Reklamı Geç
YAZICIOĞLU İNŞAAT
ÇERKEZOĞLU KAFE
GOOGLE DİKEY REKLAM
OPTİMED SAĞ REKLAM

HELVACIOĞLU: “ÇİVİ ÇAKALIM İSTİYORUZ YİNE KARŞIMIZA CHP YÖNETİMİ ÇIKIYOR…”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
HELVACIOĞLU: “ÇİVİ ÇAKALIM İSTİYORUZ YİNE KARŞIMIZA CHP YÖNETİMİ ÇIKIYOR…”
Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, 16 Nisan 2021 Cuma günü Çamlıkent mevkiinde yapılması planlanan semt sahasının yerine CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) İlçe Yönetiminin ve bazı vatandaşların içinde bulunduğu bir grubun karşı çıkması üzerine açıklamalarda bulundu.

MUSTAFA HELVACIOĞLU; “ÇAMLIKENT SAKİNLERİNE SESLENİYORUM; SEMT SAHASININ YAPILMASINI İSTİYORSANIZ GELİN İMZALARINIZI BİZE ULAŞTIRIN.”

11 Mahalleye 11 Semt Sahası projesi kapsamında Çamlıkent Mevkii’ne de bir semt sahası kazandırılacağını ifade eden Helvacıoğlu, “Çamlıkent mevkiindeki, aralarında CHP İlçe Yönetiminde olan bazı vatandaşlarımız “Çamlıkent’e buraya yapmayın” diyor. Ses ve gürültüden rahatsız olacaklarını ifade ediyorlar. Çamlıkent’e çocuklarımız ve gençlerimiz için yapacağımız bu tesis akşam saatlerine kadar hizmet verecek. Yani burasını ne kiraya vereceğiz ne de geceleri açık olacak. Yaşlılarımız kadar çocuklarımız da var. Ben Çamlıkent sakinlerine sesleniyorum; semt sahasının yapılmasını istiyorsanız gelin imzalarınızı bize ulaştırın. Yani üzülerek ifade etmek istiyorum ki; CHP yöneticilerini bugün yine gençlerimiz ve çocuklarımız için yapılacak bir projeyi daha engelleme çabasında gördük. CHP İlçe Başkanı işi gücü bırakmış bizi engellemeye çalışıyor. İlçe Başkanı, Kadın Kolları Başkanı ve Meclis Üyeleri vatandaşımızı kışkırtıyor. 30 yıldır çivi çakılmamış, şimdi de bizi çalıştırmıyorlar. Hayretler içinde böyle bir yatırımı kim istemez diye soruyorum?" şeklinde konuştu.

“ÇAMLIKENT’TE DE ALTERNATİF YER YOK.”

Söz konusu alanın yaklaşık 3,5 dönüm olduğunu ve 800 metrekarelik kısmına semt sahası yapılacağını dile getiren Mustafa Helvacıoğlu, “Çamlıkent’te de alternatif yer yok. Bu nedenle söz konusu alana projeyi uygulama kararı verdik. Gençlerimiz ve çocuklarımız için yapacağımız bu tesis gece çalışmayacak. Böyle bir yatırıma, gençlerimizin spor ile yakınlaşmasına 30 kişi kışkırtma ile toplanıp karar veremez. Orada binlerce vatandaş ikamet ediyor ve o alan belediyeye ait.

“İSTEMEYEN 30 KİŞİ KARŞISINDA BİNLERCE VATANDAŞIMIZ PROJENİN YAPILMASINI İSTİYOR.”

Ayrıca sadece semt sahası değil bahse konu alanda düzenlemeler de yapacağız. Kilitli taş döşeyerek otopark alanları üreteceğiz. Projenin bitmiş halini gördükleri gün memnun olacaklar. Bu tamamen provokasyon. İstemeyen 30 kişi karşısında binlerce vatandaşımız projenin yapılmasını istiyor. Keşan’a çivi çaktırmayan CHP yine sahneye çıktı.”

“SEMT SAHASI KİRAYA VERİLMEYECEK”

Projenin bahse konu alanın 3’te 1’ini kapsayacağının altını çizen Helvacıoğlu, sözlerini şöyle tamamladı, “Buradaki vatandaşlarımızın bazıları istemeyebilir. Belediyeye gelerek, yönetimle konuşarak bunu istişare edebilirdik. CHP ilçe başkanı ve meclis üyelerinin vatandaşı sokağa dökmesi hiç yakışık almadı. Bunun altında vatandaşı kışkırtmak yatıyor. Burada sadece 30 kişi yaşamıyor binlerce vatandaşımız ikamet ediyor. Burasını kiraya vereceğimizi söylüyorlar. Kesinlikle böyle bir şey yok. Kiraya filan verilmeyecek. 30 kişi istemiyor mu binlerce kişi semt sahası mı istiyor? 30 yıldır bu çocuklara bir şey yapılmamış. Çivi çakalım istiyoruz yine karşımıza CHP yönetimi çıkıyor” Açıklamanın yapıldığı esnada semt sahasının yapılacağı alanda bulunan çocuklar da projenin hayata geçirilmesini istedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ÇORLU'DA SIFIR ATIK UYGULAMASI İÇİN ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYORÖnceki Haber

ÇORLU'DA SIFIR ATIK UYGULAMASI İÇİN ÇALI...

RAMAZAN’DA 50 AİLENİN YÜZLERİNİ GÜLDÜRDÜLERSonraki Haber

RAMAZAN’DA 50 AİLENİN YÜZLERİNİ GÜLDÜRDÜ...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!