ERZURUM CAĞ KEBAB
ÖZCAN KARDEŞLER

CUMHUR İTTİFAKI, AKAY’I VE MİLLET İTTİFAKINI ELEŞTİRDİ

​​​​​​​AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi Çerkezköy İlçe Teşkilatları, düzenlenen birlik, beraberlik ve dayanışma kahvaltısında bir araya geldi.

CUMHUR İTTİFAKI, AKAY’I VE MİLLET İTTİFAKINI ELEŞTİRDİ
  • 10 Şubat 2019, Pazar 18:50

AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi, dün düzenlenen birlik, beraberlik ve dayanışma kahvaltısında bir araya geldi. Düzenlenen programda konuşan MHP İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz, CHP ve İYİ Parti’ye sert eleştirilerde bulunurken, AK Parti İlçe Başkanı Ümit Kök, Belediye Başkanı Vahap Akay ve CHP’ye yönelik eleştirilerde bulundu. Öte yandan Cumhur İttifakı Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Süleyman Kozuva da kendisini tanıtarak, projeleri hakkında bilgi verdi.

“NİCE 50 YILLARA”

Programda ilk olarak konuşan MHP İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz, MHP’nin 50. Kuruluş Yıldönümü olduğunu hatırlatarak, şu sözlere yer verdi; “Malumunuz üzere dün ve bir önceki gün 8-9 Şubat tarihlerinde MHP’nin 50. Kuruluş Yıldönümü’nü kutladık. MHP, bu 50 yılda vazgeçirilmeye çalışanların, ‘Vazgeçilmez değerlerimizle bağlıyız’ dediği muhtazam bir davadır. Davası uğruna 5 bin canı feda etmeyi bilmiş, bu vatanın birliği, beraberliği için canını seve seve verenlerin davasıdır. Bu anlamda nice 50 yıllara diyoruz. Bu seçimdeki sloganlarımızdan olan ‘Vazgeçilmez yeminle’ nice 50 yıllara diyorum” ifadelerine yer verdi.

“ALPARSLAN TÜRKEŞ ÜNİVERSİTESİ OLARAK DEĞİŞTİRİLECEK”

Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nin adının Alparslan Türkeş Üniversitesi olarak değiştirileceği bilgisini veren Aydeniz; “Sayın Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanımızı bizzat arayarak, Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nin adının Alparslan Türkeş Üniversitesi olarak değiştirilmesini talep etmiştir. Bu anlamda genel başkanımız ve sayın cumhurbaşkanımıza sevgi ve selamlarımı sunuyorum” açıklamalarında bulundu.

SERT ELEŞTİRİLERDE BULUNDU

İYİ Parti ve CHP’ye yönelik sert eleştirilerde bulunan Aydeniz; “Önümüzde yerel seçimler var. Cumhur İttifakı olarak adayımız Süleyman Kozuva ile birlikte Cumhur İttifakı’nın sancağını belediyeye dikerek, Çerkezköy’ü hak ettiği yere getirmeyi amaçlıyoruz. Cumhur İttifakı İstanbul’u fetheden, Çanakkale’yi geçilmez kılan ruhtur. Yeri geldiğinde 1991 seçimlerinde aşağılık Kenan Evren’in oyununu bozmak üzere rahmetli Necmettin Erbakan’la ittifak yapan Alparslan Türkeş’imizin ruhudur. Cumhur İttifakı’nı eleştirenlere baktığınızda ne kadar doğru yerde olduğumuzu hepiniz görüyorsunuz. 5 kendini bilmez bir araya gelmiş Cumhur İttifakı’nı eleştiriyor. Kimlerin kirli ittifaklar oluşturduğuna, kimlerin bir araya geldiğine bakın. Yaklaşık 49 günümüz var. Bu 49 günde uyumayalım, durmayalım, çalışalım. Yerel seçimlerin Cumhur İttifakı’nın perçinleşmesinin 3. Adımı olduğunu unutmayalım” dedi.

