MÜHENDİS
SAĞ REKLAM

AKAY: “O ALAN ENİNDE SONUNDA YEŞİL ALANA DAHİL OLACAK”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
AKAY: “O ALAN ENİNDE SONUNDA YEŞİL ALANA DAHİL OLACAK”
Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay: “Şimdi astsubay lojmanlarını 5 yıldır konuşuyoruz. Bu binaların kamuya bir faydası var mı? Yok. Binaların dayanıklı olduğu da pek söylenemez. Şehre de bir katkısı yok bunların. 2014 yılında yaptığımız plan değişikliği ile o alanı yeşil alan yaptık ve bu blokların yeşil alana dahil olması lazım” dedi.

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Kentpark içerisinde 2 blok halinde bulunan astsubay lojmanları hakkında açıklamalarda bulundu. Binaların şehre bir katkısı olmadığını ifade eden Başkan Akay, 4 bloğun yıkıldığı gibi kalan 2 bloğun da yakın zamanda yıkılması ve Kentpark’a kazandırılması için çalışmaların sürdüğünü söyledi.

“HİÇBİR KATKISI YOK”

Akay, yaptığı açıklamasında şunları söyledi; “Çerkezköy’de Milli Eğitimin bir çalışması var. Beton yoğunluğu 5 ve altında olan tüm okulları milli eğitim yıkma kararı aldı. Çerkezköy’de bu sayı 3 veya 5 civarında. Özellikle kamu binalarının bu noktadan bakarak bu meseleye yaklaşması gerekiyor. Şimdi astsubay lojmanlarını 5 yıldır konuşuyoruz. 4 bloğun daha önce kontrollerini yapıp depreme dayanıklı olmadığı için yıkım kararı almıştık. Şimdi orada 2 blok kaldı. Bu binaların kamuya bir faydası var mı? Yok. Gördüğüm kadarıyla söylüyorum, orada 24 daire var sanırım 3 daire kullanılıyor. Binaların dayanıklı olduğu da pek söylenemez. Şehre de bir katkısı yok bunların. 2014 yılında yaptığımız plan değişikliği ile o alanı yeşil alan yaptık ve bu blokların yeşil alana dahil olması lazım. Dünde konuştuk, bugünde konuşuyoruz, yarında konuşacağız. O alan eninde sonunda yeşil alana dahil olacak. Gönül ister ki bir an evvel bu olsun. Kentparkın nasıl yoğun olduğunu biliyoruz. Burayı hemen yeşil alana katalım, hem Çerkezköy’ün geniş bir alan katmış olalım istiyoruz. Bunu sürekli gündemde tutacağız” dedi.

MÜHENDİS

 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
EMNİYETİ GÜÇLENDİRME DERNEĞİ KAPANDIÖnceki Haber

EMNİYETİ GÜÇLENDİRME DERNEĞİ KAPANDI

KÜLTÜR MERKEZİ VE YEŞİL ALANLAR MASAYA YATIRILDISonraki Haber

KÜLTÜR MERKEZİ VE YEŞİL ALANLAR MASAYA Y...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!