Reklamı Geç
basın ilan
BAŞAKŞEHİR SAĞ REKLAM

AKIN: “KURTULUŞ GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
AKIN: “KURTULUŞ GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN”
Çerkezköy Erzurumlular Dernek Başkanı Nurettin Akın, Erzurum'un düşman işgalinden kurtuluşu ve milli marşımızın kabul yıldönümünü bir mesajla kutladı.

Erzurum’un yıllar boyunca stratejik konumu nedeniyle zor ve çetin mücadeleler verilen bir şehir olduğuna dikkat çeken Akın; “Anadoluya geçiş noktasında bir kale konumunda olan güzel şehirimiz Erzurum, Osmanlı’nın doğudaki kalesi olarak yıllarca Türk yurdu, dadaşlar diyarı olarak anılmıştır” dedi.

“DADAŞLARIMIZLA GURUR DUYUYORUZ”

Erzurum’un son 2 yüzyılda çeşitli işgal ve katliamlara maruz kaldığını hatırlatan Akın; “Tarihimizde en çok katliamların yaşandığı 93 harbinde ve aradan 40 sene sonra 16 Şubat 1916 Rus işgalinin ardından Rus kuvvetlerinden destek alan Ermeni çetelerince gerçekleştirilen katliamlar, insanlık tarihine kara bir leke olarak geçmiştir. Fakat Erzurum halkı, yüksek inancı ve vatan sevgisi ile bu katliamlara ‘Dur’ demiş ve Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasında da büyük rol oynamıştır. Sınırlarımız içerisinde oluşturulmak istenen Ermenistan hayaline; mevcudunun büyük bölümü, bölge insanından oluşan, 3. Orduya bağlı, Kazım Karabekir Paşa kumandasındaki 9. Kafkas Kolordusu, bölgeden düşmanları bir daha gelmemek üzere bu topraklardan atmıştır. Bin yıldır Türk vatanının şarktaki göz bebeği olan şehri Erzurum, 12 Mart 1918 tarihinde, zalimlerin zulmünden kurtarıldı” ifadelerini kullandı. Erzurum’un Kurtuluş Günü’nü kutlayan Akın; “Cumhuriyetin ilk adımlarının atıldığı yer olan Erzurum her zaman Türkiye Cumhuriyeti’nin en güzide şehirlerinden olmaya devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle, istiklal ve istikbalimizin simgesi, şanlı ay yıldızlı bayrağımızın ebediyen dalgalanmasını Allah’tan diliyor; tüm Erzurum’lu hemşerilerimizin Kurtuluş Günü’nü kutluyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

“İSTİKLAL ŞAİRİMİZİ SAYGI VE MİNNETLE ANIYORUZ”

12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü’nün yıldönümünü de kutlayan Akın; “Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın’ diyerek milletimizde birlik, beraberlik duygusunu pekiştiren Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u saygı ve minnetle anıyor, İstiklal Marşı’mızın TBMM’de kabulünün yıldönümünü kutluyorum” dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ERSEÇKİN: “BU MİLLET HİÇBİR ZAMAN KORKMA’DI”Önceki Haber

ERSEÇKİN: “BU MİLLET HİÇBİR ZAMAN KORKMA...

BARKIN’DAN 12 MART MESAJISonraki Haber

BARKIN’DAN 12 MART MESAJI

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!