KOZUVA: “HEM PARA KAZANMASINI HEM DE BELEDİYE YÖNETMESİNİ ÇOK İYİ BİLİRİM”

Cumhur İttifakı Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Süleyman Kozuva: “Şimdi bu arkadaşımız diyor ya Süleyman para kazanmasını biliyor, belediye yönetmesini bilemez. Ben Allah’a şükür hem para kazanmasını hem de belediye yönetmesini bilirim. Sen kısa pantolonla gezerken ben Çerkezköy sokaklarında çakıl taşıyordum. O da bana cevap vermiş. Demiş ki ‘Evet doğru biz de orada maç yapıyorduk’ Ama ben esnaflık yapıyordum. Çok şükür sizlerin parasını nasıl harcayacağımızı çok net biliriz. Doğmamış yetimin hakkı olduğunu çok net biliriz, Müslümanız elhamdülillah. Allah razı olsun, sağ olun var olun” dedi.

KOZUVA: “HEM PARA KAZANMASINI HEM DE BELEDİYE YÖNETMESİNİ ÇOK İYİ BİLİRİM”
  • 20 Mart 2019, Çarşamba 17:00

Cumhur İttifakı AK Parti Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Süleyman Kozuva, ikinci mitingini Fevzipaşa Mahallesi’nde yaptı. Alanı dolduran vatandaşlara seslenen Kozuva, Belediye Başkanı Vahap Akay’a yüklendi. AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Ümit Kök de kendisini Belediye Başkanı Vahap Akay’a tanıtarak, Akay’ı devlet yatırımlarını kendi yatırımları gibi göstermekle suçladı.

“31 MART’TA HEP BİRLİKTE KUTLAYACAĞIZ”

Fevzipaşa Mahallesi Havuzlu Kavşak önünde kurulan kürsüde ilk olarak MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz konuştu. Aydeniz konuşmasında: “Biliyorsunuz Cumhur İttifakı, Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Liderimiz Devlet Bahçeli ile birlikte 2023 hedefleri doğrultusunda adım adım ilerlemektedir. Bugün bu meydanlarda, bu coşku ile bunun en büyük heyecanını yaşıyoruz. Sizleri burada gördükçe Allah’ın izniyle bu iş bitti diyoruz. Sayın Liderimiz Devlet Bahçesi ve sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti’ni Atatürk’ün bahsettiği muassır medeniyetler seviyesine yükseltmek için canla başla çalışmaktadır” ifadelerine yer verdi. Süleyman Kozuva’yı belediye başkanı yapıyor muyuz? Diye soran Aydeniz: “Allah’ın izniyle 31 Mart’ta hep birlikte kutlayacağız” diye konuştu.

“10 GÜN SONRA EMEKLİYE AYRILACAK”

Sonrasında konuşan AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Ümit Kök de, Çerkezköy’de farkla kazanacaklarını iddia ederek: “Geçenlerde biliyorsunuz Cumhurbaşkanımız Tekirdağ’da miting yapmaya gelmişti. Orada da dedi ki ‘Bugüne kadar en coşkulu mitingimi yaptım’ Biz de ilk mitingimizi Kızılpınar’da yaptık. Orada da böyle büyük bir coşku vardı. Bu coşku 31 Mart’ın ayak izleriydi. Allah’ın izniyle Süleyman Başkanımızı 31 Mart’ta Belediye Başkanı yapacağız. Biz kazandık diyoruz ama bize kazanmak yetmiyor. Başkanımızı en yüksek oyla Belediye Başkanı yapacağız ve Çerkezköy’de 20 yıllık yatırım yapacağız. Biliyorsunuz Çerkezköy’ü 5 yıldır CHP’li Belediye Başkanı yönetiyor. Biz diyoruz ki ‘Hiçbir şey yapmadın’ O da devlet yatırımlarını anlatıyor. Geçen sormuştum, kendisi cevap vermiş. Bu yatırımların neresindesin? diye sormuştum, o da ‘merkezindeyim, sen neredesin?’ demiş. Kendisi bilmiyorsa ben kendimi tanıtayım. 17 yıldır bu devleti yöneten şu an Cumhurbaşkanlığımızı yapan ve AK Parti’nin Genel Başkanı olan sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Çerkezköy’deki temsilcisiyim. Konuşuyor CHP’li Başkanı, diyor ki ‘Çerkezköy’ü sel taşkınından kurtardım’ Sevgili Çerkezköylüler, o dere ıslahını Devlet Su İşleri yaptı. Sen yapmadın, milleti kandırmaya çalışma. Geçen yine sormuştum, daha yanıtlamadı. ‘Herkesin Başkanıyım’ diyorsun, 15 Temmuz’da neredeydin? Sen oralarda yoktun, 28 gün halkımız nöbet tutarken, sen oraya gelmedin, hatta ve hatta vatandaşımıza bir bardak suyu çok gördün. Bu zihniyet herkesin başkanı olabilir mi? Olamayacakta. İnşallah 10 gün sonra emekli olacak” ifadelerine yer verdi.

