Reklamı Geç
Kamil Çetintaş

ÇEKÇEKÇİLER RESMİYET KAZANACAK

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ÇEKÇEKÇİLER RESMİYET KAZANACAK
Kapaklı Belediyesi, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın yayınladığı “Atık Toplayıcıları” genelgesi ile bağımsız sıfır atık toplayıcılarını Atık Yönetimi Sistemi'ne dâhil edecek.

Gerekli belgeler ile Kapaklı Belediyesi altıncı katta bulunan İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğüne müracaat eden atık toplayıcıları başvuru sürecinden sonra emniyet müdürlükleri ve jandarma komutanlıklarının onayı ile “Bağımsız Sıfır Atık Toplayıcısı Kartı” sahibi olabilecek.

BAŞVURULAR ŞAHSEN YAPILACAK

Kapaklı Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Herhangi bir işletmeye bağlı olmaksızın plastik, kağıt ve metal gibi değerlendirilebilir atıkların toplayıcılığını yapanlarla ilgili olarak 22 Haziran 2022 tarih ve 2022/6 sayılı Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından atık toplayıcıları konulu genelge yayımlanmıştır. Atık toplayıcıları konulu genelgede belirtilen hususlara istinaden Kapaklı Belediye Başkanlığı Bağımsız Sıfır Atık Toplayıcıları Çalışma Yönetmeliği 03.02.2023 tarih ve 34 karar numaralı meclis kararı ile yürürlüğe girmiştir. Bağımsız sıfır atık toplayıcısı olmak isteyen vatandaşlarımız belirtilen evraklar ile Kapaklı Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü’ne şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir.” denildi.

İSTENEN BELGELER

-Başvuru Formu ve Dilekçesi (İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü’nden verilecektir.)

-1 Adet Biyometrik Fotoğraf (50 mm*60mm)

-Kimlik Belgesi Fotokopisi veya E-devlet Barkotlu Nüfus Kayıt Örneği

-E-devlet Barkotlu Yerleşim Yeri (İkametgâh Belgesi) veya İkamet İzin Belgesi Fotokopisi ve -Adres Yerleşim Yeri Belgesi

-E-Devlet üzerinden alınan Çalışma Belgesi veya Sosyal Güvenlik Kayıt Sorgulaması veya -Çalışma İzni Belgesi

-Sürücü Belgesi Fotokopisi veya E-devlet Barkotlu Sürücü Belgesi Bilgileri Çıktısı

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
HALK KÜTÜPHANESİNDE ÇALIŞMALAR SÜRÜYORÖnceki Haber

HALK KÜTÜPHANESİNDE ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

SERVİS MİNİBÜSÜ İLE ARAÇ ÇARPIŞTISonraki Haber

SERVİS MİNİBÜSÜ İLE ARAÇ ÇARPIŞTI

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!