SAĞ REKLAM

AKAY: “NAMAZ KILINACAK ALANLARIN DEZENFEKTE İŞLEMLERİNİ BELEDİYEMİZ YAPACAK”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
AKAY: “NAMAZ KILINACAK ALANLARIN DEZENFEKTE İŞLEMLERİNİ BELEDİYEMİZ YAPACAK”
Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay: “Cuma Namazı kılınacak alanların, temizliği ve dezenfekte işlemleri Belediye ekiplerimiz tarafından namaz öncesi tamamlanarak, alanların hepsi ibadet için hazır hale getirilecek” dedi.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında bir süredir toplu ibadete kapalı olan camilerde 29 Mayıs'ta ilk Cuma namazı kılınacak. Yaklaşık iki ay sonra kılınacak Cuma Namazı için belirlenen alanlar Çerkezköy Belediyesi tarafından hazırlanmaya başlandı. Kent genelinde yaklaşık iki ay sonra kılınacak olan Cuma Namazı avlusu olan camilerde kılınacak. Cuma Namazı kılınacak cami bahçelerinde Çerkezköy Belediyesi tarafından yıkama ve çevre temizliği çalışmalarına başlanıldı.

CUMA NAMAZI HANGİ CAMİLERDE KILINACAK?

29 Mayıs Cuma günü kılınacak Cuma Namazının İstasyon Mahallesi’nde Mimar Sinan Camii, Mekke Camii ve Yeni Cami bahçeleri, Gazi Osman Paşa Mahallesi’nde GOP Camii bahçesinde, Bağlık Mahallesi’nde Kuba Camii bahçesinde, Fatih Mahallesi’nde Mevlana Camii bahçesinde, Veliköy Mahallesi’nde Veliköy Cami bahçesinde, Kızılpınar Mahallesi'nde Kızılpınar Medine Camii bahçesi, Kızılpınar Fatih Sultan Mehmet Camii bahçesi ve Kızılpınar Merkez Camii bahçesinde kılınacağını belirten Belediye Başkanı Vahap Akay, “Cuma Namazı kılınacak alanların, temizliği ve dezenfekte işlemleri Belediye ekiplerimiz tarafından namaz öncesi tamamlanarak, alanların hepsi ibadet için hazır hale getirilecek” dedi.

“SOSYAL MESAFE KURALLARINA UYULACAK”

Cuma Namazı kılacak vatandaşların sosyal mesafe kurallarına uygun olarak namazlarını eda edeceğini, seccadelerini yanlarında getirmeleri gerektiğini belirten Belediye Başkanı Akay, ”Namaz kılınacak tüm alanlarda dezenfektanlar konulacak. Namaz kılacak vatandaşlarımız mutlaka maskeleri ile namaz kılınacak alana giriş yapabilecekler. Vatandaşlarımız seccadelerini yanlarında getirerek belirlenen alanlarda namazlarını kılabilecekler” ifadelerini kullandı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
YASAĞIN ARDINDAN PTT’NİN YOLUNU TUTTULARÖnceki Haber

YASAĞIN ARDINDAN PTT’NİN YOLUNU TUTTULAR

TOPRAK: “YAĞMUR BİZE BAYRAM SEVİNCİ YAŞATTI”Sonraki Haber

TOPRAK: “YAĞMUR BİZE BAYRAM SEVİNCİ YAŞA...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!