“SENİ DE GENEL MÜDÜRÜNÜ DE O KOLTUKTAN İNDİRECEĞİZ”

Ülkede beka sorunu olduğunu yineleyen Kök: “Yeni Zelanda’da bir terör saldırısı oldu. Bu CHP’li başkanın bir genel müdürü var. Bu terör saldırısından sonra ne dedi bu genel müdür? ‘İslam dünyasından kaynaklı terör bütün dünyada farklı yorumlara yol açtı’ dedi. Ondan sonra çıktı diyor ki CHP’li Belediye Başkanı ‘Ben bu ülkede beka sorunu muyum?’ Senin genel müdürün bu ülkede beka sorunu. İnşallah 31 Mart’ta sadece seni değil o genel müdürünü de o koltuktan indireceğiz” diye konuştu.

“ARKADAŞIMIZ, GÜNÜ KURTARMANIN DERDİNDE”

Sonrasında konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen ve ‘Çerkezköy ile Fevzipaşa için 159 proje hazırladık’ diyen Kozuva, “Ne diyoruz; yaparsa Ak Parti yapar. Yaparsa Kozuva yapar" diye konuştu. Ardından projelerini tanıtan Kozuva ‘Ben biraz CHP’li başkandan bahsetmek istiyorum’ diyerek; “Belediyenin sahibi sizlersiniz, biz sadece emanet geliyoruz. Çerkezköy’de 2018 bütçesi yaklaşık 165 milyon. 120 milyon da Büyükşehir’den geliyor, toplam 280 milyona yakın yıllık bütçesi olan bir belediyeden bahsediyorum. Şu anda CHP’li mevcut belediye başkanı 5 yılda 1 buçuk katrilyonluk bütçeye sahip oldu. Sizce bu bütçe ile yapılan bir hizmet var mı? Arkadaşlar 3 tane 5 tane parkla bu işler olmuyor. Bizim önümüzdeki 15-20 senenin planlarını yapmamız gerekiyor. 2014 yılında Çerkezköy’ün nüfusu 112 bindi. Şu anda nüfus 170 binleri buldu. 5 senede 50 bin vatandaşımız Çerkezköy’e geldi. Şu an mevcut belediye başkanımız sadece ve sadece günü kurtarmanın derdinde. Biz 81 vilayetten insanın yaşadığı tek ilçeyiz. Peki bizim şu andaki CHP’li belediye başkanının Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı ile kavgalı olduğunu biliyor musunuz? 3 buçuk senedir bu arkadaşımız Büyükşehirle kavgalı. Ben bunlara dedim ki ‘Su fiyatlarını düşürün’ O dedi ki biz karışamıyoruz. Ona büyükşehir karışıyor. Peki Büyükşehir kimin? O da CHP’nin. Birisi büyük abi, birisi küçük abi. Bu arkadaşımızın egosu yüzünden su fiyatları düşürülemiyor. Biz göreve geldiğimizde su fiyatlarını yüzde 50 indireceğiz. İstanbul suyu daha temiz ve daha ucuz içiyor. Doğalgazı sudan daha ucuz kullanıyoruz. Allah’ın izniyle geldiğimiz gün su fiyatlarını düşüreceğiz” dedi.

