Reklamı Geç
YAZICIOĞLU İNŞAAT
ÇERKEZOĞLU KAFE
GOOGLE DİKEY REKLAM
OPTİMED SAĞ REKLAM

İNECİK 1-2 BARAJLARI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İNECİK 1-2 BARAJLARI
“Tekirdağ İçme ve Sulama Suyu Projesi” kapsamında Tekirdağ İl Merkezine yılda toplam 12,03 milyon m3 içme ve kullanma suyu sağlayacak ve 8.710 dekar tarım arazisini sulu tarıma kavuşturacak “İnecik 1-2 Barajları” yapım işinin ihalesi 25 Mart 2021 tarihinde yapılmıştı. Barajların yapımı için sözleşme ise DSİ Bölge Müdürlüğü ile yüklenici firma arasında 13 Nisan’da imzalandı. Yapılan açıklamaya göre barajların yapımına en kısa zamanda başlanacak.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, söz konusu gelişmenin Tekirdağ için oldukça önemli olduğunu, İnecik Barajları ile şehrin içme ve tarımsal sulama suyu ihtiyacının uzun vadeli olarak önemli oranda karşılanacağının altını çizdi.

Özcan, İnecik Barajlarının yapımı için yaptıkları yoğun girişimlerin ve çalışmaların sonuç vermesinden ve barajların yapımına en kısa sürede başlanılacak olmasından memnuniyet duyduklarını ifade etti. İl Başkanı, barajların yapımı için yaptıkları girişimlere olumlu yanıt veren Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve emeği geçen herkese bütün Tekirdağ adına teşekkür ettiğini belirtti.

ÇORLU VE ÇERKEZKÖY’E GENÇLİK MERKEZİ YAPILACAK

Mestan Özcan ayrıca, Ankara’da yaptıkları bir dizi görüşme kapsamında ilgili bakanlıklardan birçok müjde de aldıklarını söyledi: “Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Kasapoğlu ile şehrimizde Bakanlığımızın çalışma alanına giren pek çok konu üzerine bir toplantı gerçekleştirdik. Ayrıca Sayın Bakanımız bizlere Çorlu İlçemize ve Çerkezköy Kızılpınar Mahallemize bir gençlik merkezi yapılacağı müjdesini de verdi. Halihazırda Bakanlığımız tarafından görevlendirilen koordinatör çalışmalarına başladı. Şehrimize hayırlı olsun. Bununla birlikte, Şarköy mevkiinde de bir Gençlik Kampı yapılacak. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz halihazırda bu konuyla ilgili de  fizibilite çalışmalarına başladı.”

 

 

KINALI-TEKİRDAĞ ARASI OTOBAN YAPILIYOR

Özcan, Kınalı-Tekirdağ arasına bir otoban yapılacağı müjdesini ise şu sözlerle açıkladı: “Ankara’da Ulaştırma Bakanlığımıza bağlı Strateji Geliştirme Dairesi ile de bir görüşmemiz oldu. İlimizde özellikle yaz aylarında trafik sorunu yaşıyorduk. Kınalı-Tekirdağ arası otoban çalışmalarında hamdolsun son asamaya gelindi. Çok yakında ihalesi yapılmış olacak ve nasipse 2023’e yetiştirmeye çalışacağız. Ayırca Sayın Daire Başkanımıza Çanakkale 18 Mart Otobanından Şarköy İlçemize yakın bir çıkış verilmesini ve bu çıkıştan Şarköy’e kadar duble yol yapılması talebini de ilettik. Tekirdağ’ımıza hayırlı olsun.”dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
OPTİMED HASTANESİ’NDE KORONAVİRÜS’Ü YENEREK HAYATA YENİDEN TUTUNAN EDA ÇELENK’TEN TEŞEKKÜR MEKTUBUÖnceki Haber

OPTİMED HASTANESİ’NDE KORONAVİRÜS’Ü YENE...

SAMSUN İLİ ÇARŞAMBA İLÇESİ BOYACILI MAH. YAR. DAY. VE KÜLTÜR DERNEĞİ İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ERZAK KOLİSİ DAĞITTISonraki Haber

SAMSUN İLİ ÇARŞAMBA İLÇESİ BOYACILI MAH....

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!