SAĞ REKLAM

DOWN SENDROMLU VE OTİZMLİ GENÇLER BELEDİYEDE SOSYALLEŞECEK

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
DOWN SENDROMLU VE OTİZMLİ GENÇLER BELEDİYEDE SOSYALLEŞECEK
Süleymanpaşa Belediyesi, ilçede yaşayan 25 Down Sendromlu ve Otizmli genci belediyenin çeşitli birimlerinde yarı zamanlı olarak misafir edecek. Gençlerin sosyal hayata katılımlarını arttırmak ve kişisel becerilerini geliştirmek amacıyla hayata geçirilecek proje kapsamında onlarca genç iş deneyimi kazanacak.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, ilçede yaşayan 25 Down sendromlu ve Otizmli genci, belediyede misafir ederek sosyalleşmelerine katkı sağlayacaklarını söyledi.

ÖZGÜVENLERİNİ ARTTIRTACAK

Göreve geldikleri günden bu yana Gönül Belediyeciliği hizmet anlayışını toplumun her kesimine ve her ferdine ulaştırmak amacıyla aralıksız çalıştıklarını işaret eden Yüksel, bu kapsamda farklılıkları bulunan vatandaşlara da kucak açtıklarını söyledi. Belediyede yarı zamanlı görev alacak Down sendromlu ve Otizmli gençler için, sosyal hayata entegre olmalarını kolaylaştıracak bir adım attıklarına dikkat çeken Yüksel, “Belediyemizin farklı birimlerinde günlük bir kaç saat çalışacak kardeşlerimize vereceğimiz görevlerle, onların sorumluluk duygusunun gelişmesi katkı sağlamak ve mutlu olduklarını görmeyi amaçlıyoruz. İçine kapanık, derdini anlatabilme kapasitesi olmasına rağmen yalnızlaştırılmış olan bu kardeşlerimizin toplumla iç içe olması ve onlara birkaç iş verildiğinde bunları yapabildiklerini hissetmeleri, tabiki özgüvenlerini de arttıracak. Bence çok önemli bir sosyal proje olmasının yanında, hızlı bir şekilde yayılması gereken bir proje. Üstelik belediyeye de çok büyük bir maliyeti yok. Belki bunu önümüzdeki yıl projenin kapsamını biraz daha genişleterek sayıyı arttırabiliriz. Çocuklarımızı ve gençlerimizi yetiştirebilirsek gerçekten de bir iş yapabilir hale gelmelerine katkı sağlayabilirsek projenin kapsamı farklı boyutlara ulaşmış olacak.” diye konuştu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ZABITA SON TÜKETİM TARİHİ GEÇEN ÜRÜNLERE EL KOYDUÖnceki Haber

ZABITA SON TÜKETİM TARİHİ GEÇEN ÜRÜNLERE...

ALBAYRAK: “ÇERKEZKÖY HER ŞEYİN EN GÜZELİNE LAYIK”Sonraki Haber

ALBAYRAK: “ÇERKEZKÖY HER ŞEYİN EN GÜZELİ...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!