SAĞ REKLAM

13 BİN İHTİYAÇ SAHİBİNE ÜCRETSİZ KIYAFET DESTEĞİ SUNULDU

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
13 BİN İHTİYAÇ SAHİBİNE ÜCRETSİZ KIYAFET DESTEĞİ SUNULDU
Çerkezköy Belediyesi tarafından vatandaşların kullanmadığı kıyafetler, Çerkezköy Belediyesi tarafından Kızılpınar Kültür Merkezi’nde açılan El Ele Butik mağazasında ihtiyaç sahipleriyle buluşturuluyor.

Çerkezköy Belediyesi tarafından yaklaşık 3 yıl önce açılan ‘El Ele Butik’ mağazasında ihtiyaç sahiplerinin yüzü gülüyor. 3 yıllık süreçte yaklaşık 13 bin vatandaşa hizmet veren mağazada para geçmiyor. İhtiyaç sahibi vatandaşlar, mağazadan istediği kıyafet ve oyuncağı ücretsiz olarak alabiliyor.

ÜCRETSİZ OLARAK ULAŞTIRILIYOR

Her yıl Ramazan ve Kurban Bayramı’nda binlerce ziyaretçi ağırlayan mağazada yaklaşık 13 bin vatandaş kıyafet ihtiyacını buradan karşıladı. Yaklaşık 3 yıl önce kurulan mağazada 2017 yılında 2 bin, 2018 yılında 3 bin, 2019 yılında 6 bin ve bu yıl da 2 bin kişi faydalandı. İkinci el oyuncaktan kıyafete yüzlerce çeşit ürünün bulunduğu mağazada ücretsiz olarak binlerce kıyafet dağıtımı yapıldı.

İhtiyaç sahibi ailelerin giysi ihtiyacını gidermek, bayrama çocukları ile mutlu girmelerini sağlamak için açılan El Ele Butik Mağazası’nda “Bugün bir iyilik yapmaya var mısın?” sloganıyla hayırseverlerin bağışladığı giysiler, ihtiyaç sahipleriyle buluşturuluyor. Mağazada ikinci el oyuncaklardan, çocuk, genç ve yetişkin olmak üzere yazlık giysiler, ayakkabılar ihtiyaç sahiplerine hediye ediliyor. Mağazadaki giysilerin birçoğu yeni ürünlerden oluşurken, kentte faaliyet gösteren dernek ve STK’ların da desteğiyle mağazaya kıyafet desteği her geçen gün katlanarak devam ediyor.

EŞYALAR NASIL ULAŞTIRILIYOR?

Çerkezköy’de kıyafet desteğinde bulunmak isteyen vatandaşlar, bağış yapacakları kıyafetleri temiz ve ütülü bir şekilde kentte bulunan Prof. Dr. Türkan Saylan Eğitim ve Kültür Sanat Merkezine, Çerkezköy Belediyesi Danışma Birimine veya Kızılpınar Mahallesi’nde bulunan Kültür Merkezine ulaştırabilirler. Kıyafetler tek tek kontrol edildikten sonra, temiz ve kullanıma hazır bir şekilde ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılıyor


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
O İSİM SİYASET ARENASINA MI ÇIKIYOR?Önceki Haber

O İSİM SİYASET ARENASINA MI ÇIKIYOR?

İLÇE JANDARMA KOMUTANI VOLKAN TORUN, ERZİNCAN’A ATANDISonraki Haber

İLÇE JANDARMA KOMUTANI VOLKAN TORUN, ERZ...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!