Reklamı Geç
YAZICIOĞLU İNŞAAT

AYDENİZ; “BU İŞİ SİYASİ MALZEMEYE ÇEVİRDİLER”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
AYDENİZ; “BU İŞİ SİYASİ MALZEMEYE ÇEVİRDİLER”
MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz; “Eğer bizi Cumhur ittifakının bir ortağı olarak görüyorlarsa destek olmaya hazırız. Vatandaşlarımızı hiçbir zaman mağdur etmeyiz. Gider Ankara’ya tüm vekillerimizle görüşürüz, bu iş yarıda kalmasın diye devlet eliyle bitirilmesi için de her türlü çabayı yaparız. Bu işin yavaş yavaş siyasi malzemeye çevrildiğini görüyoruz. Görüntüler gerçekten amatörce ve bu işin altından nasıl çıkacakları konusunda tedirginiz. İnşallah başarabilirler” dedi.
DENGE AKADEMİ REKLAM

Milliyetçi Hareket Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz ilçe teşkilatında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın Cumhur İttifakı ortaklarına yönelik çağrısına değinen Aydeniz, Atatürk ve Öztrak Caddesi’nde başlayan çalışmaların bir an önce tamamlanması gerektiğini söyledi.

“ÇERKEZKÖY İÇİN YAPILACAK HER ŞEYİN ARKASINDAYIZ”

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamaya cevap veren MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz, “Geçtiğimiz aylarda Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak Çerkezköy’e gelerek ilçe başkanlarıyla toplantı yapıp bu konunu siyaset üstü mesele olduğunu, Çerkezköy’ün geleceğini ilgilendirdiğini ve hepimizin bu konuya el atması gerektiğini söyledi. Bizde orada düşüncelerimizi dile getirdik. Çerkezköy için çakılacak her türlü çivinin arkasında olduğunu ifade ettik” dedi.

“İLK SORDUĞUMUZ SORU PARASI HAZIR MI?”

Projede planlama hatasının olduğunu kaydeden Aydeniz, “Bu projede Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, TESKİ ve Çerkezköy Belediyesi olmasına rağmen sanki Çerkezköy Belediyesinin projesiymiş gibi Belediye Başkanı Vahap Akay’ın konuşmalarını izliyoruz. Biz Cumhur ittifakının ortağı olarak Çerkezköy’ü ilgilendiren her konu bizleri de ilgilendiriyor. Fakat burada bir planlama hatası olduğunu görüyoruz. Biz kendilerinden bu projenin parasal bedelini gösteren bir dosya istedik. Orada gönderilen rakam ise 151 milyon TL’diydi. İki yıllık planlama olduğunu ve maliyetlerinin de artacağı söylenerek projenin 200 milyonu da geçeceği söylendi. Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay partimize gelip sunum yaptığında ise ilk sorduğumuz soru ise ‘parası hazır mı ?’ dedik. Ortaya bir bütçe çıkacağı ve bir kısmının Çerkezköy Belediyesi, bir kısmının TESKİ, bir kısmının ise İller Bankası desteği ile olacağını söylediler” diye konuştu. Sonrasında İller Bankası’ndan kredi alınamadığını ifade eden Aydeniz; “Şimdi ise İller Bankasından krediyi alamadıklarını söylüyorlar. Kapaklı için onaylandı Çerkezköy için neden onaylanmadı diyorlar. Kapaklı için başvuran TESKİ’dir. Bu proje Kapaklı Belediyesi için onaylanmadı. TESKİ’nin yapacağı projeler için onaylandı. Bu siyaset üstü meseledir. Onaylanan krediyi Büyükşehir Belediyesi ve TESKİ onaylattırıp almıyorlar. Siz mi siyasi malzeme yapıyorsunuz. Belki oranın da acil sıkıntıları vardır. Sırf burası için orayı bekletmeleri doğru değildir. Gönül ister ki bu proje başarılı bir şekilde bitsin ve vatandaşlar mağdur olmasınlar. Fakat ortada bir başıboşluk görüyoruz. Projeye başladılar 300 metrelik yerde 10 gündür çalışıyorlar. Oranın içinden çıkamadılar. Bu işlerde mesai mefhumu olmaz. Memur gibi sabah 08.00 akşam 17.00 olmaz. Esnafın mağduriyetini bir an önce çözümlemek için gece oraya proje koyar o müteahhit gece de çalışır. Parasal sıkıntı gördüğümüz için hele başlayalım para işini çözeriz diyerek bu iş olmaz. Bunun ödeneği hazır olacak ki müteahhit geldiğinde bu işi rahat yapsın. Bunlar gerçekten ağır işlerdir. Kapaklıyı dayatarak İller Bankasına rest çekerek bu iş olmaz.  İller Bankasının topu taca attığını söylüyor. Yapamazsanız sorumlusu tabi ki siz olacaksınız. Projenin başladığına dair basın açıklaması yapıp kurdele kesip, kazma vuran sizlersiniz” ifadelerini kullandı.

