SAĞ REKLAM

DÖNMEZ: “YÜCE ATAM! BU BAYRAMI BÜYÜK BİR BURUKLUKLA YAŞIYORUZ”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
DÖNMEZ: “YÜCE ATAM! BU BAYRAMI BÜYÜK BİR BURUKLUKLA YAŞIYORUZ”
CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ayfer Dönmez; “Yüce Atam! Bu bayramı büyük bir buruklukla yaşıyoruz. Ne yazık ki bize emanet ettiğin Cumhuriyeti yıkmak, seni her yerden silmek için örgütlenmiş çeteler durmadan çalışıyor. Her tarafımız zulüm, baskı. Her fırsatta ne kadar dindar olduklarını söyleyenler, halka verilen ekmeği, aşı yasaklıyor” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çerkezköy İlçe Başkanı Ayfer Dönmez, 19 Mayıs Atatürk’ün Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

“ATATÜRK, TÜRK GENÇLİĞİNE EMANET ETMİŞTİR”

Dönmez mesajında şunları ifade etti; “Cumhuriyet’e ve ulusal bağımsızlığa giden yolun başlangıcı, ulusal kurtuluş mücadelemizin ilk adımı olan ve Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından gençlere armağan edilen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 101. yıl dönümünü. 1.Dünya Savaşı’nın bitiminde imzalanan Mondros Ateşkes Antlaşması, Türk Ulusu için acılı günlerin başlangıcı olmuştur. Adı ateşkes antlaşması olan bu belgenin maddeleri ne yazık ki itilaf devletlerine ülkenin dört bir yanını işgale açık hale getirmişti. 13 Kasım 1918’de İstanbul’a dönen Mustafa Kemal ‘in gördüğü manzara şöyleydi; 1915’te Mehmetlerin geçit vermediği Çanakkale’den Mondros ateşkes hükümlerine göre ellerini kollarını sallayarak geçip boğaza demirleyen 55 parçalık müttefik donanmasının boğazın iki yakasına yönelik topları İstanbul halkını tehdit etmekteydi. Haydarpaşa’da indiği trenden işgalci donanmanın arasından karşıya geçen Çanakkale kahramanının maiyeti O’nun ağzından şu sözleri duyarlar: “Geldikleri gibi gidecekler!” Ülkenin içine düştüğü esaret fikrini külliyen reddederek “Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır” bilinciyle Türk Ulusunun kaderinin yalnız ve ancak bağımsızlık olduğunu tüm dünyaya öğreten bir simgedir 19 Mayıs. 19 Mayıs 1919’da Samsun‘la başlayan süreç, kurtuluş önderinin, kurtuluşu kanıyla, canıyla gerçekleştirecek halkıyla birlikte yürütülecek bir kutsal başkaldırının başlangıcıdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türk gençliğine duyduğu güveni her fırsatta dile getirmiş ve kurduğu Cumhuriyeti Türk gençliğine emanet etmiştir” dedi.

“HER TARAFIMIZ ZULÜM, BASKI”

19 Mayıs’ın 101. Yılını kutlayan Dönmez: “Yüce Atam! Bu bayramı büyük bir buruklukla yaşıyoruz. Ne yazık ki bize emanet ettiğin Cumhuriyeti yıkmak, seni her yerden silmek için örgütlenmiş çeteler durmadan çalışıyor. Her tarafımız zulüm, baskı. Her fırsatta ne kadar dindar olduklarını söyleyenler, halka verilen ekmeği, aşı yasaklıyor. Suçluların, güçlü olduğu bir dönem yaşıyoruz. Her zamanki gibi öngörülerin hep doğru çıkıyor. “ Memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.” demiştin, çok da doğru söylemişsin. Kurmuş olduğun Cumhuriyeti yıkıp, şeriat devleti kurmak isteyenler tüm baskılarını, kötülüklerini biz yurtseverler üzerine uyguluyorlar. Ancak yine senin dediğin gibi “Ey Türk istikbalinin evladı! Tüm bu ahval ve şerait içinde dahi, vazifen, Türk İstiklal ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur !” Şartlar ne olursa olsun bunlarla mücadelemiz sürecek. Kuşkun olmasın. Üç tane şeriat heveslisine meydanı boş bırakmayacağız. Hazreti Ali’nin dediği gibi; ‘Haksızlık karşısında eğilmeyin, zira hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz’ 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramı’mız kutlu olsun” ifadelerine yer verdi.

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
AKIN’DAN 19 MAYIS MESAJIÖnceki Haber

AKIN’DAN 19 MAYIS MESAJI

KAYMAKAM ABBAN: “ŞAHA KALKIŞIMIZIN BAŞLANGICIDIR 19 MAYIS”Sonraki Haber

KAYMAKAM ABBAN: “ŞAHA KALKIŞIMIZIN BAŞLA...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!