SAĞ REKLAM

ERSEÇKİN: “İYİ GELECEK TEMİZ ÇEVRE İLE MÜMKÜN”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ERSEÇKİN: “İYİ GELECEK TEMİZ ÇEVRE İLE MÜMKÜN”
İYİ Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Yasemin Altın Erseçkin, 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Erseçkin mesajında, çevrenin öneminden bahsederek; “İyi bir gelecek temiz bir çevre ile mümkün. Yaşadığımız kentte havayı, suyu ve toprağı korumak hepimizin öncelikli görevidir. iklimi değiştiren ve ekolojik krizi derinleştiren ve özellikle insanların yaşam alanlarına müdahale eden uygulamaların, hem bizler, hem de gelecek nesillere daha yaşanılabilir bir kent ve dünya bırakabilmek adına kabul edilmesi mümkün değildir” dedi.

“ÇEVRE DOSTU ALTYAPIYI DESTEKLEMELİYİZ”

Toprağın, havanın, suyun korunması, ağaçlandırma çalışmalarının hızlandırılması ve ekolojik dengenin sağlanması amacıyla çalışma yapılması gerektiğini ifade eden Erseçkin, mesajının devamında; “1972 yılında İsveç’in Stokholm kentinde yapılan Birleşmiş Milletler Çevre Konferansı'nda alınan bir kararla, 5 Haziran günü Dünya Çevre Günü olarak kabul edildi. İnsanlarda farkındalık oluşturması amacıyla her yıl çeşitli etkinliklerle kutladığımız çevre gününü bu yıl Koronavirüs gölgesinde geçiriyoruz. Bu yıl tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınıyla mücadele devam ederken, yapılan araştırmaların birçoğunda insan ile doğanın etkisinden bahsedilmektedir. Nitekim insanlarda görülen tüm bulaşıcı hastalıkların yüzde 60’ı da hayvanlardan insanlara bulaşmıştır. Hayvanların doğal yaşam alanlarına yıllar boyunca çeşitli zararlar verildi. Doğada yiyecek bulmakta zorlanan canlıların doğal yaşam alanları değişti. Verilen zarar sonucunda bu tür hastalıklarla daha fazla karşılaşmaya başladık. Her yıl yeni bir hastalık türüyle karşı karşıya kalıyoruz. Bizler artık buna bir son vermeli ve bu eğilimi tersine doğru çevirmeliyiz. Hayvanların doğal yaşam alanlarını korumalı, daha fazla ağaçlandırma çalışması gerçekleştirmeliyiz. Vahşi yaşamı ve vahşi alanları korumalı ve restore etmeliyiz. Yiyecek üretme ve tüketme şeklimizi değiştirmeli, çevre dostu altyapıyı desteklemeliyiz” diye konuştu.

“DİNİMİZİN EMRİDİR”

Erseçkin, mesajına şu sözlerle son verdi; “Peygamber efendimiz Hz. Muhammed S.A.V ‘Kıyametin kopacağını bilseniz elinizdeki fidanı dikiniz’ hadisi şerifiyle bize ağacın, fidanın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha hatırlatmıştır. Yaşadığımız çevreyi korumak en başta mukaddes dinimizin emridir. Bu duygu ve düşüncelerle 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nü kutluyor, gelecek nesillerimiz için daha temiz bir çevre diliyorum” ifadelerini kullandı.


 • 0
  SEVDİM
 • 3
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 1
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
KOCA, GÖRSELİ PAYLAŞARAK ELEŞTİRDİ: “SIFIR VAKA RÜYA MI?”Önceki Haber

KOCA, GÖRSELİ PAYLAŞARAK ELEŞTİRDİ: “SIF...

YASAK İPTAL EDİLDİSonraki Haber

YASAK İPTAL EDİLDİ

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!