Reklamı Geç
YAZICIOĞLU İNŞAAT
ÇERKEZOĞLU KAFE
GOOGLE DİKEY REKLAM
OPTİMED SAĞ REKLAM

ÇETİN, “KAPAKLI’NIN 20 YILINI KURTARACAK PROJELER”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ÇETİN, “KAPAKLI’NIN 20 YILINI KURTARACAK PROJELER”
Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, yaptığı basın açıklamasında, 2 yıllık görev süresini ve önümüzdeki 3 yıl boyunca yapacağı çalışmaları değerlendirdi. Kendisine yönelik yapılan eleştirilere de cevap veren Çetin; “İçinden geçtiğimiz süreç içerisinde hangi belediyeler bizden çok daha fazla şeyler yaptı ki? Bizim geride kaldığımız konu ne?” dedi.

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, basın açıklamasında bulundu.
“1 AY İÇİNDE RAPOR ELİMİZE ULAŞACAK”
İlçede MTS tarafından yapılan çalışmaların devam ettiği bilgisini veren Çetin; “Kuyunun dibindeki sıcaklık 70 derece şu anda. Kuyunun diğer çalışmaları devam ediyor. MTA bize bir rapor hazırlayacak. Tahmin ediyorum 20 gün- 1 ay içerisinde rapor elimize ulaşacak. Bu raporda suyun içerisindeki mineraller, suyun debisi, suyun çıkış sıcaklığı bize verilecek. Bu verilerle beraber biz oraya yapmak istediğimiz çalışmaları hem Tarım Bakanlığıyla hem Turizm Bakanlığıyla hep beraber yürüteceğiz. Bizim oradaki ana gayemiz bir termal sıcak suyu kullanıp seracılık yapmak, iki sıcak suyun niteliklerine göre sağlık sektöründe değerlendireceğimiz termal otelleri oraya çekmek istiyoruz. Tahmin ediyorum 1-2 ay içerisinde bunlarla ilgili durumlar netleşecek. Akabinde planımızı yürüteceğiz” dedi.
“GÜVENLİĞİ SAĞLAMAYI HEDEFLİYORUZ”
Kazak Gölü’nde yapmak istediği projesinden bahseden Çetin; “Geçen sene ön tarafa bir kır bahçesi yaptık. Hem vatandaşımız göl manzaralı çayını içip yemeğini yiyebiliyor, hem de başka sosyal etkinlikler için, düğün için, değişik yemek organizasyonları, toplantılar için kullanıyoruz. Bir önceki yıl da kapalı mekanın açılışını yapmıştık. Önce orayı yaptık, sonra ön tarafı yaptık. Bu yıl da birkaç projemiz daha var. Kış ayında onun etrafını güvenliği sağlamak için çit yaptık. Şuanda pandemiden dolayı oraya çok fazla ağırlık veremiyoruz, biraz güvenlik sorunu yaşıyoruz orada. İstihdam ettiğimiz zabıta yardımcılarımızla beraber oranın güvenliğini sağlamayı hedefliyoruz. Güzel birkaç projemiz var Kazak Gölü’nde. Ben Kazak Gölü’nü animasyonlarıyla, etkinlikleriyle, birçok faaliyetiyle ailece eğlenilecek bir yer olarak değerlendirelim istiyorum. Eskiden biraz buraları farklı amaçlar için kullanılıyordu. Alkol kullanımı, uygunsuz hareketler, silah atma gibi güvenliği bozan unsurlar vardı. Sosyal etkinlikleri artırıp bunları bertaraf etmek istiyoruz. Güvenliği sağlamak istiyoruz. Ailelerin çocuklarıyla birlikte zaman geçirecekleri bir proje olarak hayata geçirmek istiyoruz” diye konuştu. İkizgöllerde’de Bungalov Evleri Projesi’nin devam ettiğini söyleyen Çetin, “O da çok farklı, güzel bir konsept olacak. Turizmi canlandıracak. Bir de film platosu planlanıyor içerisinde. Film platosu olması durumunda bölgemiz biraz daha gündeme gelir, ulusal medyada yer alır. Buradaki esnaf kazanır. Bu bölgenin konseptini değiştirir diye düşünüyoruz. Onların da sıcak suyun nitelikli olması durumunda talebi var. Bungalov evlerine sıcak su verilmesi talep ediyor onlar da. Biz bunları ücretli vereceğiz. Belediyemiz buradan gelir elde edecek” dedi.
“KAPAKLI’YA DEĞER KATACAK”
Kapaklı’ya TOKİ vasıtasıyla yapılacak projeden de bahseden Çetin, “50 bin nüfuslu yeni bir şehir planlaması yapılıyor. TOKİ ayağıyla yürüteceğimiz bir proje. Bu proje yeni gelecek göç için değil. Kapaklı’nın içinde güvenli olan, site tarzı konutlar olmadığı için göç de veriyoruz biz. Ekonomik seviyesi iyileşen aileler Kapaklı’dan göç ediyor. Biz bunu da kaybetmemek istiyoruz. Kapaklı’yı bu anlamda zenginleştirmek istiyoruz. Böyle bir proje yürütüyoruz şu anda. Kapaklı’ya değer katacak bir proje. Bu da önemsediğim uzun vadeli bir proje” diye konuştu.
 “KAPAKLI’NIN 20 YILINI KURTARACAK PROJELER”
Yıldızkent Kavşağı ve hemen yanındaki Millet Bahçesiyle ilgili çalışma yürüttüklerini belirten Çetin, “Bunlar Kapaklı’nın 20 yılını kurtaracak projeler. 20 yıl sonrasını planlayacağımız projeler. Bugünün de ihtiyaçları bunlar ama 20 yıl sonrasının Kapaklı’sını başka yere taşıyacak projeler. Rutin diğer projelerimizi yürütüyoruz zaten. Asfalt çalışmalarımız devam ediyor. Spor Toto’dan aldığımız destekleri adım adım yapıyoruz, uyguluyoruz” dedi. Kapaklı’nın zor bir yer olduğunu söyleyen Çetin, “Sorunlarıyla, ihtiyaçlarıyla, talepleriyle sıkıntılı bir yer. Biz de bunları adım adım çözeceğiz inşallah” dedi.
“BÜYÜK SIKINTILARLA DEVRALDIK”
Kendisini eleştiren CHP Kapaklı İlçe Başkanı Erdinç Yılmaz ve İYİ Parti İlçe Başkanı Yusuf Çetin’e de cevap veren Belediye Başkanı Mustafa Çetin, eleştiriye açık olduğunu belirterek; “Çerkezköy’ü görüyorsunuz, Saray’ı görüyorsunuz, Büyükşehri de görüyorsunuz. İçinden geçtiğimiz süreç içerisinde hangi belediyeler bizden çok daha fazla şeyler yaptı ki? Bizim geride kaldığımız konu ne? Biz yapabileceklerimizi, mevcut bütçeleri dengeleyerek yapmaya çalışıyoruz. Devraldığımızda büyük sıkıntılar vardı. Bunları kapatmak için kaynak yaratmaya çalışıyoruz” dedi. Kapaklı’nın en önemli probleminin yol ve altyapı çalışmaları olduğunu belirten Çetin; “Elimizdeki imkanlarla yapabileceklerimizi yapmaya çalışıyoruz. Tabi ki muhalefet görevini yapacak, onlar eleştirecek bizi. Biz o eleştirilerden üzerimize düşeni alacağız. Gözden kaçırdığımız, eksik olduğumuz bir şey varsa onları da hayata geçirmeye çalışacağız” ifadelerini kullandı.
“YOLLAR İÇİN 100 MİLYON TL PARA LAZIM”
Kapaklı’nın daha fazla yatırıma ihtiyaç duyduğuna dikkat çeken Çetin, devlet hastanesi yapımının da girişimleriyle çözüme kavuşturulduğunu söyledi. Çetin; “İş bozulmuştu. Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü o işten vazgeçmişti. Biz konuya müdahil olduk, süreci yönettik ve en nihayetinde temeli atıldı. ‘O devletin de değil, belediyenin de değil. Başkan kendine mal ediyor’ diyorlar. Hayırseverden bir okul yaptırıyoruz, ‘Bunun belediyeyle, devletle ne işi var’ diyorlar. Termal su ile ilgili çalışma yapıyoruz, ‘O MTA ile ilgili’ diyorlar. Okul yaptırıyoruz, ‘Devletin işi’ diyorlar. Hükümet Konağı’yla ilgili sıkıntı vardı, sürekli eleştiriyorlardı, gittik onu çözdük, ‘O zaten olacaktı’ diyorlar. Hep bir şeyler söylüyorlar. Mesela İlçe Emniyet Binası yok, ‘İlçe Emniyet Binası nerede’ diye soruyorlar. Şimdi onu halledeceğiz, yakında temelini atacağız, ona da bir şey bulacaklar. Canları sağ olsun. Ben bunlara takılmıyorum. Benim en baştan beri söylediğim şey şu, Kapaklı’ya bir toplu iğne getirebiliyorsam memnunum. Benim maksadım Kapaklı’ya bir şeyler kazandırmak, bir şeyler getirmek. Halı sahaları okul bahçelerine yaptık, onu eleştiriyorlar, ‘O Spor Toto’nun yatırımı’ diyorlar. Siz de yapsaydınız. Burada 20 yıl Cumhuriyet Halk Partisi iktidardaydı. Onlar yapsalardı. Yollarla ilgili çok ciddi eleştiri alıyoruz. Kapaklı’nın yolları perişan. Sanki bunun sorumlusu benim. Ben bir tane cadde yaptık. ‘Onu da büyükşehir yaptı’ diyorlar. Cevap bile vermedim. Varsın büyükşehir yaptı bilsinler, güzel bir şeyler yapılsın Kapaklı’ya. Hem kilit taşı, hem kaldırım hem de asfalt ihalesini bir bütün olarak yeni bir ihale içine dahil ettik. Bizim Kapaklı’nın tamamının yollarının yapılabilmesi için 100 milyon TL para lazım. Ben o parayı nasıl bulacağım, bu yatırımı nasıl getireceğim, ben onun derdindeyim” dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
PELERİNSİZ KAHRAMANLAR YETİMLER İÇİN DE SAHADAÖnceki Haber

PELERİNSİZ KAHRAMANLAR YETİMLER İÇİN DE...

YURTDIŞINA KAÇMAK İSTEYEN DÜZENSİZ GÖÇMENLER ÇERKEZKÖY'DE YAKALANDISonraki Haber

YURTDIŞINA KAÇMAK İSTEYEN DÜZENSİZ GÖÇME...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!