Reklamı Geç
YAZICIOĞLU İNŞAAT
ÇERKEZOĞLU KAFE

İLETİŞİM BAŞKANLIĞININ DİJİTAL TIRI TEKİRDAĞ’DA

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İLETİŞİM BAŞKANLIĞININ DİJİTAL TIRI TEKİRDAĞ’DA
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Türkiye’nin millî, tarihî, kültürel, bilimsel ve teknolojik zenginliklerinin dijital sunumlarla anlatılacağı Dijital Tır projesini hayata geçirdi.

Türkiye’nin gelecek vizyonuna katkıda bulunma amacıyla başlatılan proje kapsamında dijital ve teknolojik deneyim ve uygulama alanlarıyla donatılmış Dijital Tır, 52 ili ziyaret edecek.

HAFTA SONUNA KADAR AÇIK OLACAK

Geçen hafta ilk durağı Edirne’den sonra 24 Şubat Çarşamba günü Tekirdağ’da vatandaşları ağırlayacak Dijital Tır, hafta sonuna kadar 12.00-20.00 saatleri arasında ziyarete açık olacak. Dijital Tır ile ilgili tüm güzergâh ve detaylara www.dijitaltir.org sitesinden ulaşılabilecek. Salgın tedbirlerinin uygulanacağı Dijital Tır’a ziyaretçiler tek tek alınırken, girişte maske dağıtımı yapılacak. Kurulduğunda 40 metrekarelik bir iç alan hacmine sahip olan Dijital Tır’da ziyaretçileri üç boyutlu görünüme sahip, yüksek teknoloji unsurlarıyla oluşturulmuş bilgi akışını aktaran holografik sunucu karşılıyor. Dijital Tır’ın içinde Harekete Duyarlı Ekran, 3 Boyutlu Sanal Kutu, Yeşil Perde ve Sihirli Ayna deneyim alanları bulunuyor. Özel olarak üretilen Harekete Duyarlı Ekran, ileri teknoloji hareket algılama sistemleri sayesinde yanından geçen veya karşısında duran ziyaretçinin hareketlerini animasyon olarak yansıtıyor. Bu alanda ziyaretçilere Türkiye’nin milli gururu İnsansız Hava Aracı (İHA) ile bir uçuş deneyimi imkânı sağlanıyor. Yeşil Perde Deneyimi, ileri teknoloji veri işleme olanakları sayesinde özel bir materyal önünde fotoğrafı çekilen ziyaretçiyi daha önce belirlenmiş bir ortamdaymış gibi gösteriyor. Oluşturulan görselin çıktısı ziyaretçiye hemen elden teslim edilebilirken e-posta olarak da gönderilebiliyor. Bu alanda ayrıca ziyaretçilere yapılan uçuş deneyiminden elde ettiği başarıyı gösteren bir dijital sertifika oluşturuluyor. 3 Boyutlu Sanal Kutu deneyim alanı ise izleyicilere herhangi bir yapıya bağlantısı bulunmadan havada asılı görünüm sağlarken, ileri teknolojiyle havada holografik oluşturularak gerçeküstü izlenim sunuyor. Bu alanda ayrıca altıncı nesil ultra deniz sondaj gemimiz olan Fatih sondaj gemisinin hologram şovu gösteriliyor.


 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ESNAFA DESTEK PROGRAMININ BAŞVURULARI BAŞLADIÖnceki Haber

ESNAFA DESTEK PROGRAMININ BAŞVURULARI BA...

BAŞKANLIĞA DİLEK KÖKSAL VEKALET EDECEKSonraki Haber

BAŞKANLIĞA DİLEK KÖKSAL VEKALET EDECEK

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!