiz. 2.dönem Allah kısmet eder de yeniden görevi alırsak burada çok güzel projelerimizi hayata geçireceğiz. Biz yeniden kurduk bu Büyükşehir Belediyesi’ni. TESKİ de dahil birçok yeni kurumu Tekirdağ’a kazandırdık. Çerkezköy, Kızılpınar ve Veliköy’e 300 milyonluk bir yatırım yaptık. Ama esas daha büyük hizmetleri gelecek dönem yapacağız. Her şey hazır. Özellikle vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıracak projeler sunuyoruz. Altyapı, üstyapı bitti. Artık daha çok sosyal alanların açılacağı projelerle siz değerli halkımızın karşısında olacağız. Tekirdağ da dahil 11 ilçede Millet İttifakı’nın adayları kazanacak ve Mart’ın sonu bahar diyeceğiz. Özellikle iktidar partisi temsilcileri biz hizmet yaparken devamlı yerel yönetimler üzerinden siyaset yaptılar. Şimdi seçim zamanı geldi. Hepsine hodri meydan diyoruz”  ifadelerine yer verdi.

“SİZLERDEN ALDIĞIMIZ GÜÇLE HİZMET YARIŞINA GİRDİK”

Selamlama konuşmasının ardından Çerkezköy Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Başkan Adayı Vahap Akay: “Sizlerle beraber 5 yıl evvel çıktığımız sokaklarda, mahallelerde kavuştuğumuz kıymetli hemşerilerimle bir kar topunun büyümesi gibi hep birlikte el ele, kol kola 2024’e yürümenin gururunu bizlere yaşattınız. Allah hepinizden razı olsun. Sizlerden aldığımız gücün gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Çerkezköy’ün tüm sokaklarında, tüm mahallelerinde kapı kapı hizmet ettik. Dere taşkınlarından kurtardığımız, bataklığını ıslah ettiğimiz, yeni parklar kazandırdığımız Çerkezköy’ümüzde bir mücadele ile geçen 5 yılı bugün yeni yatırımlarla buluşturmak üzere yola çıkıyoruz. Çerkezköy’ün tüm mahallelerinde çalıştığımız gibi bu 5 yılımızda yeniden Çerkezköy’e hizmet edeceğiz” diye konuştu.

“PROJELERİMİZE VELİKÖY’DEN BAŞLADIK”

“Veliköy’e de ciddi yatırımlar yaptık” diyen Akay, daha sonra Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı’nı uğurlayarak; “Başkanım sonuna kadar arkamızdadır. Allah senden razı olsun” dedi. Ardından Akay: “Şimdi bu dönemde Veliköy Vatan Caddesi’ni Büyükşehir Belediye Başkanım asfalt çalışmalarını tamamladı. Veliköy Hürriyet Parkı’nı yeni görünümüne kavuşturduk. Düğün salonu yaptık. Bir mahalle evi projemiz vardı. Biz bunu Veliköy’den başlattık. Bir kadın dayanışmasının ne demek olduğunu, kadınların bir araya geldiğinde neler yapabileceğini onlara anlatmak için Çerkezköy’ün tüm mahallelerine Mahalle Evi yapmak için çalışmalarımız sürüyor. Kadınlarımızı üretimin bir parçası haline getirdik” dedi.

