Reklamı Geç
YAZICIOĞLU İNŞAAT
ÇERKEZOĞLU KAFE

İSTİKLAL MARŞI OKUMA YARIŞMASI DÜZENLENECEK

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İSTİKLAL MARŞI OKUMA YARIŞMASI DÜZENLENECEK
Kapaklı Belediyesi tarafından 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Haftası dolayısıyla ödüllü İstiklal Marşı Güzel Okuma Yarışması düzenlenecek.

İlkokul ve ortaokul düzeyinde iki ayrı kategoride düzenlenecek yarışmaya öğrenciler İstiklal Marşımızın 10 kıtasını ezbere okudukları videolarla katılabilecek. Yarışmanın başvuru tarihi 1-7 Mart olarak belirlenirken, her bir kategori için dereceye giren öğrencilere ödülleri 12 Mart Cuma günü düzenlenecek törende takdim edilecek.

İLKOKUL VE ORTAOKUL OLMAK ÜZERE 2 KATEGORİDE DÜZENLENECEK

12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Haftası münasebetiyle Kapaklı Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından İstiklal Marşı Güzel Okuma Yarışması düzenlenecek. Müdürlük tarafından yarışmaya katılım şartları ile ilgili yapılan açıklamada, “Başvurular 1-7 Mart 2021 tarihleri arasında alınacaktır. İstiklal Marşımızın 10 kıtası öğrenciler tarafından ezbere okunacak. İlkokul ve ortaokul düzeyinde olmak üzere 2 ayrı kategoride düzenlenecek.

BAŞVURU KOŞULLARI

“Yarışmaya katılmak isteyen öğrenciler İstiklal Marşımızın 10 kıtasını ezbere okudukları videoları, ad-soyadı TC kimlik numarası, doğum tarihi, okul adı ve sınıfı, iletişim bilgileri ve ikametgah adresleriyle beraber http://wetransfer.com adresinden [email protected] adresine gönderecekler. Bu adrese gönderdikleri video linkini kopyalayıp, İstiklal Marşı Güzel Okuma başvuru formunu doldurup başvurularını tamamlamış olacaklar. Yarışmaya katılacak videolarda fon müziği ve ses sistemi kullanılmayacaktır. Video çekimi yapılırken telefon ya da kamera yan ve sabit tutulacak olup öğrencinin boydan görünecek şekilde çekilmesi gerekmektedir. Belirtilen kriterlere uymayan videolar değerlendirilmeye alınmayacaktır. Ölçme ve değerlendirmede puanlama ise şu şekilde yapılacaktır: Vurgu ve tonlama telaffuz 20 puan, jest mimik kullanımı 20 puan, heyecan kontrolü, sahneye  hakimiyet 20 puan, öğrencinin şiire kattığı yorum 20 puan, şiirin temasının kavranması ve hissettirilmesi 20 puan” denildi.

ÖDÜLLER 12 MART'TA DÜZENLENECEK TÖRENDE TAKDİM EDİLECEK

İki ayrı kategoride düzenlenecek İstiklal Marşı Güzel Okuma Yarışması’nda dereceye giren öğrencilere ödülleri 12 Mart Cuma günü düzenlenecek törende takdim edilecek.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
KAPAKLISPOR CENGİZ VURAL’LA ANLAŞTIÖnceki Haber

KAPAKLISPOR CENGİZ VURAL’LA ANLAŞTI

ÇETİNTAŞ, ANKARA ZİYARETİNİ DEĞERLENDİRDİSonraki Haber

ÇETİNTAŞ, ANKARA ZİYARETİNİ DEĞERLENDİRD...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!