"PARA VARKEN YAPMADILAR"

2016 yılında göreve geldiğinde Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ı ziyaret ettiklerini söyleyen Aydeniz; “2016 yılı Ekim ayında göreve geldiğimizde Belediye Başkanı Vahap Akay’ı ziyaret ettiğimizde masaya asbest boruyu koymuştu. Serçe parmağı ile borunun içinden kahverengi toz çıkartarak ‘İnsanlar bu suyu içiyor’ demişti. Bu soruna bir an önce el atacaklarını ve halk sağlığının en önemli sorun olduğunu ifade etmişti. O süre zarfında Çerkezköy Belediyesine muazzam bir bütçe girişi oldu. O paralar varken, Büyükşehir Belediyesine ve TESKİ’ye ödenekler gelirken bu işlerin çaresine bakılmadı. Siyaseten alt yapı ve üst yapı çalışmaları başkanları zor durumda bırakır diye yapmadılar. Paranın olduğu zaman bunu yapmadılar, görsele, parklara ve konserlere paraları harcadılar” dedi.

2019 Mart seçimlerinden sonra ilk meclis toplantısında belediyenin 2014-2019 bütçesi olan 970 milyonun onaylandığını kaydeden Aydeniz, “ Çerkezköy’de gözle görülür eserleri Büyükşehir Belediyesi yapmıştır. İlçe Belediyesi bu paralar varken kendi bütçeleriyle bu işleri yapabilirdi. Biz bunu mecburen soracağız. O gün para varken yapmadınız, şimdi ise İller Bankasını bahane ederek ‘ İşi yapamazsak sorumlu biz değiliz’ diyemezsiniz. Geçen beş yılın vaatlerine baktığımız zaman belediyeyi kazandıktan sonra beş yıllık master planlarını dağıttılar. İncelediğimiz 2014-2019 döneminde söyledikleri 100 projenin 40 yaptılar yada yapmadılar. Vaatleri yapamadan ikinci dönemde de bir o kadar bülten bastılar. Öncekileri yapmadan bunları yapacağız dediler. Bunlar insana inandırıcı gelmiyor” diye konuştu.

“PLANINI PROGRAMINI YAPAMADILAR”

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ın göreve geldiği ilk zamanda altyapı sorununu çözeceğine dair sözünü hatırlatan Aydeniz; “Har vurup harman savrulmuş bir bütçe, bugün ‘Yapamazsak bunun sorumlusu sizsiniz’e döndü. Şimdi altından çıkamayacağın bir projeye giremezsin. Belediye çalışıyor diye görünmek için yapamayacağın bir projenin altına giremezsin.  Pandemi sürecinde işleri duran bir esnaf oldu. Şimdi bir de bu geldi. İller Bankası’ndan kredi gelmezse ne olacak? TESKİ eğer İller Bankası’ndan gelen paraya kaldıysa, bizden kesilen su paraları nereye gidiyor_ Bize gelen bilgi şu an TESKİ, aldığı su paralarıyla zarar ediyor. Aldığı su paraları ile kendini döndüremiyor. Kadir Başkanımız sabah 04:00’te fotoğraf paylaşıyor, namazı kılar kılmaz çalışmalara başladık diyor. Ama bu altyapı çalışması sabah 09:00 akşam 17:00 şeklinde çalışılamaz. Bir müteahhit memur kafasıyla çalışamaz. Tabi bunun için de parasını alması lazım. Sadece şunun altını çizeyim. 2016’da göreve geldiğimizde Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ı ziyaret ettik. Masaya asbesli boru koydu, parmağıyla çekti, bir parmak kum çıktı. İlk olarak bu işi çözeceğiz demişti. O zamanda para da vardı, maliyetler çok düşüktü. Şimdi o zaman bu iş yapılmadı. Şimdi 200 milyonluk bir işin altına girmişsin. Hadi İller Bankası verdi parayı, diğer kalan kısmı nasıl tamamlayacaksın? Bu projede başarısız olduklarını düşünüyorum. Planını programını yapamadılar” diye konuştu.

“BEN YAPTIM OLDU MANTIĞIYLA İŞLER YÜRÜMEZ”

Projenin bir an önce tamamlanması gerektiğini vurgulayan Aydeniz, “İnşallah tamamlarlar ve bunlar bir an önce tamamlanır. Biz daha önce görüşme yaptık diğer siyasi parti temsilcilerinin de katıldığı. Sonrasında Ankara’ya gittiler. Bir takım temaslarda bulunuldu. Acaba para yetecek mi? Ekstra maliyetler olacak mı? Çerkezköy sadece Atatürk ve Öztrak Caddesi’nden ibaret değil. Diğer sokaklar da var. Otopark sıkıntımız da var. Çapraz parkın dünyada örneği yok, Çerkezköy’de hala devam ediyor. Ben yaptım oldu mantığıyla işler yürümez” dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ÇETİNTAŞ; “BAŞKANLIK MAKAMI AĞLAMA MAKAMI DEĞİLDİR”Önceki Haber

ÇETİNTAŞ; “BAŞKANLIK MAKAMI AĞLAMA MAKAM...

GENÇLİK MERKEZİ MİNİK YÜREKLERE DOKUNDUSonraki Haber

GENÇLİK MERKEZİ MİNİK YÜREKLERE DOKUNDU

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!