“KOZUVA, BİZİM DE ADAYIMIZDIR”

Eleştirilerini sürdüren Aydeniz, konuşmasının devamında şunları söyledi; “CHP Genel Başkanı ne diyor ‘Saray bekçisi olmuş’ diyor. Genel Başkanımız ‘Mesele bu ülkeniz varlığıysa, bekasıysa biz bu ülkenin bekçisiyiz” diyor. Daha sonra 12 Eylül Cunta döneminin katil savcısı Nureettin Soyer’in oğlunun İzmir Belediye Başkan Adayı yapılmasını eleştirdiğimizde İYİ Parti’nin genel başkanı ‘Suç babadan oğula geçmez’ diyor. Biz de diyoruz ki ‘Bizim ağabeylerimiz 12 Eylül Darbesi’nden sonra birtakım suçları kabul ettirebilmek için eşleri çırılçıplak karşılarına getirildi’ O zamanlar suç babadan oğula geçerken, şimdi mi geçmiyor diyoruz. O yüzden sevgili kardeşlerim, bunları bilelim, öğrenelim, ona göre hareket edelim. Ülkücü hareketin yaşı hep 18’dir. Biz hep 18 yaşındayız, unutmuyoruz. Bugün birlik beraberlik içinde olmamız gerekiyor. Afrin’e girmemizi istemeyenlere, bizi Avrupa’ya şikayet edenlere bu birlikteliğimizi göstermeliyiz. Ne diyor Sayın Devlet Bahçeli ‘Millet İttifakı’nın adayı MHP’nin adayıdır’ O yüzden Süleyman Kozuva bizim de adayımızdır. O myüzden çalışacağız, kazanacağız. 31 Mart akşamında inşallah Cumhur İttifakı’nın zaferini tüm Türkiye’ye duyuracağız” şeklinde konuştu.

“HERKESİN BAŞKANI DEĞİLDİR”

Sonrasında AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Ümit Kök de Belediye Başkanı Vahap Akay’a eleştirilerde bulunarak; “Yaklaşık 5 yıldır CHP yönetimi, Çerkezköy’ü yönetiyor. Ve şöyle bir söylemleri var: “Herkesin Başkanı” Aslında herkesin başkanı olmadığı 5 yıldır yaptıklarıyla net bir şekilde ortadadır. Bununla ilgili birkaç örnek vermek istiyorum. Geçenlerde basınımıza yansıyan bir konu vardı. Çerkezköy Belediyesi’nde Çerkezköy Belediyesi Personel A.Ş. diye bir şirket var. Burada da gördüğümüz gibi 3 yönetim kurulu üyesi var. 1 başkanı ve 2 yönetim kurulu üyesi. Burada başkan eski ilçe başkanının eşi, meclis üyesinin eşi ve mevcut ilçe başkanın eşi. Buradan da gördüğünüz gibi şu anki mevcut yönetim, mevcut başkan herkesin başkanı değil, CHP’nin başkanıdır. Onun temsilcisidir” ifadelerine yer verdi.

“AÇIKLAMA YAPSIN”

Eleştirilerine şu sözlerle devam eden Kök; “Şu an belediyede, belediye başkanının özel bir asansörü var. Herkesin belediye başkanı olan, halkla iç içe olduğunu düşünen ayrı gizli bir asansörle kendi makamına çıkmaz, çıkmamalıdır. Parmak iziyle, sadece kendisinin kullandığı ve makam odasına çıkan bir asansörden bahsediyorum. Soruyorum size, herkesin belediye başkanı olan bir belediye başkanı, vatandaşla iç içe olduğunu iddia eden belediye başkanı özel bir asansör yaptırır mı? Sizden ricam, mevcut belediye  başkanının yapmaya çalıştığı bu algıyı her yerde anlatarak, kırmamız gerektiğidir. Yengeler AŞ konusunda yaklaşık 1 ay önce yapılan habere belediye başkanımız hala benim gördüğüm kadarıyla bir cevap vermedi. Buradan ona sesleniyorum. Çerkezköy halkı bu konuda onun ağzından cevap bekliyor. Bir an önce çıksın, kendi meclis üyelerinin, belediye meclis üyelerinin bilmediği bu konuda lütfen bir an önce açıklama yapsın. Herkes merakla bekliyor” diye konuştu.