“O ASANSÖRÜ SAECE ENGELLİLER KULLANACAK”

Belediyede yapılan asansöre değinen Kozuva: “2017-2018 yılları arasında Çerkezköy Belediyesi’nde tadilat yapıldı. Hem de öyle bir paralara yapıldı ki şimdi söylemek istemiyorum. Biz olsak daha ucuza yapardık. Şimdi bu arkadaşımız o tadilatta kendine özel asansör yapmış, sadece kendi makamına çıkabiliyor. Hani herkesin başkanı? Ya sen halkının içinden geçsene kardeşim. Veremeyecek hesabın mı var. Kendine özel asansör yapmaya hiç kimsenin hakkı yok. Allah’ın izniyle biz göreve geldiğimizde o özel asansörü sadece engelliler kullanacak” şeklinde konuştu.

“HEM PARA KAZANMASINI HEM DE BELEDİYE YÖNETMESİNİ BİLİRİM”

Tepe Piknik Alanı’na yapılan parka ödenen ücretleri de eleştiren Kozuva: “Arkadaşın çok övündüğü bir park var. Sadece bir tane park ve o park 4 trilyona yapıldı. Arkadaşlar yukarıdaki parkın fiyatı 4 trilyon. Bizim arkadaşlarımız bir araştırma yaptı. Bu parkı 800 bine yapabileceklerini söylediler. O belediyeye 4 trilyon fatura girdi. Aynı parktan aynı paraya 5 tane yapabiliyoruz. Şimdi bu arkadaşımız diyor ya Süleyman para kazanmasını biliyor, belediye yönetmesini bilemez. Ben Allah’a şükür hem para kazanmasını hem de belediye yönetmesini bilirim. Sen kısa pantolonla gezerken ben Çerkezköy sokaklarında çakıl taşıyordum. O da bana cevap vermiş. Demiş ki ‘Evet doğru biz de orada maç yapıyorduk’ Ama ben esnaflık yapıyordum. Çok şükür sizlerin parasını nasıl harcayacağımızı çok net biliriz. Doğmamış yetimin hakkı olduğunu çok net biliriz, Müslümanız elhamdülillah. Allah razı olsun, sağ olun var olun” açıklamalarında bulundu.

“ÇOCUKLARIMIZ İÇİN YAPTIK”

ÇTSO başkanlığı sırasında okul yatırımları yaptıklarını söyleyen Kozuva: “Geçen gün demiş ki Süleyman ÇTSO başkanlığı yapıyor’ Elhamdülillah 2 dönemdir yapıyoruz. İlkinde yüzde 100 ikincisinde yüzde 90 başarı sağladık. Türkiye’de 365 tane ticaret odası var. Biz 200. sıradaydık, bu görev bize tebliğ edildiğinde odamızı ilk 10’a taşıdık. Yine dedi ki Sen ne yaptın ki odada?’ Arkadaşlar biz odaya geldik, bizden önceki dönemdeki arkadaşlarımızla okul yaptık, görevimiz değildi ama çocuklarımız için yaptık. Çerkezköy’de 9 tane okulun tesisatını değiştirdik, doğalgaza çevirdik. Neden yaptık, gene çocuklarımız için yaptık” dedi.

“NAVİGASYONUN BİLE KAFASI KARIŞIYOR”

Akay’ın çalışmalarını eleştiren Kozuva: “Bu arkadaşımız belediyeye geldiğinde öğrencilere burs veriliyordu, sonradan kesildi. Biz ÇTSO’dayken 625 kişiye burs verdik, burs. Bu arkadaş geldi. Atatürk ve Öztrak Caddesi tekyöne döndü. Şu anda buradan yazın Yapı Kredi Bankası’na gideceğim deyin navigasyona inanın onun kafası da karışıyor. Gidilmiyor. Biz şimdi nasıl çift yöne döneceğiz, onları da projelerimize yazdık” diye konuştu.

“31 MART DOĞUM GÜNÜMÜZ OLSUN”

Projelerinin tanıtılmasının ardından Kozuva: “Bizim düşündüklerimizi o hayal bile edemez. Benim projelerimi ben zaten yapacaktım diyor. E o zaman neden yapmadın?” ifadelerini kullanmasının ardından Kozuva; “31 Mart doğum günümüz olsun” diyerek alandan ayrıldı.

Hüseyin GÖKÇELİ
Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık