Reklamı Geç
MÜHENDİS
SAĞ REKLAM

ÇORLU’NUN İLK SANAT MÜZESİ AÇILIYOR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ÇORLU’NUN İLK SANAT MÜZESİ AÇILIYOR
Çorlu Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi 9 Eylül’de kapılarını açıyor.

Ünlü kişilerin balmumu heykellerinin sergileneceği Çorlu Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi 9 Eylül saat 11.00’dan itibaren Çorlu Tarihi Belediye binasında ziyaretçilerini bekliyor olacak. Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen tarafından yapılan balmumu heykellerin sergilendiği, ilk olarak Eskişehir’de açılan ve dünyanın pek çok ülkesinde bulunan “Madame Tussauds Müzesi”nin Türkiye’deki ilk örneği olan Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi’nin ikincisi Çorlu’da açılmış olacak.

HEYKELLER HAYRANLIK UYANDIRACAK

Tarihi kişiler ile yerli ve yabancı ünlü 110 kişinin balmumu heykelinin yer aldığı Çorlu Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi’nde Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ve ailesinin yanı sıra yerli ve yabancı devlet adamlarının, sanatçıların, medya mensuplarının adeta canlıymış hissi veren balmumu heykelleri ziyaretçilerde hayranlık uyandıracak. Ünlü kişilerin ölçülerinin alınıp özel fotoğrafları çekilerek Prof. Yılmaz Büyükerşen ve sanatçı ekibince uzun saatler boyunca büyük uğraşlarla yapılan balmumu heykelleri, canlı görünümleri ile ziyaretçilerin oldukça ilgisini çekecek.

ÇORLU’NUN İLK SANAT MÜZESİ

Hayranı olduğumuz ünlü kişiliklerin birebir benzerleri ile karşılaşacağımız Çorlu Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi, Çorlu’nun ilk sanat müzesi olma özelliği ile önemli bir anlam taşıyor. Sanatsever ziyaretçilerini ağırlamaya hazırlanan müzede; cumhurbaşkanları, başbakanlar, siyasi parti liderleri, yazarlar, bilim insanları, tiyatro ve sinema sanatçıları, ses sanatçılarının balmumu heykelleri bulunuyor.

ŞEHİT YAKINLARI, GAZİLER VE ENGELLİLERE ÜCRETSİZ GİRİŞ

Müze giriş ücreti yetişkinler için bilet fiyatları 12,5 TL, öğrenciler için 7,50 TL olacak. Pandemi önlemleri sebebiyle şimdilik sınırlı sayıda ziyaretçinin kabul edilebileceği müzede 20 kişi ve üzeri gruplar içinse indirim uygulanacak. Çorlu Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi 1. derece şehit yakınları ile gaziler ve 1. derece gazi yakınları için ücretsiz olacak. Ayrıca sarı basın kartlı gazeteciler ve belgesini ibraz eden engelli vatandaşlarımız ile belirleyecekleri bir refakatçileri de müzeyi ücretsiz ziyaret edebilecek.

MÜHENDİS

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
"21 YILDIR MAĞDURUZ"Önceki Haber

"21 YILDIR MAĞDURUZ"

TOPLU TAŞIMADA AYAKTA YOLCU ALMAK YASAKSonraki Haber

TOPLU TAŞIMADA AYAKTA YOLCU ALMAK YASAK

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!