SAĞ REKLAM

19 MAYIS’IN RUHUNU CANLI YAYINDA YAŞATTILAR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
19 MAYIS’IN RUHUNU CANLI YAYINDA YAŞATTILAR
Kurtuluş Savaşı’nın başlangıç tarihi olan 19 Mayıs’ın 101. yıl dönümünü en coşkulu şekilde kutlamak için, Başakşehir Okulları Ailesi canlı yayın ile tek yürek oldular. Okulun çalışan kadrosunun tamamı, öğrencileri ve velileri yayına eşlik ettiler.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı coşkusu, Başakşehir Okulları’nda dijital platforma taşındı. Koronavirüs salgını nedeniyle, uzaktan yapılan kutlamalarda tüm izleyenler 19 Mayıs coşkusunu Başakşehir Okulları ailesi ile birlikte yaşadılar. Program İstiklal Marşı ile Bilişim Öğretmeni Buse Yüzbaşı ve Drama Öğretmeni Şule Yavuz moderatörlüğünde başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşma Sosyal Bilgiler Öğretmeni Caner Karpuzcular tarafından yapıldı. Konuşmanın ardından Başakşehir Okulları Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenlerinin canlı bağlantıya katılarak gerçekleştirdiği oratoryo çalışması içeriği ve finalindeki Türk Bayrakları ile gururlandırdı.

“SİZLER BİZİM GELECEĞİMİZSİNİZ”

Ayrıca bando takımı da canlı yayında çok farklı bir şekilde yerini aldı. Edebiyat Öğretmeni Kezban Karaca’nın kendi yazıp seslendirdiği 19 Mayıs şiiri izleyenleri duygulandırırken, okulun öğretmen ve yöneticilerinin seslendirdiği Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi göz doldurdu. Hitabeye cevap olarak öğrencilerin hazırladığı video gösterimi de duygulandırmaya ve gururlandırmaya devam etti. Başakşehir Okulları Genel Müdürü Mehmet Demirbaş yayına bağlanarak günün anlam ve önemine uygun “Siz gençler bu vatan size emanet, sizler bizim geleceğimizsiniz.” diyerek yayında emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti. Yayının sonunda Müzik Öğretmeni Didem Doru 19 Mayıs Marşını piyano eşliğinde çalarak duygu dolu anlar yaşatmaya devam etti. Bu yıl yaşanan Pandemi sebebiyle hiçbir törenini ertelemeyen Başakşehir Okullarının, Ortaokul Müdürü Aylin Arda; “Ne kadar büyük bir aile olduğumuzu, uzak olmamıza rağmen yüreklerimizin her daim birlikte attığını bir kez daha anlamanın heyecan ve haklı gururunu yaşıyoruz. Öğretmenlerimiz her durumda aile olmanın hissettirdiği aidiyet duygusuyla bizim bu yolda en büyük destekçimizdir. Tabi ki her zaman desteklerini eksik etmeyen öğrenci ve velilerimize tekrar teşekkür ederim ”dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 1
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
YETİM VE ÖKSÜZ ÇOCUKLARINI KORUMA DERNEĞİ ÇERKEZKÖY’DE KURULDUÖnceki Haber

YETİM VE ÖKSÜZ ÇOCUKLARINI KORUMA DERNEĞ...

KAPI KAPI GEZEREK KANDİL SİMİDİ DAĞITTILARSonraki Haber

KAPI KAPI GEZEREK KANDİL SİMİDİ DAĞITTIL...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!