Reklamı Geç
YAZICIOĞLU İNŞAAT
ÇERKEZOĞLU KAFE
GOOGLE DİKEY REKLAM
OPTİMED SAĞ REKLAM

ÇERKEZKÖY’DE ANAOKULU VE ANASINIFLARI YÜZYÜZE EĞİTİME DEVAM ETMEYECEK

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ÇERKEZKÖY’DE ANAOKULU VE ANASINIFLARI YÜZYÜZE EĞİTİME DEVAM ETMEYECEK
Çerkezköy İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban Başkanlığında, Belediye Başkanı Vahap Akay, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Olcay Palak, İlçe Tarım Müdürü Murat Öner, Serbest Hekim Nurtekin Erol, Serbest Eczacı Necdet Çabuk’un katılımı ile toplandı. Toplantıda anasınıfları, anaokulları ve Kur’an kursları için yeni kararlar alındı.

Koronavirüs Salgını’nın artışını önlemek amacıyla anasınıfı, anaokulu ve Kur’an kursları ile ilgili yeni kararlar alındı.

İŞTE ALINAN KARARLAR

Alınan kararlar şöyle açıklandı; “Sağlık Bakanlığınca hazırlanan Covid-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinde yer alan “Okullarda Covid-19 Pozitif Vaka Çıkması Durumunda Yapılması Gereken Uygulamalar” doğrultusunda 04 Ocak 2021 tarihine kadar İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 30.11.2020 gün ve 17427784 sayılı teklifi üzerine Tekirdağ İlimizde; ilçe millî eğitim müdürlüğünce yüz yüze eğitim yapılan resmi anaokulu ve ana sınıfları ile uygulama sınıflarının tamamının uzaktan eğitim yoluyla sürdürülmesine,

*Uzaktan eğitim kararı alınan okul öncesi eğitim kurumlarında Milli Eğitim Bakanlığınca belirlenen uzaktan eğitim esasları doğrultusunda uzaktan eğitim yapılmasına,

-Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı Kur’an Kursları için;

*Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 29.11.2020 gün ve 852975 sayılı Genelgesine istinaden; Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarıyla ilgili alınan uzaktan eğitim kararlarının Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı gündüzlü-yatılı her tür ve düzeydeki Kur'an kursu eğitimleri için de uygulanmasına, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunca alınan kararların ilçemizde aynen uygulanmasına; Oy birliğiyle karar verilmiştir” denildi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN
BAŞKAN ALBAYRAK, PAZARCI ESNAFINI ZİYARET ETTİÖnceki Haber

BAŞKAN ALBAYRAK, PAZARCI ESNAFINI ZİYARE...

EMNİYETTEN UYARI: “BUNLARI YAPMAYIN! SUÇA ORTAK OLMAYIN”Sonraki Haber

EMNİYETTEN UYARI: “BUNLARI YAPMAYIN! SUÇ...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!