MİLLETVEKİLİ YEL’E RUMELİ ÜNİVERSİTESİ’Nİ SORDU

AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel’in Veliköy’den Velimeşe’ye uzanan büyük bir üniversite sözü olduğunu açıklayan Akay; “Ve tabi ki bu dönemde yaptığımız, Veliköy’ümüze katma değer kazandırdığımız en önemli işlerimizden bir tanesi de örnek Veliköy Düğün Salonu’nu mahalle sakinlerimizin hizmetine sunduk. Veliköy’ümüze bu düğün salonu çok yakıştı. Bölgeye örnek olan bu yakışıklı düğün salonunun kayıtlarını da öncelikle mahalle sakinlerimizin hizmetine açtık. 76 dönümlük alan Veliköy’e yüksekokul olarak tahsis edilmişti. Göreve geldik dedik ki ‘Biz bu alanın tahsisini bozacağız’ Neden? Çünkü arkada 76 dönümlük alan var. 76 dönümlük alana üniversite yetmez. Rektör beyle gittik konuştuk, arkadaki alana da yeni bir üniversite, yeni bir okul gelmesi için derdimizi anlattık. Spor alanları olsun, gençler, çocuklar, fabrikaların ortasında yurtlara gitmesin, mahalleye dağılsın, ekonomiye katkı sağlansın istedik. Biz bunları söylerken, Çerkezköy’e katma değer sağlansın derken, Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel dedi ki ’Çok küçük düşünüyorsunuz. Biz Velimeşe’ye kadar oraya Rumeli Üniversitesi düşünüyoruz’ dedi. Allah razı olsun dedik. Bu topraklara taş üstüne taş koyandan Allah razı olsun. Ben şimdi soruyorum 3 yıl evvel bu sözleri söyleyen milletvekiline soruyorum ‘Nerede Rumeli Üniversitesi? Yok. Biz şimdi oraya üniversiteyi sizlerle beraber kuracağız. Çerkezköy bir sanayi kenti. Ve biz buraya katma değer sağlayacak fakülteyi oradan alıp bu noktaya kadar getireceğiz” şeklinde konuştu.

VELİKÖY’E YENİ PROJELER

Veliköy’e yeni dönemde yapacağı projelerle ilgili bilgi veren Akay: “Veliköy Mahalle Evi’ne geldiğimde dedim ki, ‘Bir halı sahamız vardı, halı sahamız’ Veliköylüler istedi ben de halı saha sözü verdim. Yukarıda Çamlık’ın orada bir halı saha çalışması başladı. Çamlık’ın orada bir piknik alanı yaptık. Hemen ön tarafında halı saha, basketbol sahası ve voleybol sahası, oyun gruplarıyla birlikte Veliköylülere kazandırmak için çalışmalara başladık. Yakın zamanda hizmete kazandıracağız inşallah. Veliköylülerin bizden talep ettiği düğün aşı evini de Veliköylülere kazandıracağız. Düğün aşlarımızı o evde yapacağız. Sonra yine bu dönemde inşallah semt pazarını Veliköy’e kazandıracağız. Çerkezköy Veliköy yolunu aydınlatmak üzere bu yıl bir çalışma başlattık. Dedik ki Karayolları’na ‘Bu yol senin aydınlatalım’ dedik. Çok zorlu bir süreçle karşı karşıya geldik. 290 bin lira hava parasını da yatırdık. Kızılpınar’a kadar ışıklandırma yaptık. İnşallah bu dönemde Veliköy’e kadar ışıl ışıl bir Çerkezköy yapacağız. Fiber Optik kazısı da bu dönemde başlayacak. Veliköy-Kızılpınar arasındaki yolu yapacağız. Sonra eski Veliköy belediye binamız var biliyorsunuz. Onu gündüz bakımevi ve kreşe dönüştüreceğiz. En büyük yatırımlarımızdan bir tanesi, yukarıdan piknik alanı, spor alanlarıyla başlayan, macera parkıyla devam eden, üniversiteye uzanan bir yeni yaşam alanı oluşturacağız. Veliköy’de altyapı çalışmamız olacak. Kızılpınar’da 90 kilometre kazdık, Veliköy’de o kadar uzun yolumuz yok, inşallah güzel bir çalışmayla Veliköy’e altyapı kazandıracağız” ifadelerine yer verdi.

“NE ANLATIYORSUN ARKADAŞ SEN?”