“TERMİK SANTRAL KONUSU KAPANMIŞTIR”

Termik santral yapımından kesin olarak vazgeçildiğini sözlerine ekleyen Kök; “Kızılpınar irtibat büromuzun açılışı vardı. Yine il yönetimi ve belediye başkanının seçim için kullandığı termik santral konusu vardı. TBMM Başkanvekilimiz Mustafa Şentop’a basın mensupları orada sordu. TBMM Başkanvekilimiz bir açıklama yaptı. ÇED sürecinin resmi olarak sonlandırıldığı ve termik santral yapılmayacağı belgesiyle net bir şekilde ortaya konuldu. Karşı taraftan rica ediyorum. Lütfen bu konuları siyasi malzeme haline getirmesinler. Vatandaşlarımız bunları görüyor. Net bir şeklide buradan ifade ediyorum. Termik santral konusu kapanmıştır” dedi.

AKAY’A YANIT VERDİ

Geçtiğimiz günlerde Belediye Başkanı Vahap Akay’a yönelik ‘Hiçbir şey yapmadı’ ifadelerini kullanmasının ardından Başkan Akay’ın ‘Gelsinler, neler yaptığımızı gösterelim’ sözlerine yönelik de Kök, şu ifadelere yer verdi; “Geçenlerde bir açıklamamız olmuştu basına mevcut belediye başkanıyla alakalı. ‘Bir şey yapmadı’ demiştim. Bir cevap vermiş kendisi. ‘Yaptıklarımızı beraber sokaklarda gözleriz, gösteririz mahcup olurlar’ diye. Burada hiçbir şey yapmadı dememdeki amacımı herkes çok iyi anlamıştır. 5 yıllık belediye başkanlığı yapan şahıs illaki bir şeyler yapmıştır. Buradaki kastım şuydu; belediyenin 5 yıllık bütçesine uygun hiçbir şey yapmamıştır. Tekrar söylüyorum yapmamıştır. Sizlerden bir şey daha rica ediyorum. Cumhur İttifakı sağlam temeller üzerine oturan bir ittifaktır. Lütfen bu süreçte belki bizim teşkilatlarımız içinde, belki MHP teşkilatları içinde menfi davranmak isteyenler, kendi menfaatlerini düşünen arkadaşlarımız illaki olacaktır. İnsanın olduğu yerde böyle şeyler olabilir. Biz hep beraber bunları bir tarafa koyup, Cumhur İttifakının başarısı, belediye başkan adayımız Süleyman Kozuva’nın başarısı için hep beraber kimseyi ayırt etmeksizin birlik ve beraberlik içinde kalan 50 günlük sürede hep beraber gece gündüz demeden çalışıp, zillet ittifakını 31 Mart akşamı sandığa gömmemiz gerekmektedir. Lütfen çok fazla çalışalım ve kazanalım. 31 Mart akşamı belediye meydanında hep beraber kutlayalım” açıklamalarında bulundu.

KUTLAMALARA DAVET ETTİ

Son olarak konuşmasını yapan Cumhur İttifakı Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Süleyman Kozuva’da kendisi hakkında da bilgiler vererek, Çerkezköy’ü daha fazla geliştirecek projelerle karşılarına çıkacaklarını belirtti. 31 Mart’ta zafere kesin gözüyle bakan Kozuva, tüm vatandaşları da kutlamalara davet etti.

Hüseyin GÖKÇELİ
Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık