Reklamı Geç
çetintaş ticaret
dağlı otel

“EŞİMİN NEDEN ALINDIĞINI TV PROGRAMINDA ÖĞRENDİM”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
“EŞİMİN NEDEN ALINDIĞINI TV PROGRAMINDA ÖĞRENDİM”
Tekirdağ'da 13 aydır kayıp olarak aranan zihinsel ve fiziksel engelli 28 yaşındaki Fevzi Çalışkan soruşturmasında tutuklu olan Şakir Çakmak’ın eşi Melis Çakmak konuştu. Eşinin sadece Serkan’la arkadaş olmasından dolayı tutuklandığını iddia eden Çakmak; “Bu olaylardan sonra esnaflık hayatımız da bitti. Eşimin neden tutuklandığını bilmiyorum. Tutuklandıktan sonra bir TV programında nedenini öğrendim” dedi. TV programındaki açıklamalarına da değinen Çakmak, açıklamalarını baskı altında söylediğini ifade etti.
HASAN ACAR

Kapaklı’da 13 aydır kayıp olan Fevzi Çalışkan olayında tutuklu bulunan Şakir Çakmak’ın eşi Melis Çakmak, Çerkezköy Ekspres Gazetesi'ne konuştu. Fevzi Çalışkan’ın ailesiyle hiç tanışmadıklarını belirten Çakmak, programdaki ifadelerini de baskı altında söylediğini belirtti.

“EŞİMİN NEDEN ALINDIĞINI TV PROGRAMINDA ÖĞRENDİM”

Kapaklı’da esnaflık yaptığını ve bu olaylardan sonra esnaflık hayatlarının bittiğini belirten Çakmak, olayla ilgili şöyle konuştu; “Kapaklı’da esnafız biz. Olayla hiçbir ilgimiz yok. Bu olay olduktan 2 hafta sonra Serkan, eşimi arayıp Tokat’a kaçtığını söyledi. Engelli bir çocuğu bir yere bırakıp gittiğini söyledi. Aradan bir yıl geçti. Sonrasında Cuma günü polisler eşimi aldı. Eşimin olayla hiçbir ilgisi olmadığını düşünüyorum ama eşimi de aldılar. 1 senedir Şakir’in ismi yok. Ama TV programında ismi geçtikten sonra eşim de tutuklandı. Serkan’ı tanıyorduk ama Fevzi’nin ailesini hiç tanımıyorduk. Cuma günü akşam 6’da eşimi aldılar. Neden aldıklarını bilmiyoruz. Sonrasında TV programında öğrendik eşimin neden alındığını” dedi.

“EŞİMİN OLAYLA HİÇBİR İLGİSİ YOK”

Katıldığı TV programında yönlendirildiğini ifade eden Çakmak; “Programa gittiğimde baskı altında kaldım, yönlendirildim. Yaptıysa da yapmamıştır, diye ifadelerde bulundum. Bu bizim esnaflık hayatımızı da bitirdi. Bu programa Esra Erol tarafından davet edildik. Eşimin bu olayla hiçbir ilgisi yok. Sadece Serkan’la arkadaştı. Fevzi’nin ailesini hiç tanımıyorduk, görseydik de mahallede görmüşüzdür. Sadece Serkan’la arkadaş olduğunu biliyorum” dedi.

“ELİMİZDEN GELEN DESTEĞİ VERECEĞİZ”

Konuyla ilgili konuşan Şakir Çakmak’ın Avukatı Yunus Emre Yılmaz da, Fevzi Çalışkan’ın bulunması için ellerinden gelen desteği vereceklerini ifade ederek; “Ülke gündemini sarsan bir olayla karşılaştık. Yaşanan bu olayla ilgili umarız bir an önce Fevzi Çalışkan bulunur ve ailesine teslim edilir. Biz soruşturma sürecinde elimizden desteği vereceğiz. Durumun medyaya yansıması müvekkilimize saldırgan bir tutumun sergilenmesine sebep oldu. Umarız Fevzi Çalışkan da sağ salim bulunur ve ailesine teslim edilir” dedi.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
GELECEĞE NEFES, CUMHURİYETE NEFES OLDULARÖnceki Haber

GELECEĞE NEFES, CUMHURİYETE NEFES OLDULA...

KAPAKLI’DA FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTUSonraki Haber

KAPAKLI’DA FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!