Cumhur İttifakı Başkan Adayı Süleyman Kozuva’ya eleştirilerde bulunan Akay: “Bizler bu dönemde AK Parti’li demeden, MHP’li demeden, Saadetli demeden siyaseti bir kenara koyarak, gönül köprüsü kurarak, mahallemizle, vatandaşımızla kucaklaştık. Herkesi kucaklayarak, vatandaşlarımızla buluştuk. Yakamızdaki parti rozetini çıkardık 5 yıl boyunca herkesin başkanı olduk. İnşallah 2024’e giden bu yolda herkesin başkanı olmaya devam edeceğiz. Şimdi çeşitli zamanlarda başkan adaylarımız kendilerinden örnekler vermeye başlıyorlar. Diyorlar ki ticaret odasında şöyle ettik, böyle ettik. 365 tane oda vardı ilk 10’a girdik, 5 yıldızlı akredite oda olduk diyor. 365 tane oda var memlekette sen ilk ona girdim diyorsun. 365 tane odadan 300’ü zaten akredite olmuş, 5 yıldızlı olmuş. Önüne gelene yıldız vermişler, ne anlatıyorsun arkadaş sen ya?” dedi.

“BELEDİYE BAŞKANI NASIL OLUNUR, GEL SANA TARİF EDEYİM”

Kozuva’nın kendisine yönelik ‘Bir gazla geldi, belediye başkanı oldu’ sözüne de cevap veren Akay: “Şimdi Ticaret Odası olarak fuar yapacağız dediler. 29 Ekim Spor Kompleksi’ni verdik, orada yaptılar. Sonra bir daha yapacağız dediler. Çerkezköy’ün külüstür spor salonunda yapacaklardı. Pazar yeri bitmiş, Çerkezköy’e 10 bin metrekarelik Pazar alanı kazandırılmış ‘Gel arkadaş burada yapın’ dedik, sonra 10 bin metrekarelik fuar alanı olan yerin 2 bin metrekaresinde fuar yapabildiler. Siz ticaret hacmi büyümüş Çerkezköy’de 2 bin metrekarelik alanda 50 firmanın katılımıyla fuar yapabildiniz. Anlattıklarınızla, yaşattıklarınız birbirini tutmuyor. O yüzden ne anlattığınızı bileceksiniz. Şimdi demişler ki ‘Gazla geldi, belediye başkanı oldu’ arkadaş gazla belediye başkanı olunmaz. Allah’ın izni milletin oylarıyla belediye başkanı olunur, milletin oylarıyla. O yüzden bu milletin iradesine saygısızlık etmeden, belediye başkanlığının nasıl olduğunu bir kez daha sana tarif etmiş olayım” diye konuştu.

“BU MEYDANLARDA GÖNÜL İTTİFAKI VAR”

Yeni dönemde 2024 yılına vatandaşlarla beraber hazırlandıklarını söyleyen Akay: “Biz kendi halinde bir seçim kampanyasıyla bize gönül veren vatandaşlarımızla beraber dolduruyoruz meydanları. Gel de gör bakalım bu meydanlarda kimler var. Ablalarım, abilerim, kardeşlerim var. Bu meydanlarda gönül ittifakı var gönül ittifakı. Bizler ayırmadan, ayrıştırmadan, millete tepeden bakmadan herkesi sarıp sarmalayan anlayışla, belediye başkanlığını bu günlere getirmeyi başardık. Şimdi yeni 5 yılda sizlerle yanyana, omuz omuza, sarıp sarmalayarak, herkesi kucaklayarak, 2024’e gidiyoruz. Ben inanıyorum. Bugün 14 Mart 2019. İnanıyorum 31 Mart 2019’a sayılı günler kala bu kartopu daha da büyüyecek, perde açılacak, eller vcidana gidecek, oylar o şekilde kullanılacak” sözleriyle konuşmasını tamamladı. Akay ardından eşi Güliz Akay’la birlikte vatandaşlara çiçek dağıttı.

Hüseyin GÖKÇELİ
Beğendim 1 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık